LT EN

Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros apdovanojimas – Mies van der Rohe premija už Lenkijoje suprojektuotą naująją Šcecino filharmoniją

2015 05 11
14-oji Mies van der Rohe premija architektams F.Barozzi‘ui (F.Barozzi) ir A.Veiga‘i (A.Veiga) tradiciškai įteikta Barselonoje, garsiajame Mies van der Rohe paviljone. Konkursui šiemet iš viso buvo pateikta 420 architektūros objektų iš kurių pirmajame etape atrinkti 40, o į finalinį etapą dar pateko vyno darykla „Antinori“ Italijoje (arch. „Archea Associati“), Danijos jūros muziejus (arch. BIG), Londono ekonomikos mokykla (arch. „O'Donnell + Tuomet“) ir Ravensburgo meno muziejus Vokietijoje (arch. „Lederer Ragnarsdóttir Oei“).

F.Barozzi ir A.Veiga filharmoniją suprojektavo istoriniame Šcecino miesto sklype. Pastate įrengta 1.000 vietų simfoninė salė, 200 vietų muzikos salė, daugiafunkcinė erdvė parodoms ir konferencijoms bei erdvus fojė. Nepaisant 13.000 m² ploto, filharmonijos tūris dera istorinio miesto kaimynystėje bei architektūriniame kontekste. Jo daugiaškaičio tūrio eksterjeras yra iš stiklo, kuris dematerelizuoja pastatą, o apšviestas iš vidaus – keičia suvokimą, leidžia interpretuoti architektūrinį charakterį. Filharmonijos interjerą autoriai kūrė kaip kontrastą aplinkoje „ištirpstančiam“ eksterjerui. Garbingas Europos šiuolaikinės architektūros apdovanojimas F.Barozzi‘uiir A.Veiga‘i įteiktas kartu su 60.000 eurų premija.


Kas dvejus metus Barselonoje iškilmingai įteikiamas ES šiuolaikinės architektūros apdovanojimas – Mies van der Rohe premija - vienas prestižiškiausių architektūros apdovanojimų ne vien Europoje, bet ir visame pasaulyje.
Daugiau informacijos - http://www.miesarch.com