LT EN

Tarp 40-ies ES Architektūros prizo „Mies van der Rohe" nominantų - lietuvių projektas „Rasų namai”

2017 01 30
Šiandien Europos Komisija paskelbė sąrašą 40-ies architektūros projektų, pretenduojančių į prestižinį „Mies van der Rohe" apdovanojimą, laikomą pagrindiniu ir vieninteliu ES prizu už šiuolaikinę architektūrą. Tarp šių 40-ies projektų iš 17-os šalių, pirmą kartą ir lietuviškas projektas - tai gyvenamųjų namų kvartalas „Rasų namai” („Paleko ARCH sudija“: arch. Rolandas Palekas, Bartas Puzonas, Petras Išora ir studija „Plazma“ZMA“: arch. Rytis Mikulionis, Gytis Vaitkevičius, Povilas Daugis). „Rasų namai“ – įspūdingas 18 privačių gyvenamųjų namų kvartalas gamtos prieglobstyje šalia Pavilnių regioninio parko, Vilniuje. Vieningos šiuolaikinės architektūros gyvenamieji pastatai persmelkti vietos tradicijų ir ženklų, ypatingas dėmesys kreipiamas darnai su aplinka ir vietos vertybėmis.
„Rasų namai”, nuotr. aut. Norbert Tukaj
Pasak tarptautinės projektus vertinančios komisijos, atrinkti nominantai geriausiai atspindi šiandieninės Europos teritorijos tendencijas - miestus, būstą, paveldą ir atmintį. Dalis pretendentų atliepia šiuolaikinės architektūros ryšį su istoriniu paveldu, o kita dalis projektų pristato šiuolaikinio būsto iššūkius.

Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros L. Mies van der Rohe vardo apdovanojimas išryškina Europos architektų indėlį panaudojant naujas idėjas ir technologijas šiuolaikiniuose miestuose. ES programos „Kūrybiška Europa/Kultūra“ ir L. Mies van der Rohe fondo lėšomis bendrai finansuojamas apdovanojimas pirmą kartą buvo įteiktas 1987 m. Šiuo metu tai prestižiškiausias Europos architektūros apdovanojimas. Jis teikiamas kas antrus metus už darbus, užbaigtus per paskutinius dvejus metus. Darbus konkursui siūlo nepriklausomi visos Europos ekspertai, Europos architektų taryboms priklausančios asociacijos, nacionalinės architektų asociacijos ir patariamasis konkurso komitetas.

Jau balandžio mėnesį iš 40 darbų bus atrinkti penki, kuriuos aplankys komisija. Geriausio statinio kūrėjai bus paskelbti ir jiems „Mies van der Rohe“ prizas įteiktas gegužės mėnesį Barselonoje vyksiančiuose apdovanojimuose.

Daugiau informacijos: http://miesarch.com/