LT EN

Paskelbti literatūros vertimų rezultatai

2017 11 24
Literatūros vertimų projektai
Paskelbti grožinės literatūros vertimų projektų (kvietimo nr. EACEA 15/2017,  paraiškų teikimo terminas buvo 2017 m. liepos 25 d.) rezultatai. Iš 227 pateiktų paraiškų atrinkti 33 projektai, tarp kurių, deja, nei vieno iš Lietuvos. Daugiausia finansavimo užsitikrino leidėjai iš Serbijos (finansuoti 5 projektai), Bulgarijos (finansuoti 4 projektai), Kroatijos ir Makedonijos (finansuota  po 3 projektus). Artimiausiu metu bus paskelbti projektuose numatytų verčiamų knygų sąrašai, kuriuose, tikimasi, išvysti ir ne vieną lietuvių autoriaus kūrinį.

Taip pat iš šių rezultatų matyti, kad padidėjo mažų kalbų vertimų į didžiąsias, ypač anglų. Vaikų knygos vis dar nėra tinkamai atstovaujamos, nebuvo sėkmingų paraiškų be EUPL knygų.

Literatūros vertimų krypties naujovė – ateityje nebebus prašoma pateikti teisių įsigijimo kopijų ir sutarčių. Jei leidėjai mato, kad negaus teisių, iš karto turi pranešti EACEA.
2018 m. kvietimas literatūros vertimų projektams bus paskelbtas vasarį/kovą, terminas - gegužės mėnesį, biudžetas 3,6 mln.

Išsamūs literatūros vertimų paraiškų rezultatai štai čia: Daugiau informacijos netrukus bus paskelbta ir EACEA puslapyje.