LT EN

Naujienos ir renginiai

Visi
Visos
2018 03 20
mokymai
Mokymai „Kultūros organizacijų ir renginių komunikacijos praktika ir galimybės“
Kviečiame į mokymus „Kultūros organizacijų ir renginių komunikacijos praktika ir galimybės“ su Justu Rožėnu, kurie vyks balandžio 16 d. Vilniuje. Mokymai vyks nuo 10.00 iki 17.00 val. Dalyvių skaičius ribotas, tad būtina išankstinė registracija. Užpildytų formų lauksime iki balandžio 9 dienos. (Skaityti daugiau...)
2018 03 21
seminaras
Kviečiame į seminarą Kėdainiuose apie ES programas „Europa piliečiams“ ir „Kūrybiška Europa“
2018 m. balandžio 4 d. (trečiadienį) kviečiame į seminarą apie ES programas „Europa piliečiams“ ir „Kūrybiška Europa“, kuris vyks Kėdainių muziejaus Daugiakultūriame centre (Senosios Rinkos a. 12, Kėdainiai, LT-57247) nuo 14.00 iki 17.00 valandos. (Skaityti daugiau...)
2018 02 12
Renginys, kultūros paveldas
Diskusija Vilniaus knygų mugėje „Europos kultūros paveldas: išsaugoti, aktualizuoti ir perduoti ateities kartoms“
2018-ieji Europos Sąjungoje paskelbti Europos kultūros paveldo metais, įprasminant Europos kultūros paveldą kaip atminties, tapatybės, dialogo, sanglaudos ir kūrybiškumo šaltinį. Europos kultūros paveldo metų paskelbimo Lietuvoje proga kviečiame dalyvauti diskusijoje „Europos kultūros paveldas: išsaugoti, aktualizuoti ir perduoti ateities kartoms“ tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje vasario 23 d., penktadienį, 15:00 val. (Skaityti daugiau...)
2018 02 12
Renginys
Kviečiame registruotis į Michaelo Portnoy’aus projektą „Wrixling.com"
Šiuolaikinio meno centras tarptautinio institucijų tinklo „Corpus“  veiklos rėmuose pristato projektą „Wrixling“. „Wrixling“ – tai naujas pasimaišymo metodas, kurio poveikį galite išbandyti užsisakę asmeninę sesiją su vienu iš mūsų wrixlingo specialistų. Kviečiame registruotis privačioms 25 minučių trukmės wrixlingo sesijoms su vienu iš šešių projekte dalyvaujančių elgesio režisierių, profesionaliai apmokytų naudoti wrixlingo technikas. Rezervacijos šiuo metu atviros iki kovo 1 d. (Skaityti daugiau...)
2018 01 22
Europos Komisijos naujienos
Kam ES skirs finansavimą po 2020 m.? Kviečiame dalyvauti viešoje konsultacijoje
Sausio pradžioje Europos Komisija paskelbė viešas konsultacijas dėl vertybių ir mobilumo sričių ES fondų ( angl. „Public consultation on EU funds in the area of values and mobility"). Šios konsultacijos susijusios su būsimųjų ES programų rengimu po 2020 metų ir apima programas ir veiksmus, kuriais siekiama apsaugoti ir puoselėti Europos vertybes bei remti mobilumą, švietimą ir mokymą, kultūrų įvairovę, skaitmeninį raštingumą, kūrybiškumą ir Europos istorinę atmintį bei atminimą. Tokiomis konsultacijomis siekiama nustatyti stipriąsias ir silpnąsias esamų programų ir veiksmų puses, taip pat galimus tolesnius veiksmus ir atkreipiamas dėmesys į galimą jų sinergiją. (Skaityti daugiau...)
2017 12 05
Bendradarbiavimo projektai, seminaras
Kviečiame į seminarą apie bendradarbiavimo projektus
Lietuvos kultūros institutas, koordinuojantis ES programą „Kūrybiška Europa/Kultūra“, kviečia į seminarą rengiantiems bendradarbiavimo projektus. Artimiausias paraiškų teikimo terminas – 2018 m. sausio 18 d. Kam skirtas seminaras? Visų pirma tiems, kurie ketina teikti paraiškas ES programos "Kūrybiška Europa" bendradarbiavimo projektų krypčiai 2018 m. sausio 18 d., bei tiems, kurie ketina būti projektų partneriais. Seminare bus paaiškinta, kaip pildyti paraiškos formą, kokie ją lydintys privalomi dokumentai, biudžeto pildymo taisyklės, finansuotinos išlaidos bei bus pristatyti krypties prioritetai ir jų samprata. Taip pat atsakysime į Jums iškilusius klausimus. (Skaityti daugiau...)
2017 11 14
Kultūra – vieninteliai Europą suklijuoti galintys klijai, kurių turi Kauno bienalės suburta Europos platforma „Stebuklingi kilimai“
Lapkričio 22-23 dienomis Kaune renkasi trylika Europos platformos „Magic Carpets“ („Stebuklingi kilimai“) partnerių iš įvairių senojo žemyno taškų. Neaišku, ar verta stebėtis, kad šiai ES finansavimą užsitikrinusiai šiuolaikinio meno ir bendruomenes jungiančiai platformai ateinančius ketverius metus vadovaus Kauno bienalė, nes jos komanda jau seniai žino, ką reikia daryti ir kaip. Kodėl tuo turėtų džiaugtis ir didžiuotis ne tik kultūros sektorius ir ne tik Kaunas ir kodėl tai taip svarbu? (Skaityti daugiau...)
