LT EN

Naujienos ir renginiai

2017 05 02
seminaras
Kviečiame į komunikacijos seminarus su eksperte iš Ukrainos A. Nuržynska
Lietuvos kultūros institutas, koordinuojantis ES programą „Kūrybiška Europa/Kultūra“ kviečia į komunikacijos seminarą su eksperte iš Ukrainos A. Nuržynska. Jau kelis metus pastebima, kad komunikacijos ir sklaidos planas – silpniausia projektų paraiškų dalis. Paradoksalu, tačiau panašu, kad informacijos amžiuje tikslingai komunikuoti darosi vis sunkiau. (Skaityti daugiau...)
2017 04 25
Renginys, literatūra
Vilniuje vyks tarptautinis poezijos festivalis „Poezija kitaip"
Gegužės 12-13 d. Vilniuje vyks tarptautinis poezijos festivalis „Poezija kitaip". Tai viena iš „Kūrybiška Europa/Kultūra“ programos finansuoto lietuvių projekto „ePublisher“ veiklų, kviečianti poezijos gerbėjus ne tik į literatūros kūrinių skaitymus, muzikinius pasirodymus ar poezijos filmų peržiūras, bet ir į kolektyvinio poezijos rašymo dirbtuves, kurias ves poetai iš Suomijos, Portugalijos ir Lenkijos. (Skaityti daugiau...)
2017 03 29
Europos kultūros sostinė
Kaunas taps Europos kultūros sostine 2022 m.
Šiandien nepriklausomų ekspertų komisija nusprendė, kad Lietuvos miestas, labiausiai vertas tapti 2022 m. Europos kultūros sostine, yra Kaunas. Artimiausiu metu šį sprendimą dar turi oficialiai patvirtinti Lietuvos valdžios institucijos. Pagal taisykles Europos kultūros sostine norintys tapti miestai turi parengti į europietiškas vertybes orientuotą kultūros programą, kuri skatintų suinteresuotųjų šalių dalyvavimą ir būtų patraukli svečiams tiek iš kitų šalies miestų bei rajonų, tiek iš visos Europos. (Skaityti daugiau...)
2017 03 27
seminaras
Kūrybinė projektų rašymo laboratorija su K. Saboliumi ir T. Ramanausku Kaune
Lietuvos kultūros institutas, koordinuojantis ES programą „Kūrybiška Europa/Kultūra“ balandžio 5 dieną kviečia į kūrybinę projektų rašymo laboratoriją Kaune su Kristupu Saboliumi ir Tomu Ramanausku. Šios dirbtuvės skirtos tiems projektų rašytojams, kurie tiki, jog turi gerų idėjų, kurioms trūksta labai nedaug – galbūt tinkamesnio pateikimo, galbūt geresnių partnerių, o galbūt originalesnės komunikacijos ar sklaidos. (Skaityti daugiau...)
2017 02 24
Nauja struktūrinio dialogo su EK iniciatyva „Skills, training and knowledge transfer: traditional and emerging heritage”
Europos Komisija paskelbė apie struktūrinio dialogo iniciatyvą „Skills, training and knowledge transfer: traditional and emerging heritage” (liet. „Įgūdžiai, mokymas ir žinių perdavimas: tradicinis ir kylantis paveldas". Tai dar viena EK iniciatyva, rengiama kitąmet vyksiančių Europos kultūros paveldo metų proga. Šia iniciatyva tikimasi suburti aktyvių ekspertų iniciatyvinę grupę, kuri kartu su EK atstovais dalyvautų „minčių lietaus" (angl. „Brainstorming Session") sesijose Briuselyje. (Skaityti daugiau...)
Naujienų ir renginių archyvas

Programos naujienos

2017 04 26
Bendradarbiavimo projektai, Projektų rezultatai
Paskelbti 2016 m. bendradarbiavimo projektų rezultatai
Paskelbti 2016 m. bendradarbiavimo projektų rezultatai (kvietimo nr. EACEA 45/2016, paraiškų terminas buvo 2016 11 23). Mažesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai pateikta 430 projektų, iš kurių atrinkti 66, o tarp jų ir vienas lietuviškas projektas „The Hanseatic Way: a Musical Journey Through a Shared Past". Didesnio masto bendradarbiavimo projektų buvo pateikta 118 projektų, iš kurių „Kūrybiška Europa/Kultūra“ finansavimą užsitikrino 15 projektų. (Skaityti daugiau...)
2017 02 02
Europos platformos, Kvietimas teikti paraiškas
Pratęstas kvietimas teikti paraiškas Europos platformų krypčiai
Europos Komisija paskelbė kvietimą (nr. EACEA/06/2017) teikti paraiškas „Europos platformų“ krypčiai. Paraiškų teikimo terminas – 2017 m. balandžio 27 d. 12 val. Briuselio laiku. Šios krypties finansavimas skirtas platformoms, kurias sudaro koordinuojanti organizacija ir ne mažiau kaip 10 organizacijų narių, vykdančių veiklą kultūros ir kūrybos sektoriuose. (Skaityti daugiau...)
2016 10 10
Europos tinklai
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Europos tinklų krypčiai
Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas „Europos tinklų“ krypčiai. Paraiškų teikimo terminas – 2016 m. lapkričio 25 d. 12 val. Briuselio laiku. Paramą pagal šią kryptį gali gauti organizacijų, atstovaujančių kultūros ir kūrybos sektoriams, struktūrinės grupės, kurių tikslai yra didinti sektorių gebėjimą vykdyti veiklą tarpvalstybiniu ir tarptautiniu mastu ir prisitaikyti prie permainų, skatinti kultūrinę ir kalbinę įvairovę, taip pat stiprinti šių sektorių konkurencingumą, skatinant inovacijas. (Skaityti daugiau...)
2016 10 07
Literatūros vertimų projektai
Paskelbti literatūros vertimo projektų rezultatai
Paskelbti 2016 metų grožinės literatūros vertimų projektų rezultatai. Leidyklos pateikė 242 paraiškas, iš kurių finansavimas bus skirtas 39. Sėkmingas paraiškas pateikė 16 programoje dalyvaujančių šalių leidyklos iš 39 ir joms bus skirta 2,06 mln. eurų. Lietuvos leidykloms šie metai nebuvo sėkmingi, tačiau užsienio leidyklos į savo gimtąsias kalbas vers lietuvių rašytojų knygas. Daugiausiai sėkmingų projektų pateikė Serbija, Bulgarija, Latvija ir Italija. (Skaityti daugiau...)
2016 10 06
Paskelbti „Parama pabėgėlių integracijos projektams“ krypties finansavimo rezultatai
2016 metais buvo paskelbtas specialus kvietimas teikti paraiškas paramos pabėgėlių integracijai projektams. Paraiškas teikti projektus buvo raginamos tos organizacijos, kurios turi patirties dirbant su pabėgėliais ir aktyviai šia veikla užsiima. Buvo vertinamos 272 paraiškos iš 30 šalių, iš kurių finansavimas skirtas 12 projektų. 3 projektus įgyvendins organizacijos iš Jungtinės Karalystės, po 2 iš Švedijos ir Italijos. Danija, Ispanija, Kroatija, Prancūzija ir Lenkija įgyvendins po vieną projektą. (Skaityti daugiau...)
Programos naujienų archyvas