LT EN
Creative Europe Dissemination platform Lithuania
ES programa Kūrybiška Europa

Naujienos ir renginiai

2017 08 07
kultūros paveldas
Europos Komisija kviečia nepraleisti naujienų apie Europos kultūros paveldo metus
Kultūros paveldas yra svarbi Europos piliečių bendros atminties ir tapatybės dalis. Jis taip pat yra ekonominės plėtros šaltinis, netiesiogiai sukuriantis per 7 mln. darbo vietų. 2018 metai - Europos kultūros paveldo metai, tad Europos Komisija kviečia nepraleisti svarbių naujienų apie artėjančius renginius ir įvairias iniciatyvas visoje Europoje.  (Skaityti daugiau...)
2017 06 12
seminaras
Mokymai „Praktiniai patarimai dalyvaujant tarptautiniuose kultūros ir meno bendradarbiavimo projektuose“ Plungėje ir Alytuje
Kviečiame į nemokamus mokymus „Praktiniai patarimai dalyvaujant tarptautiniuose kultūros ir meno bendradarbiavimo projektuose“, kurių metu bus pristatomos „Kūrybiška Europa/Kultūra“ programos teikiamos finansavimo galimybės tarptautiniams bendradarbiavimo projektams, dalyvavimo galimybės Europos tinklų ir platformų veikloje bei sėkmingi projektų pavyzdžiai. Mokymai vyks birželio 23 d. Plungėje ir birželio 27 d. Alytuje. (Skaityti daugiau...)
2017 05 28
Mokymai
Birželio 1 dieną kviečiame į mokymus Klaipėdoje
Birželio 1 dieną Klaipėdoje 13 val. KKKC Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4) vyks ES programos „Kūrybiška Europa“ mokymai „Praktiniai patarimai dalyvaujant tarptautiniuose kultūros ir meno bendradarbiavimo projektuose“. Programos vadovė Lietuvoje Eglė Deltuvaitė pristatys programos teikiamas finansavimo galimybes tarptautiniams bendradarbiavimo projektams, dalyvavimo galimybes Europos tinklų ir platformų veikloje, aptars pagrindinius prioritetus bei pateiks sėkmingų projektų pavyzdžius. (Skaityti daugiau...)
2017 05 02
seminaras
Kviečiame į komunikacijos seminarus su eksperte iš Ukrainos A. Nuržynska
Lietuvos kultūros institutas, koordinuojantis ES programą „Kūrybiška Europa/Kultūra“ kviečia į komunikacijos seminarą su eksperte iš Ukrainos A. Nuržynska. Jau kelis metus pastebima, kad komunikacijos ir sklaidos planas – silpniausia projektų paraiškų dalis. Paradoksalu, tačiau panašu, kad informacijos amžiuje tikslingai komunikuoti darosi vis sunkiau. (Skaityti daugiau...)
2017 04 25
Renginys, literatūra
Vilniuje vyks tarptautinis poezijos festivalis „Poezija kitaip"
Gegužės 12-13 d. Vilniuje vyks tarptautinis poezijos festivalis „Poezija kitaip". Tai viena iš „Kūrybiška Europa/Kultūra“ programos finansuoto lietuvių projekto „ePublisher“ veiklų, kviečianti poezijos gerbėjus ne tik į literatūros kūrinių skaitymus, muzikinius pasirodymus ar poezijos filmų peržiūras, bet ir į kolektyvinio poezijos rašymo dirbtuves, kurias ves poetai iš Suomijos, Portugalijos ir Lenkijos. (Skaityti daugiau...)
Naujienų ir renginių archyvas

Programos naujienos

2017 06 12
Literatūros vertimų projektai
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas literatūros projektų krypčiai
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas grožinės literatūros vertimų projektams (kvietimo nr. EACEA 15/2017). Paraiškų teikimo terminas - 2017 m. liepos 25 d. 12 val. Briuselio laiku. Parama skiriama 3-10 grožinės literatūros knygų vertimui, leidybai ir sklaidai. Paramos dydis - iki 100 000 €, intensyvumas - 50 %. Paraiškas gali teikti tik leidyklos arba leidyklų grupės. (Skaityti daugiau...)
2017 04 26
Bendradarbiavimo projektai, Projektų rezultatai
Paskelbti 2017 m. bendradarbiavimo projektų rezultatai
Paskelbti 2017 m. bendradarbiavimo projektų rezultatai (kvietimo nr. EACEA 45/2016, paraiškų terminas buvo 2016 11 23). Mažesnio masto bendradarbiavimo projektų kategorijai pateikta 430 projektų, iš kurių atrinkti 66, o tarp jų ir vienas lietuviškas projektas „The Hanseatic Way: a Musical Journey Through a Shared Past". Didesnio masto bendradarbiavimo projektų buvo pateikta 118 projektų, iš kurių „Kūrybiška Europa/Kultūra“ finansavimą užsitikrino 15 projektų. (Skaityti daugiau...)
2017 02 02
Europos platformos, Kvietimas teikti paraiškas
Pratęstas kvietimas teikti paraiškas Europos platformų krypčiai
Europos Komisija paskelbė kvietimą (nr. EACEA/06/2017) teikti paraiškas „Europos platformų“ krypčiai. Paraiškų teikimo terminas – 2017 m. balandžio 27 d. 12 val. Briuselio laiku. Šios krypties finansavimas skirtas platformoms, kurias sudaro koordinuojanti organizacija ir ne mažiau kaip 10 organizacijų narių, vykdančių veiklą kultūros ir kūrybos sektoriuose. (Skaityti daugiau...)
2016 10 10
Europos tinklai
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas Europos tinklų krypčiai
Europos Komisija paskelbė kvietimą teikti paraiškas „Europos tinklų“ krypčiai. Paraiškų teikimo terminas – 2016 m. lapkričio 25 d. 12 val. Briuselio laiku. Paramą pagal šią kryptį gali gauti organizacijų, atstovaujančių kultūros ir kūrybos sektoriams, struktūrinės grupės, kurių tikslai yra didinti sektorių gebėjimą vykdyti veiklą tarpvalstybiniu ir tarptautiniu mastu ir prisitaikyti prie permainų, skatinti kultūrinę ir kalbinę įvairovę, taip pat stiprinti šių sektorių konkurencingumą, skatinant inovacijas. (Skaityti daugiau...)
2016 10 07
Literatūros vertimų projektai
Paskelbti literatūros vertimo projektų rezultatai
Paskelbti 2016 metų grožinės literatūros vertimų projektų rezultatai. Leidyklos pateikė 242 paraiškas, iš kurių finansavimas bus skirtas 39. Sėkmingas paraiškas pateikė 16 programoje dalyvaujančių šalių leidyklos iš 39 ir joms bus skirta 2,06 mln. eurų. Lietuvos leidykloms šie metai nebuvo sėkmingi, tačiau užsienio leidyklos į savo gimtąsias kalbas vers lietuvių rašytojų knygas. Daugiausiai sėkmingų projektų pateikė Serbija, Bulgarija, Latvija ir Italija. (Skaityti daugiau...)
Programos naujienų archyvas