LT EN

Dalyvaukite Kūrybinio verslo taurės konkurse

2015 04 07
konkursas
Prasideda kūrybinių industrijų atstovų registracija konkursui „Kūrybinio verslo taurė” (angl. „Creative Business Cup”). Nacionalinio konkurso laimėtojas atstovaus Lietuvą tarptautinio konkurso finale Kopenhagoje lapkričio mėnesį, kur be pagrindinio prizo dalyvių lauks gausus būrys investuotojų ir Verslo angelų. Lietuvos kūrybinių industrijų atstovai kviečiami teikti dalyvių paraiškas iki gegužės 12 d.


Praėjusiais metais tarptautinio konkurso finale Lietuvą atstovavo dizaino studija „March“, sukūrusi stilingus ir novatoriškus atšvaitus. Pirmą kartą konkurse dalyvavę lietuviai pasirodė geriau nei tikėtasi, jie tarp 54 pasaulio valstybių atstovų buvo užėmė 16 vietą.

Atranką Lietuvoje organizuojančios Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorė Roma Survilienė pasakoja, jog konkurso „Kūrybinio verslo taurė” finale, kuris vyks Kopenhagoje, didžiausia naujovė ta, jog bus renkamas novatoriškiausias startuolis, kuris turės galimybę dalyvauti unikalioje trijų mėnesių verslo plėtros programoje Danijoje ir su verslo ekspertų pagalba tobulinti savo veiklą bei integruotis į Danijos startuolių ekosistemą. Šiemet tarptautiniame konkurse laukiame daugiau nei 200 verslo angelų ir investuotojų, su kuriais galės susitikti atrinkti dalyviai.

„Visame pasaulyje kūrybinės industrijos ženkliai prisideda prie ekonomikos augimo ir kuria darbo vietas, tačiau šios srities antrepreneriui tapti augančia kompanija kur kas sunkiau nei kitų sektorių verslininkams, nes dažnai kūrybinių sričių verslai nepelnytai traktuojami kaip rizikinga investicija. „Kūrybinio verslo taurė” svarbi stiprinant kūrybinių industrijų antreprenerių verslumo įgūdžius, o tarptautiniam konkursui augant, atsiranda ir naujovių, kurios gali pastūmėti jauną verslą į kitą etapą", – pasakoja R. Survilienė.

Pasak asociacijos direktorės, šiemet atsiranda galimybė į tarptautinį konkursą Kopenhagoje išsiųsti daugiau dalyvių, nes konkursas pasipildė naujomis kategorijomis – bus renkamas ne tik geriausias pasaulyje kūrybinių industrijų antrepreneris, bet ir geriausias startuolis sveikatos/sveikatingumo, maisto, žaidimų ir mokymosi bei sumanios gyvensenos srityse. Pagrindiniai kriterijai, pagal kuriuos bus atrenkamas Lietuvos atstovas, sutampa su tarptautinio konkurso kriterijais: visų pirma bus vertinamos kūrybinės kompetencijos, svarbios visai verslo koncepcijos sėkmei, taip pat ne mažiau svarbus ir produkto rinkos potencialas.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti adresu http://kurybinioverslotaure.lt

Apie Nacionalinę kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociaciją
Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija bendrai veiklai jungia įvairių kūrybinių industrijų atstovus, tarp kurių - reklama, architektūra, amatai, dizainas, mada, kinas, video ir fotografija, pramogų industrijos, muzika, leidyba, programinė įranga, kompiuterių žaidimai ir elektroninė leidyba, žaislai ir žaidimai, vaizduojamasis menas ir kt. 2008 m. įkurta asociacija vienija daugiau nei pusšimtį narių.

Asociacijai bendradarbiaujant su nacionalinėmis ir tarptautinėmis organizacijomis, ES institucijomis siekiama skatinti kūrybines veiklas Lietuvoje, kad šios ir toliau sudarytų ženklią nacionalinės ekonomikos dalį.

Daugiau informacijos teirautis: Roma Survilienė, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorė, tel. +370 611 43543, e. paštas info@kikas.lt.