LT EN

Diskusija Vilniaus knygų mugėje „Europos kultūros paveldas: išsaugoti, aktualizuoti ir perduoti ateities kartoms“

2018 02 12
Renginys, kultūros paveldas
2018-ieji Europos Sąjungoje paskelbti Europos kultūros paveldo metais, įprasminant Europos kultūros paveldą kaip atminties, tapatybės, dialogo, sanglaudos ir kūrybiškumo šaltinį. Ši iniciatyva sutampa su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu, tad Lietuvoje ypatingas dėmesys bus skiriamas modernizacijos ženklams, ypač modernizmo architektūrai – tuometinės Europos veržlumo ir optimizmo liudininkei. Kultūros paveldas – tai ne tik svarbūs paminklai, pastatai ar interjerai, bet ir istorinės žinios, šiandien kuriamų reikšmių, emocijų bei čia ir dabar gyvenančių žmonių lūkesčių ateičiai visuma. Įžvelgti gilesnę prasmę erdvėse, kurios yra šalia mūsų, reflektuoti jų reikšmę gyvenamosios aplinkos kokybei ir darnai – vienas svarbiausių Europos kultūros paveldo metų (2018 m.) tikslų.

Europos kultūros paveldo metų (2018 m.) paskelbimo Lietuvoje proga Kultūros ministerija pristato diskusiją „Europos kultūros paveldas: išsaugoti, aktualizuoti ir perduoti ateities kartoms“.
Renginys vyks tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu - vasario 23 d., penktadienį 15:00 val. LRT Forumo salėje (3 salė), Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Diskusijoje dalyvaus:
Renaldas Augustinavičius, kultūros viceministras
Dr. Arūnas Gelūnas, dailininkas, filosofas, politikas
Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovas
Dr. Elena Archipovaitė, darnios miestų plėtros praktikė-urbanistė
Dr. Vaidas Petrulis, architektūros istorikas

Moderatorius: Rytis Zemkauskas.