LT EN

Kviečiame į virtualų Europos kultūros sostinės forumą

2020 05 12
„Kultūra koronos metu“: Europos kultūros sostinės forumas kvies diskusijai apie kultūros iššūkius ir ateitį

Pasaulį sustabdžiusi pandemija ne tik paskatino kultūros kūrėjus iš naujo peržvelgti savo misiją ir žaibiškai surasti alternatyvius veiklos būdus, tačiau krizės akivaizdoje likusiai auditorijai atvėrė gyvybiškai svarbią kultūros ir meno būtinybę. Gyvenimas pasikeitė neatpažįstamai: tekstilės fabrikai gamina kaukes, automobilių gamyklos – respiratorius, kvepalų – dezinfekantus. O kokią reikšmę postpandeminiame pasaulyje įgis kultūra, ir kaip pasikeisime mes – jos dalyviai?

Jau trečius metus apie kultūros svarbą diskutuoti kviečiantis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ organizuojamas Europos kultūros sostinės forumas, gegužės 20 – 22 d. grįžta trečią kartą ir šiemet keliasi į virtualią erdvę. Organizuojamas kartu su „Kūrybiškos Europos“ biuru Lietuvoje, Forumas pakvies Europos menininkus, kultūros kūrėjus, privatųjį ir viešąjį sektorius aptarti kultūros lauko iššūkius, pokyčius, inovacijas krizės akivaizdoje ir ateitį postpandeminiame pasaulyje.

„Progresyvūs kultūros veikimo ir prisitaikymo pavyzdžiai teikia viltį, kad galime įveikti šį kritinį laiką sustiprėję. Virtualaus forumo dalyvius kviesime kartu su pranešėjais diskutuoti apie kritinėje situacijoje susiformavusią kultūros sektoriaus patirtį ir išryškėjusias galimybes. Svarstysime, kokias įžvalgas apie kultūrą atvėrė mūsų akistata su krize, kaip karantiną ir jo pasekmes išgyvena Europos kultūros kūrėjai ir organizatoriai, kokie galimi meno ir kultūros persiorientavimo scenarijai“, – sako „Kaunas 2022“ programos vadovė Ana Čižauskienė.

Visos forumo diskusijos bus transliuojamos tiesiogiai. Forumas vyks anglų kalba, išskyrus sesiją „Kultūra ekonominės krizės valdymo priemonėse“, kuri vyks lietuviškai.
Daugiau informacijos apie sesijas surasite ČIA.

Programa:

Gegužės 20 d., 15 val.
Kultūros rolė įveikiant krizę

Gegužės 21 d., 10 val.
Kultūra ekonominės krizės valdymo priemonėse. Sesiją pristato „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje

Gegužės 21 d., 15val.
Kultūros tarptautiškumo rėmėjų forumas (sesiją pristato „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje)

Gegužės 22 d., 15 val.
Postpandeminės ateities kultūros. Persiorientavimas

"Kūrybiškos Europos" biuro kuruojamų sesijų gegužės 21 d. dalyviai:

Dileta Nenėnė
Moderatorė
ES programos „Kūrybiška Europa“ biuro Lietuvoje vadovė, Vilniaus miesto tarybos narė, kultūros finansavimo ekspertė.


Mindaugas Bundza
Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktorius


Eugenijus Kaminskis
Europos ekonominės erdvės (EEE) programų koordinatorius, Centrinė projektų valdymo agentūra (SPVA)


Eglė Deltuvaitė
Kultūros skyriaus vedėja Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje, kultūros vadybos ekspertė


Anupama Sekhar
Azijos-Europos fondo (ASEF) kultūros skyriaus vadovė, atsakinga už kultūros, menų ir paveldo strategijas ASEF, mobilumo programą ir skaitmeninę ASEF platformą.


Alfiero Zanotto
„Nordic Culture Point“ patarėjas

Philipp Dietachmair
„Europos kultūros fondo“ (ECF) programų vadovas, praeityje – kultūros, aukštojo moklso projektų koordinatorius, prisidėjo prie įgūdžių plėtros ir politinių reformų procesų buv. Jugoslavojoje, Rusijoje, Ukrainoje, Turkijoje, Moldovoje, Baltarusijoje, Viduržemio jūros arabų šalyse.