LT EN

Naujienos ir renginiai

2017 02 24
Nauja struktūrinio dialogo su EK iniciatyva „Skills, training and knowledge transfer: traditional and emerging heritage”
Europos Komisija paskelbė apie struktūrinio dialogo iniciatyvą „Skills, training and knowledge transfer: traditional and emerging heritage” (liet. „Įgūdžiai, mokymas ir žinių perdavimas: tradicinis ir kylantis paveldas". Tai dar viena EK iniciatyva, rengiama kitąmet vyksiančių Europos kultūros paveldo metų proga. Šia iniciatyva tikimasi suburti aktyvių ekspertų iniciatyvinę grupę, kuri kartu su EK atstovais dalyvautų „minčių lietaus" (angl. „Brainstorming Session") sesijose Briuselyje. (Skaityti daugiau...)
2017 02 06
Mokymai
„Kūrybiškos Europos“ biuro seminaras „Kaip pritraukti rėmėjus kultūrai?'' Kaune ir Klaipėdoje
ES programos „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje kviečia kultūros ir kūrybinių organizacijų atstovus į nemokamą seminarą „Kaip pritraukti rėmėjus kultūrai?“. Seminarą ves ilgametę rėmimo partnerysčių inicijavimo patirtį sukaupęs Mindaugas Morkūnas. Renginys vyks vasario 17 d. Kaune ir vasario 27 d. Klaipėdoje. (Skaityti daugiau...)
2017 02 01
konkursas
Europos Komisija kviečia teikti paraiškas meno, mokslo ir technologijų prizui „STARTS Prize 2017''
Europos Komisija kartu su „Ars Electronica", „BOZAR" ir „Waag Society" kviečia teikti paraiškas kūrybiškumo ir inovacijų prizui „STARTS Prize 2017". Šiuo prizu siekiama apdovanoti novatoriškiausią bendradarbiavimą kūrybiškumo, inovacijų, mokslo ir technologijų srityse. Paraiškų terminas - kovo 3 d. (Skaityti daugiau...)
2017 01 31
Struktūrinio dialogo su Europos Komisija iniciatyva „Voices of Culture and Heritage"
2018 m. - Europos kultūros paveldo metų proga, Europos Komisija rengia specialią iniciatyvą „Voices of Culture and Heritage" (liet. „Kultūros ir paveldo nuomonės") ir kviečia kultūros paveldo ir kultūros organizacijas įsitraukti į struktūrinį dialogą. Šia iniciatyva tikimasi suburti aktyvių ekpertų iniciatyvinę grupę, kuri dalyvautų susitikimuose ir konsultacijose su Europos Komisija. (Skaityti daugiau...)
2017 01 30
Tarp 40-ies ES Architektūros prizo „Mies van der Rohe" nominantų - lietuvių projektas „Rasų namai”
Šiandien Europos Komisija paskelbė sąrašą 40-ies architektūros projektų, pretenduojančių į prestižinį „Mies van der Rohe" apdovanojimą, laikomą pagrindiniu ir vieninteliu ES prizu už šiuolaikinę architektūrą. Tarp šių 40-ies projektų iš 17-os šalių, pirmą kartą ir lietuviškas projektas - tai gyvenamųjų namų kvartalas „Rasų namai” („Paleko ARCH sudija“: arch. Rolandas Palekas, Bartas Puzonas, Petras Išora ir studija „Plazma“ZMA“: arch. Rytis Mikulionis, Gytis Vaitkevičius, Povilas Daugis). (Skaityti daugiau...)
Naujienų ir renginių archyvas

Programos naujienos

2017 02 02
Europos platformos, Kvietimas teikti paraiškas
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Europos platformų krypčiai
Europos Komisija paskelbė kvietimą (nr. EACEA/06/2017) teikti paraiškas „Europos platformų“ krypčiai. Paraiškų teikimo terminas – 2017 m. balandžio 6 d. 12 val. Briuselio laiku. Šios krypties finansavimas skirtas platformoms, kurias sudaro koordinuojanti organizacija ir ne mažiau kaip 10 organizacijų narių, vykdančių veiklą kultūros ir kūrybos sektoriuose. (Skaityti daugiau...)
2016 10 10
Europos tinklai
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Europos tinklų krypčiai
Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas „Europos tinklų“ krypčiai. Paraiškų teikimo terminas – 2016 m. lapkričio 25 d. 12 val. Briuselio laiku. Paramą pagal šią kryptį gali gauti organizacijų, atstovaujančių kultūros ir kūrybos sektoriams, struktūrinės grupės, kurių tikslai yra didinti sektorių gebėjimą vykdyti veiklą tarpvalstybiniu ir tarptautiniu mastu ir prisitaikyti prie permainų, skatinti kultūrinę ir kalbinę įvairovę, taip pat stiprinti šių sektorių konkurencingumą, skatinant inovacijas. (Skaityti daugiau...)
2016 10 07
Literatūros vertimų projektai
Paskelbti literatūros vertimo projektų rezultatai
Paskelbti 2016 metų grožinės literatūros vertimų projektų rezultatai. Leidyklos pateikė 242 paraiškas, iš kurių finansavimas bus skirtas 39. Sėkmingas paraiškas pateikė 16 programoje dalyvaujančių šalių leidyklos iš 39 ir joms bus skirta 2,06 mln. eurų. Lietuvos leidykloms šie metai nebuvo sėkmingi, tačiau užsienio leidyklos į savo gimtąsias kalbas vers lietuvių rašytojų knygas. Daugiausiai sėkmingų projektų pateikė Serbija, Bulgarija, Latvija ir Italija. (Skaityti daugiau...)
2016 10 06
Paskelbti „Parama pabėgėlių integracijos projektams“ krypties finansavimo rezultatai
2016 metais buvo paskelbtas specialus kvietimas teikti paraiškas paramos pabėgėlių integracijai projektams. Paraiškas teikti projektus buvo raginamos tos organizacijos, kurios turi patirties dirbant su pabėgėliais ir aktyviai šia veikla užsiima. Buvo vertinamos 272 paraiškos iš 30 šalių, iš kurių finansavimas skirtas 12 projektų. 3 projektus įgyvendins organizacijos iš Jungtinės Karalystės, po 2 iš Švedijos ir Italijos. Danija, Ispanija, Kroatija, Prancūzija ir Lenkija įgyvendins po vieną projektą. (Skaityti daugiau...)
2016 09 27
Bendradarbiavimo projektai
Paskelbtas kvietimas teikti bendradarbiavimo projektus
Dėmesio, paskelbtas kvietimas teikti bendradarbiavimo projektų paraiškas. 2016 m. paraiškų teikimo terminas - lapkričio 23 d. (Skaityti daugiau...)
Programos naujienų archyvas