LT EN

Struktūrinio dialogo su Europos Komisija iniciatyva „Voices of Culture and Heritage"

2017 01 31
2018 m. - Europos kultūros paveldo metų proga, Europos Komisija rengia specialią iniciatyvą „Voices of Culture and Heritage" (liet. „Kultūros ir paveldo nuomonės") ir kviečia kultūros paveldo ir kultūros organizacijas įsitraukti į struktūrinį dialogą. Šia iniciatyva tikimasi aktyvaus kultūros paveldo ir įvairių kultūros organizacijų (NVO, tarptautinių kultūros organizacijų tinklų, platformų ir t.t.) įsitraukimo siekiant atkreipti Europos Komisijos dėmesį į kultūros paveldą europiniu lygmeniu.

„Voices of Culture and Heritage" iniciatyvos tikslai:
- suburti 30 žmonių iniciatyvinę grupę, kuri dalyvaus praktiniuose susitikimuose su Europos Komisijos atstovais;
- sukurti duomenų bazę kultūros paveldo ir įvairių kultūros organizacijų, kurių atstovai nori gauti visą aktualią informaciją apie „2018-ieji Europos kultūros paveldo metai" renginius, iniciatyvas.

Reikalavimai iniciatyvinės grupės nariams:
šis kvietimas yra atviras ES kultūros paveldo ir kultūros srityse dirbančioms organizacijoms, kurioms įdomi Europos Komisijos įgyvendinama „2018-ieji Europos kultūros paveldo metai" programa ir nori pasidalinti savo patirtimi ir žiniomis su Komisijos atstovais.
Dalyviai bus atrenkami pagal šiuos kriterijus:
- darbo programos kultūros paveldo srityje, kurias įgyvendina ar jau baigė jūsų organizacija;
- organizacijos patirtis kultūros paveldo atstovavime ir informavime Europos lygmeniu;
- Kultūros paveldo metų vizija ir numatomos organizacijos veiklos.

Praktinė informacija:
„Voices of Culture and Heritage" apims 6 vienos dienos praktinius susitikimus Briuselyje. Planuojama, kad pirmieji iniciatyvinės grupės susitikimai vyks 2017 m. balandį, rugsėjį ir lapkritį. Visos kelionės, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidos bus padengiamos Europos Komisijos.

Registracijos terminas - 2017 m. vasario 20 d.

Registracijos forma internete: čia

Ši iniciatyva yra dalis „2018-ieji Europos kultūros paveldo metai" programos. Kultūros paveldo metai bus proga parodyti Europos kultūros svarbą ir, ką ES gali nuveikti išsaugojimo, skaitmeninimo, infrastruktūros, mokslinių tyrimų ir įgūdžių ugdymo srityse. Visoje Europoje bus organizuojami renginiai, taip pat vykdomos informavimo, švietimo ir informuotumo didinimo kampanijos. Tai bus puiki proga bandyti spręsti problemas, susijusias su mažėjančiu viešuoju kultūros finansavimu, mažėjančiu dalyvavimu tradicinėje kultūrinėje veikloje, aplinkos spaudimu paveldo vietoms, kintančiomis vertės grandinėmis ir skaitmenine transformacija.

Daugiau informacijos: www.voicesofculture.eu