LT EN

Konferencija „Kultūros paveldas ir savivaldybės. Efektyvios vadybos link"

2017 11 13
konferencija, kultūros paveldas
Rengiantis minėti Europos kultūros paveldo metus, lapkričio 16 d. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks konferencija „Kultūros paveldas ir savivaldybės. Efektyvios vadybos link“. Jos metu savivaldybių ir už kultūros paveldą atsakingų institucijų atstovams bei plačiajai visuomenei bus pristatytos sėkmingos kultūros paveldo apsaugos ir vadybos praktikos, taip pat savo patirtimi dalinsis Norvegijos, Slovakijos ir Estijos ekspertai.

Viešosios politikos analitikas ir vertintojas Darius Žeruolis apžvelgs dabartinę situaciją Lietuvoje, pateikdamas įžvalgas apie Lietuvos gyventojų kultūros įpročius, taikomą paskatų sistemą ir investicijas į kultūros paveldo apsaugą, remdamasis 2014-2017 metais atliktų tyrimų rezultatais.

Atsispiriant nuo esamų iššūkių, toliau bus pereita prie gerųjų užsienio valstybių patirčių, taikytų panašiems iššūkiams spręsti. Norvegijos ir Lenkijos atstovai pristatys bendrą projektą “Home”, paskatinusį savivaldybes į paveldo objektus žvelgti kaip į resursus, galinčius reikšmingai prisidėti prie vietos plėtros, geresnių galimybių vietos bendruomenei sukūrimo. Taip pat bus pristatytas Norvegijoje neseniai atliktas kultūros paveldo ekonominio poveikio vertinimo tyrimas, padėsiantis geriau suprasti investicijų į kultūros paveldą reikšmę.

Slovakijoje įgyvendinto projekto „Pro Monumenta” pavyzdys atkleis kaip investicijos į prevenciją, monitoringą ir paveldo objektų valdytojų konsultavimą leidžia užtikrinti ilgalaikę ir tvarią kultūros paveldo apsaugą, padedančią išvengti brangiai kainuojančių tvarkybos darbų ateityje.

Konferencijoje taip pat bus pristatytos Taline įgyvendinamos daug lėšų nereikalaujančios, paprastos, tačiau reikšmingus pokyčius lemiančios paveldo apsaugos priemonės. Tokios iniciatyvos kaip Tvarios renovacijos ir informacijos centro (SRIK) įkūrimas, „fasadų pasai“ ir kitos iniciatyvos padeda puoselėti istorinius miesto rajonus bei keičiagyventojų požiūrį į gyvenamąją aplinką.

Renginys vyks anglų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą.
Registracijos formą galima rasti čia: https://goo.gl/forms/dWq43itm92YdaJT22

Detali renginio PROGRAMA.

Konferencija vyks lapkričio 16 d., ketvirtadienį, 13 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22) Vilniuje.

Renginys finansuojamas Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino paramos ir Lietuvos biudžeto lėšomis pagal Kultūros ministerijos programą „Kultūros ir gamtos paveldo išsaugojimas ir atgaivinimas“.

Informacija parengta pagal organizatorių pranešimą žiniasklaidai.