2017 11 13
konferencija, kultūros paveldas
Konferencija „Kultūros paveldas ir savivaldybės. Efektyvios vadybos link"
Rengiantis minėti Europos kultūros paveldo metus, lapkričio 16 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks konferencija „Kultūros paveldas ir savivaldybės. Efektyvios vadybos link“. Jos metu savivaldybių ir už kultūros paveldą atsakingų institucijų atstovams bei plačiajai visuomenei bus pristatytos sėkmingos kultūros paveldo apsaugos ir vadybos praktikos, taip pat savo patirtimi dalinsis Norvegijos, Slovakijos ir Estijos ekspertai. (Skaityti daugiau...)
2017 11 07
kultūros paveldas
Europos Komisija pristato atnaujintą ES iniciatyvų kultūros paveldo srityje žemėlapį
Europos Komisija pristato atnaujintą ES iniciatyvų kultūros paveldo srityje žemėlapį „Mapping of Cultural Heritage actions in European Union policies, programmes and activities". Šis dokumentas buvo parengtas kaip atsakymas į išvadas apie kultūros paveldą kaip strateginį tvarios Europos šaltinį. (Skaityti daugiau...)
2017 10 25
Renginys, partnerių paieška
Tarptautinis projektų partnerių paieškos seminaras Rygoje „Creative Dialogue"
Latvijos „Kūrybiška Europa/Kultūra“ biuras lapkričio 22-23 d. Rygoje organizuoja tarptautinį projektų partnerių paieškos seminarą Rygoje „International Partner Match-Making Seminar „Creative Dialogue". Tai kultūros ir meno organizacijų atstovams skirtas renginys, kuriame bus apžvelgiamos dvi ES programos - „Kūrybiška Europa" ir Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas-, ir jų galimybės patyrusiems kultūros operatoriams ir naujokams. Taip pat seminaro metu vyks paraiškų rengimo kūrybinės dirbtuvės. (Skaityti daugiau...)
2017 08 30
Europos platformos
Kauno bienalė vadovaus vienai iš Europos platformų
Šiandien oficialiai paskelbti Europos platformų rezultatai (kvietimo nr. EACEA/06/2017). Tarp „Kūrybiška Europa/Kultūra“ finansavimą užsitikrinusių projektų ir lietuvių įgyvendinama iniciatyva - Kauno bienalės projektas „Magic Carpets", jungiantis net 13 organizacijų iš visos Europos. Taip pat dar trys organizacijos iš Lietuvos - festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“, Lietuvos šokio informacijos centras ir LFS Kauno skyrius - dalyvaus trijose europinėse platformose partnerių teisėmis. ` (Skaityti daugiau...)
2017 08 21
kultūros paveldas
Kviečiama teikti paraiškas kultūros paveldo apdovanojimams „EU Prize for Cultural Heritage / Europa Nostra Awards 2018"
Kviečiama teikti paraiškas prestižiniems Europos kultūros paveldo apdovanojimams „EU Prize for Cultural Heritage / Europa Nostra Awards 2018" gauti. Apdovanojimai yra keturių kategorijų: paveldo išsaugojimas, moksliniai tyrimai, ypatingi nuopelnai bei švietimas, mokymas ir informavimas. Paraiškų teikimo terminas - 2017 m. spalio 1 d. (Skaityti daugiau...)
2017 08 16
Europos kūrybinių hub'ų tinklas renka informaciją leidiniui „Creative Hubs Barometer: a pilot annual study"
Europos kūrybinių hub'ų tinklas renka informaciją leidiniui „Creative Hubs Barometer: a pilot annual study". Tai būsima bandomoji monografijos versija, kurioje bus pateikiama informacija apie Europoje egzistuojančius hub'us, leisianti geriau pažinti kūrybinių hub'ų bendruomenę. Tinklas kviečia atsakyti į specialų klausimyną apie hub'ų veiklos įgyvendinimą. Terminas klausimyno užpildymui - rugsėjo 29 d. (Skaityti daugiau...)
2017 08 07
kultūros paveldas
Europos Komisija kviečia nepraleisti naujienų apie Europos kultūros paveldo metus
Kultūros paveldas yra svarbi Europos piliečių bendros atminties ir tapatybės dalis. Jis taip pat yra ekonominės plėtros šaltinis, netiesiogiai sukuriantis per 7 mln. darbo vietų. 2018 metai - Europos kultūros paveldo metai, tad Europos Komisija kviečia nepraleisti svarbių naujienų apie artėjančius renginius ir įvairias iniciatyvas visoje Europoje.  (Skaityti daugiau...)
2017 06 12
seminaras
Mokymai „Praktiniai patarimai dalyvaujant tarptautiniuose kultūros ir meno bendradarbiavimo projektuose“ Plungėje ir Alytuje
Kviečiame į nemokamus mokymus „Praktiniai patarimai dalyvaujant tarptautiniuose kultūros ir meno bendradarbiavimo projektuose“, kurių metu bus pristatomos „Kūrybiška Europa/Kultūra“ programos teikiamos finansavimo galimybės tarptautiniams bendradarbiavimo projektams, dalyvavimo galimybės Europos tinklų ir platformų veikloje bei sėkmingi projektų pavyzdžiai. Mokymai vyks birželio 23 d. Plungėje ir birželio 27 d. Alytuje. (Skaityti daugiau...)