LT EN

Paskelbti literatūros vertimų projektai

2019 11 27
Literatūros vertimų projektai
Paskelbti 2019 metų grožinės literatūros vertimų projektų LIT1 ir LIT2 rezultatai (kvietimo numeris EACEA 07/2019, terminas buvo 2019 m. birželio 4 d.). Bus finansuoti du projektai iš Lietuvos – leidykla „Terra publica“ įgyvendins projektą „The best books for future leaders“, kuriam skirta 58 740 €, o Socialinių inovacijų institutas įguvendins "Story and Illustration: 5 Unique Children’s Books", kuriam skirta 14 365 €. Didžiuojamės ir sveikiname!

Leidyklos pateikė 158 paraiškas, iš kurių finansavimas bus skirtas 68-iems projektams. Sėkmingas paraiškas didesnės apimties vertimo projektams LIT2 pateikė 10 programoje dalyvaujančių šalių leidyklos ir joms visoms bus skirta beveik 1,3 mln. eurų. Įdomu, kad visi 16 pateiktų LIT2 krypties projektų buvo sėkmingi. LIT1 - mažesnės apimties literatūros vertimų paraiškų pateikė 31 šalies leidyklos, iš jų visoms pavyko gauti finansavimą bent vienam projektui.

Daugiausiai sėkmingų projektų pateikė Serbija, Italija ir Ukraina. Sėkmingiausios (LIT1) buvo Slovėnija, Serbija, Šiaurės Makedonijos Respublika ir Lenkija, o taip pat Bulgarija, Vengrija ir Kroatija (LIT2).

Apie tai, ar užsienio leidyklos į savo gimtąsias kalbas vers lietuvių rašytojų knygas, paskelbsime, kai bus publikuotas verstinų knygų sąrašas.
Susipažinkite su literatūros vertimų konkurso išsamiais rezultatais: