LT EN

Europos Komisija pristato INTERREG programos finansuotų kultūros paveldo projektų katalogą

2018 08 17
kultūros paveldas
Europos Komisija pristato INTERREG programos finansuotų kultūros paveldo srities projektų katalogą „Connecting Cultures, Connected Citizens“. Oficialaus 2018-ųjų Europos kultūros paveldo metų (angl. trumpinys EYCH) projekto vardo siekė virš šimto INTERREG programos iniciatyvų. Leidinyje susipažinkite su geriausiais pavyzdžiais, kurie gali tapti įkvėpimu tolesniems jūsų tarptautiniams projektams.
„Teritorijose, kuriose svarbios inovacijos, kūrybingumas ir žinių prieinamumas, pagrindinė darbo vietų sukūrimo ir augimo prielaida yra kultūra. Kultūros ir kūrybinis sektorius sukuria apie 3 proc. Pasaulio šalių BVP ir 30 milijonų darbo vietų. Europoje kultūros ir kūrybinis sektorius realiai prisideda prie skurdo mažinimo, tvarios plėtros ir integracinio augimo.
Šioje schemoje pagrindinis 2018-ųjų Europos kultūros paveldo metų tikslas yra daugiau žmonių paskatinti atrasti Europos kultūrines tradicijas ir įsitraukti į veiklas, taip pat sustiprinti priklausymo Europos erdvei pojūtį.
ES investuoja į kultūros paveldą per Europos regioninės plėtros fondą (angl. European Regional Development Fund) įvairiais būdais ̶ nuo skatinimo kurti naujas darbo vietas iki kultūros ir kūrybinių industrijų konkurencingumo ir augimo. Inovatyvūs skaitmeniniai sprendimai, tokie kaip virtualioji realybė, naudojami didinti kultūros prieinamumą neįgaliems piliečiams ar pritraukti jaunimą. Keletas projektų vysto priemones, skirtas sujungti šalis, regionus, bendruomenes, integruoti mažumas. Investavimas į kultūros paveldą puoselėja įvairiašalį bendradarbiavimą ir išryškina bendruosius kultūrinius dėmenis, apibrėžiančius Europos kultūrą.“ Taip leidinio įžangoje kalba ES ypatingoji įgaliotinė regioninei politikai Corina Cretu.
Lietuva partnerio teisėmis taip pat dalyvauja viename iš projektų – „DUNC“. Pagal turinį projektai labai įvairūs: skaitmeninės platformos, industrinio paveldo projektai, Alpių maisto kelio iniciatyva, buvusių medkirčių trobelių pritaikymo muziejinei ir galerijų veiklai, Art Neuveau pastatų skaitmeninio išsaugojimo, povandeninio kultūros paveldo tyrinėjimo Viduržemio jūros regione ir kiti.

Leidinį galite parsisiųsti nemokamai čia.