LT EN

"Kultūros rėmėjų forumas 2019: Tarptautiškumas"

2019 04 17
konferencija
Gegužės 17 d. ES programos “Kūrybiška Europa” biuras su partneriais kviečia į Kultūros rėmėjų forumą. 1 diena – 6-ios (mažiausiai!) tarptautiškumą remiančios viešojo finansavimo programos, tiesioginiai atstovai bei profesionalai iš Lietuvos, Suomijos, JAV, Slovėnijos, Vokietijos, Singapūro – ir visi jūsų dėmesiui. Dovanų – atvira praktinė sutelktinio finansavimo (angl. crowdfunding) pamoka!
Kultūros organizatoriai, siekiantys tarptautiškumo, dažniausiai susiduria su keliais iššūkiais. Visų pirma, tarptautiškumui reikalingi tarptautiniai partneriai, antrasis uždavinys – finansavimas. Galima kalbėti apie valstybės tarptautiškumo politiką ir jo rėmimą, tačiau šįkart siūlome susitelkti į tikrai įvairius jau Lietuvoje veikiančius viešųjų finansų šaltinius. Partnerysčių skatinimui ir kūrybinės veiklos plėtrai aktyviai veikia bent kelios tarptautinio mobilumo programos, kompleksinius projektus finansuoja kitos. Visos programos paprastai turi patarimų, ar net tiesioginių įrankių partnerių paieškai.
Vienas iš dažnai pasitaikančių mitų apie finansavimo programas yra tas, kad jos gali būti slaptos ir jų reikia ieškoti, arba gauti tą informaciją reikalauja didelių įgūdžių, pastangų, ryšių. Iš tikro, programos lygiai taip pat ieško pareiškėjų, kaip ir pareiškėjai – programų, jos yra dažniausiai labai atviros, o jeigu turi įsteigtus kontaktų biurus, ir labai įsigilinusios į Lietuvos kultūros lauko problematiką. Viešosios politikos inicijuojamos finansavimo programos dažnai veikia aktyviai individualiai, tačiau pareiškėjų požiūriu yra bendras laukas. Patirti to “bendro lauko” aktualijas per vieną dieną ir vienoje erdvėje ir kviečiame visus – esamus ir būsimus kultūros lyderius.

Siekdami patenkinti kultūros organizatorių poreikį taupyti savo laiką ieškant aktualios ir suprantamos informacijos, subūrėme aiškiausiai, kryptingiausiai, atviriausiai veikiančias kultūros finansavimo programas į vieną vitriną (angl. Showcase).

Finansavimo paieška kultūrai apima ne tik viešuosius fondus, egzistuoja dar bent keli kertiniai finansų šaltiniai, kurių dermę rekomenduoja finansų paieškos tyrinėtojai ir praktikai. Viena iš įdomesnių priemonių – sutelktinis, arba minios finansavimas, kuris paprastai glaudžiai veikia su komunikacine strategija ir auditorijų plėtros uždaviniais. Vienas šios temos praktikų ir entuziastų – Luka Piškorič (Poligon Creative Centre, Slovėnija), padovanos praktinę pamoką, KAIP imtis sutelktinio finansavimo ir kokios naudos iš to galima tikėtis, be pinigų.
DALYVIAI
Nordic Culture Point pristatys Šiaurės - Baltijos šalių kultūrinio mobilumo ir Šiaurės šalių kultūros ir meno rėmimo programas, JAV ambasada išsamiai parodys siūlomų atvirų grantų aktualijas, ES programa “Kūrybiška Europa” - šiandienos gaires, paraiškų teikimo taisykles ir programos erspektyvą, UAB “Invega” - finansavimo priemones veiklas planuojantiems pagal verslumo principus, Azijos ir europos fondas supažindins su dar negausiu, bet perspektyviu mobilumo finansavimu ir programos dalyviais iš Lietuvos. Lietuvos kultūros taryba pradeda administruoti trijų Baltijos valstybių bendrą kultūros fondą, apie jį daugiau ir tiesiai iš administratorių, o taip pat ir KRF tarptautiškumą remiančias programas.
PROGRAMA
9.30-10.00 REGISTRACIJA
10.00-11.45 dalyvaujančių programų pristatymai (po 15 min., plius 1,2 klausimai):
Dileta Nenėnė (ES programa "Kūrybiška Europa");
Agnė Silickaitė (Baltijos šalių fondas, KRF tarptautiškumo programos);
Heather E. Steil (JAV ambasada Vilniuje);
Anupama Sekhar (Azijos ir Europos fondas);
Ausma Bartkutė (INVEGA)
Alfiero Zanotto, Katja Långvik (Nordic Culture Point).
11.45-12.00 kavos pertrauka
12.00-12.45 laikas kontaktams, individualioms konsultacijoms ir klausimams salės prieigose.
12.45-13.30 Luka Piškorič "Kaip parengti sutelktinio finansavimo kampaniją?"
13.30-14.15 (bus papildyta)
*Programos dalys ir eiliškumas gali nežymiai
keistis.
**Kai kurios renginio dalys vyks anglų kalba, vertimas nenumatomas.
VIETA
Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje,
REGISTRACIJOS ANKETA
Labai prašome registruotis čia, iki gegužės 15 d.: https://forms.gle/hbPwJuMwtNFs8tfP8
Mums svarbu žinoti, kam esam reikalingi, rengys nemokamas.
KLAUSIMAI
Skambinkite +37064024272 ar rašykite el. paštu dileta@kurybiskaeuropa.eu
RENGINIO PARTNERIAI
Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
JAV Ambasada Vilniuje / U.S. Embassy Vilnius
Lietuvos kultūros taryba
Kultūros ministerija
Investicijų ir verslo garantijos „Invega“
Nordic Culture Point
Lietuvos kultūros institutas / Lithuanian Culture Institute