LT EN

Konferencija ,,Muzikos verslo plėtra užsienyje“

2016 02 09
Renginys
Vasario 25 d. 12 val. AGATA ir ES programa „Kūrybiška Europa“ kviečia muzikos profesionalus diskusijai apie muzikos industrijos tendencijas Europoje.

Muzikos atlikėjams vis dažniau žvalgantis į užsienio rinkas muzikos eksporto klausimas tampa vis aktualesnis. Lietuva yra vienintelė Baltijos šalis, neturinti oficialios muzikos eksporto agentūros. Tačiau sėkmingi kaimyninių šalių pavyzdžiai ir auganti Lietuvos vidaus rinka skatina Europos muzikos eksporto struktūras taikyti Lietuvoje jau šiandien. Atkreipdami dėmesį į šį klausimą konferencijoje pranešimus apie muzikos verslo plėtrą užsienio šalyse skaitys Giovanni Trono („Music: LX“, Liuksemburgas) ir Lucas Knoflach („Sound Diplomacy“, Vokietija). Vienos didžiausių muzikos platinimo kompanijų pasaulyje ,,The Orchard” įkūrėjas ir vadovas Scott Cohen konferencijoje dalinsis savo trisdešimties metų patirtimi, kurią įgavo dirbdamas su žymiausiais muzikos verslo vardais. Charlie Phillips (AIM, Didžioji Britanija) kvies muzikos prodiuserius diskusijai apie tarptautinės muzikos rinkos tendencijas prodiusavimo srityje.

PROGRAMA


12:00 - Apie konferencijos tikslus ir ES tendencijas kultūros srityje. AGATA direktorė Agnė Masalskytė ir ES programos „Kūrybiška Europa“ vadovė Lietuvoje Eglė Deltuvaitė.
12:05 - Lucas Knoflach ir Giovanni Trono „Muzikos eksportas Europoje“
13:20 - Scott Cohen „Sėkmė muzikos versle: mitai ir realybė“
14:20 - PERTRAUKA
14.40 - Charlie Phillips „Nepriklausomos muzikos industrijos padėtis muzikos prodiuserio akimis“
16:00 - Privačios konsultacijos su muzikos profesionalais

Dalyvavimas konferencijoje nemokamas.
Patekimui į renginį būtina išankstinė registracija iki vasario 21 d. - https://goo.gl/98I0ge ir ,,Vilniaus Knygų Mugės" bilietas.
RENGINYS VYKS ANGLŲ KALBA.
Konferencijos vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius, Knygos kino salėje (1.1).

Šioje konferencijoje pranešimą apie sėkmės muzikos versle mitus ir realybę skaitys vienos pirmųjų, šiuo metu didžiausios pasaulyje muzikos platinimo internete kompanijos „The Orchard“ įkūrėjas Scott Cohen. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų kilęs Scott Cohen yra vizituojantis profesorius Londono Metropolitan universitete ir „British Recorded Music Industry‘‘ (liet. „Britų muzikos įrašų industrijos“) tarybos narys. Jo muzikinė karjera prasidėjo 1980-ųjų metų pabaigoje nuo nepriklausomų ir jau pripažintų atlikėjų vadybos. Daugiau nei trisdešimties metų patirtį muzikos versle turintis Scott Cohen yra grupių „The Raveonettes“, „The Dum Dum Girls“, „The Deer Tracks“, „Queen Kwong“, „Fallulah“, „Bleech“ ir atlikėjo Dan Owen vadybininkas.

Charlie Phillips (Didžioji Britanija), kuris yra teisinių ir komercinių reikalų vadovas forume „The Worldwide Independent Music Industry Network“ (liet. „Pasaulinis nepriklausomos muzikos industrijos forumas“), kalbės apie nepriklausomos muzikos instrustrijos padėtį prodiuserio akimis. Ch. Phillips specializuojasi tarptautinėje muzikos verslo teisėje ir licenzijavimo klausimuose. Jo darbas aprėpia platų skaitmeninės muzikos ir kūrybinių industrijų spektrą. Konsultuodamas nepriklausomas muzikos kompanijas ir teisių turėtojus jis padeda maksimalizuoti gaunamą pelną iš muzikos transliavimo ir viešo atlikimo. Charlie Phillips dirba su kompanijomis ir nepriklausomomis profesinėmis asociacijomis iš daugiau nei 65 pasaulio valstybių, tarp jų - „Impala“ bei „The International Federation of the Phonographic Industry“.

Įžvalgomis apie muzikos eksportą Europoje dalinsis Giovanni Trono iš Liuksemburgo ir Lucas Knoflach iš Vokietijos. Giovanni Trono savo karjerą muzikos versle pradėjo būdamas muzikantu. Norėdamas prisidėti prie Liuksemburgo muzikinės scenos augimo 2000-aisiais metais kartu su draugais jis įkūrė nepriklausomą įrašų kompaniją „Ownrecords“. Šiuo metu Giovanni Trono dirba Liuksemburgo muzikos eksporto agentūroje „Music: LX“ ir kuruoja festivalį „Sonic Visions“.

Lucas Knoflach yra muzikos verslo konsultacijų kompanijos „Sound Diplomacy“ Berlyno padalinio projektų vadovas. Prieš pradėdamas darbą su „Sound Diplomacy“ jis dirbo „Tech Open Air Berlin“ – pirmaujančiame technologijų festivalyje Europoje. Šiuo metu Lucas Knoflach taip pat yra dviejų muzikos grupių iš Kanados vadybininkas.

Konferencijoje „Muzikos verslo plėtra užsienyje“ dalyvausiantys muzikos vadybininkai, prodiuseriai, leidėjai ar nepriklausomi atlikėjai turės galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą konferencijos svečiams. Konferencijoje taip pat bus kalbama apie kasdienes problemas, su kuriomis susiduria muzikos vadybininkai bei prodiuseriai vystydami atlikėjų veiklą.