LT EN

Kauno bienalė vadovaus vienai iš Europos platformų

2017 08 30
Europos platformos
Šiandien oficialiai paskelbti Europos platformų rezultatai (kvietimo nr. EACEA/06/2017). Tarp „Kūrybiška Europa/Kultūra“ finansavimą užsitikrinusių projektų ir lietuvių įgyvendinama iniciatyva - Kauno bienalės projektas „Magic Carpets", jungiantis net 13 organizacijų iš visos Europos. Taip pat dar trys organizacijos iš Lietuvos - Lietuvos šokio informacijos centras, festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ ir Lietuvos Fotomenininkų Sąjungos Kauno Skyrius - dalyvaus trijose europinėse platformose partnerių teisėmis.

Iš viso šiam Europos plaftormų kvietimui buvo pateiktos 64-ios paraiškos, iš jų finansavimas skirtas 13-ai projektų. Iš Lietuvos buvo teiktas vienas projektas (Kauno bienalė, projektas „Magic Carpets"), kuris sėkmingai ir užsitikrino programos finansavimą (500 tūkst. eurų kas metus iki 2020 metų). Tai pirmas atvejis, kuomet lietuvių organizacija vadovaus Europos platformai. Finansavimas skirtas dar 3 projektams, kuriuose lietuviai prisijungs prie platformų veiklos partnerio teisėmis - „Versopolis" (koordinuojanti organizacija - „Beletrina", Slovėnija; partneris iš Lietuvos - festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“), „Aerowaves" (koordinuojanti organizacija - „Aerowaves, Jungtinė Karalystė"; partneris iš Lietuvos - Lietuvos šokio informacijos centras) ir „PARALLEL- European Photo Based Platform" (koordinuojanti organizacija - „Procur. Art Cultural and Social Association", Portugalija; partneris iš Lietuvos - LFS Kauno skyrius).

MAGIC CARPETS yra Kauno bienalės inicijuotas ir partnerių organizacijų iš daugiau nei 12 Europos šalių remiamas keturmetis projektas (2017-2020), kurio metu partnerės organizacijos išsiųs ir priims kylančius Europos menininkus, užtikrins jiems kūrybos ir sklaidos sąlygas. Atvykę į nežinomą ar menkai pažįstamą jiems miestą jauni kūrėjai tyrinės jį kartu su vietos menininkais ir bendruomenėmis, gilindamiesi į miesto istoriją, legendas, mitus, prietarus, šiandienines realijas ir kurs naujus kūrinius viešoms miesto erdvėms.
Kauno bienalės įgyvendinamą platformą jungia šios organizacijos:
- Latitudo Srl & Qwatz platform for contemporary art / Roma / Italija;
- Industrial Art / Vroclavas / Lenkija;
- New Theatre Institute of Latvia / Ryga / Latvija;
- Prague Biennale / Praha / Čekijos Respublika;
- META Cultural Foundation: The Biennial of Young Artists / Bukareštas / Rumunija;
- EVA International: Ireland’s Biennial Festival of Contemporary Art / Limerick / Airija;
- Centre of Contemporary Art-Tbilisi: Tbilisi Triennial / Tbilisis / Gruzija;
- KUNSTrePUBLIC e.V. / Berlynas / Vokietija;
- Ideias Emergentes: CONTEXTILE biennial / Porto / Portugalija;
- LAB852 / Zagrebas / Kroatija;
- Folkestone Fringe / Folkestone / JK;
- Novo kulturno naselje / Novi Sad / Serbija.

Europos platforma „Versopolis"- tai slovėnų koordinuojama poezijos platforma veikianti nuo 2014 metų ir jungianti 14 organizacijų. Šia platforma siekiama padėti jauniems talentingiems Europos poetams pristatyti savo kūrybą tarptautiniu mastu. „Versopolio" vienas iš partnerių - festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“, kuris prie platformos prisijungė nuo pat jos įkūrimo pradžios.

Platforma „Aerowaves" - tai Jungtinėje Karalystėje 1996 metais įkurta jaunųjų choreografų platforma šiuo metu vienijanti 26 organizacijas iš visos Europos. Partneris iš Lietuvos - Lietuvos šokio informacijos centras - prie platformos prisijungė 2014 metais.

Europinė platforma „PARALLEL- European Photo Based Platform" - tai šiuolaikinės fotografijos platforma, koordinuojama portugalų organizacijos „Procur. Art Cultural and Social Association" ir jungianti 25 narius iš 16-os Europos šalių. Lietuvai šioje platformoje atstovauja Lietuvos Fotomenininkų Sąjungos Kauno Skyrius. Šia iniciatyva siekiama gerinti jaunųjų fotografijos menininkų, parodų kuratorių, muziejų, galerijų ir festivalių bendradarbiavimą.

Daugiau informacijos apie naujausius „Kūrybiškos Europos/Kultūra“ Europos platformų rezultatus: https://eacea.ec.europa.eu/creative-europe