LT EN

Europos kultūros paveldo metai:

Kodėl Europos kultūros paveldo metai?

2018-ieji Europos kultūros paveldo metais oficialiai paskelbti 2017 m. gruodžio 7 d. Milane, Italijoje, vykusiame Europos kultūros forume. Kultūros paveldas formuoja mūsų kasdienį gyvenimą. Paveldą nuolat matome Europos miestuose ir miesteliuose, gamtovaizdžiuose ir archeologinėse vietovėse. Jis yra susijęs ne tik su literatūra, daile ir meno kūriniais, bet ir su amatais, kurių išmokstame iš savo senolių, pasakomis, kurias sekame savo vaikams, maistu, kuriuo mėgaujamės, ir filmais, kuriuos žiūrime ir kuriuose atpažįstame save.

Kultūros paveldas vienija Europą bendra istorija ir vertybėmis. Taip pat jame atsispindi mūsų kultūros tradicijų gausa ir įvairovė. Turime suvokti mums visiems bendro kultūros paveldo reikšmę, jį puoselėti ir branginti. Tačiau kultūros paveldas nėra vien praeities palikimas. Jis taip pat padeda mums skintis kelią į priekį ir kurti savo ateitį.

2018 m. visoje Europoje numatoma ypač daug iniciatyvų ir renginių, kuriais siekiama, kad žmonės iš arčiau susipažintų su savo kultūros paveldu ir labiau juo domėtųsi, taip pat paskatinti dalytis turtingu Europos paveldu, jį vertinti ir stiprinti jausmą, kad priklausome bendrai Europos erdvei.

Kultūros paveldas suartina žmones ir padeda stiprinti bendruomenes. Miestuose ir regionuose jis spartina ekonomikos augimą ir kuria darbo vietas, taip pat yra itin svarbus Europai bendraujant su visu pasauliu. Paveldas suteikia Europai daug galimybių, tačiau privaloma jas geriau išnaudoti, ir šie metai gali padėti mums tai padaryti.

Šių metų renginiais daugiausia dėmesio bus skiriama vaikams ir jaunimui, nes jie saugos mūsų paveldą ateities kartoms. Akcentuojama ugdomoji kultūros paveldo reikšmė, taip pat jo reikšmė tvariai ekonominei ir socialinei raidai. Per šių metų renginius taip pat bus pasakojama apie tai, kaip pažangiai saugoti, valdyti ir pakartotinai panaudoti Europos paveldą.