LT EN

Konferencija apie sutelktinį finansavimą (crowdfunding)

2015 05 12
Kitos finansavimo galimybės
Prancūzų institutas Lietuvoje, bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Kultūros taryba, organizuoja konferenciją apie sutelktinį finansavimą (crowdfunding). Atvyksta du ekspertai iš Prancūzijos, kurie pasidalins savo žiniomis ir patirtimi su kolegomis iš Lietuvos.

Renginys prancūzų kalba, su nuosekliu vertimu į lietuvių kalbą.
Gegužės 18 d. 14 val. ĮĖJIMAS NEMOKAMAS. Trukmė: 3 val.
Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, Vilnius

Sutelktinis finansavimas (crowdfunding) yra alternatyvus metodas pritraukiant lėšų projektams. Dažniausiai tai didelį skaičių narių turinti bendruomenė, kurios nariai investuoja po nedidelę sumą, ir suteikia galimybę projektų teikėjams sukaupti reikalingas lėšas. Šis metodas yra ypač išplėtotas Prancūzijoje, kultūros srityje. Du specialistai iš Prancūzijos atvyksta papasakoti apie šią lėšų pritraukimo technologiją ir žinotinus dalykus jas surenkant ir įsisavinant.

Cécilia ADAM visada domisi labai eklektiškomis temomis, tarp kurių yra komunikacija ir naujosios technologijos. Baigusi aukštuosius literatūros mokslus ir magistro studijas informacijos ir komunikacijos mokslų srityje, ji įkūrė mokymo įstaigą e-CCo, vėliau minios finansavimo (crowdfunding) agentūrą CAP!. Aukštosios mokyklos dėstytoja, patarėja, šiandien dirba su projektų teikėjais, lydi juos įvairiose minios finansavimo plotmėse, nuo projektų biudžeto planavimo iki pristatymo visuomenei.

Christophe GALENT vadovauja Europos kultūros centrui les Halles de Schaerbeek Valonijos-Briuselio federacijoje. 2013 metais jis pradėjo įgyvendinti projektą Europe Refresh, kuris skirtas visuomenės, prisijungusios prie lėšų rinkimo platformos KissKissBankBank, iniciatyvoms. Vos du kartus vykęs renginys Europe Refresh jau finansavo daugiau nei 100 projektų, kuriems buvo skirta 750 000 eurų.

Po įvadinio dviejų ekspertų pranešimo apie pagrindinius sektoriaus duomenis, Christophe Galent paaiškins sutelktinio finansavimo principus: kokius galima iškelti tikslus, ko galima tikėtis, kada ir kokiais atvejais ši technika pasiteisina? Cécilia Adam koncentruosis į konkrečius lėšų pritraukimo būdus: kokios platformos yra pritaikytos konkretiems projektams? Nuo ko pradėti? Kokiu būdu garantuoti sėkmę?

Po šio pranešimo vyks diskusija apie sutelktinio finansavimo situaciją Lietuvoje, patirtimi dalinsis Gabija Siurblytė, Dansu kino kampanijos direktorė, trumpametražio filmo „Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ aktorė ir Ignas Survila, dizaineris, paspirtuko Pigeon kūrėjas.
Lietuvos patirtimis šioje srityje dalinsis Gabija Siurblytė, Dansu kino kampanijos direktorė, ir Ignas Survila, dizaineris, paspirtuko Pigeon kūrėjas.

Organizatorių informacija