LT EN

CROSS MEDIA ZEN:

CROSS MEDIA ZEN 2012

Penktadienis, birželio 8d. | KONFERENCIJA || Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, Vilnius

Žaiskite, kad pamiltumėte
Kuo labiausiai pasižymi auditorijos dalyvavimas, didžiausi žaidimai, „online“ bendruomenės ir bendruomeniškas istorijos pasakojimas? Šioje paskaitoje domėsimės žymiausiais ankstyvais susikertančių medijų pavyzdžiais. Pagal antropologo Victor Turner įžvalgas Ericsson bandys paaiškinti, kas verčia mus domėtis „skaitmeniniu laužu“.
Pristato: Martin Ericsson | Vokietija
M. Ericsson yra žaidimų organizatorius ir interaktyvaus dalyvavimo scenaristas. Naujausi jo darbai – interaktyvios auditorijos pritraukimas ir dalyvavimas televiziniuose ir online pasakojimuose. Jis yra laimėjęs tarptautinį Emmy, Webby ir daugybę kitų naudingų apdovanojimų dirbdamas kartu su Tim Kring („Heroes“), Joss Whedon („Buffy“, „Avengers“) ir Matt Osman („Suede“).

Žaisminga interakcija
Medijos yra mūsų darbe, laisvalaikyje ir asmeniniame gyvenime, todėl jos neišvengiamai keičia edukacinę sistemą. Ateityje žinių perkėlimui ir mokymui atsiras naujos galimybės - tai bus dalyvavimas, interakcija ir transmedija. Carla Hoekendijk paaiškins apie šiuos pokyčius ir jų įtaką mokykloms bei muziejams.
Pristato: Carla Hoekendijk | Olandija
Ji yra nepriklausoma konsultantė, koncepcijos ir žaidimų/transmedijų projektų produkto programuotoja. Ji dirba su kultūros institutais, universitetais ir verslu Amsterdame. Ji yra gerai žinoma dėl savo sėkmingų projektų kūrybinėse industrijose ir drąsaus požiūrio į turinį. Ji yra turi meno ir filosofijos išsilavinimą ir yra daugybės teisės patarėjų komiteto ir teisėjų narė. Dabartinis jos darbas yra Game Development Course kūrėja keliems Amsterdamo universitetams.

Susikertančių medijų finansavimas: patarimai kaip tai įvykdyti
Šioje paskaitoje mokysimės kaip vystyti galimus finansinius modelius susikertančioms medijoms, sujungiančius tradicinius, naujus ir alternatyvius finansavimo šaltinius. Taip pat mokysimės kaip kokios strategijos padeda pasiekti šiuos fondus ir būti pasiruošusiems investuoti.
Pristato: Thierry Baujard |
Jis yra finansų konsultavimo kompanijos Peacefulfish vadovas Media deals prezidentas. Taip pat European Investment Network, kuris specializuojasi mediatech, pranešėjas.

Bendradarbiavimo lygiai – interaktyvumas prieš dalyvavimą
Kas stimuliuoja bendradarbiavimą? Kas įgalina interaktyvumą, kas dalyvavimą? Kaip reikia įsigilinti į istoriją, kad būtų sukurtas jos pasaulis? Pasirinkimo laisvė prieš istorijų pakeitimą – kokia pasakotojams yra nauda iš dalyvių kultūros? Ko trūksta daugiaplatformėms istorijoms palyginus su vienaplatformėmis?
Pristato: Herwig Kopp (NORmALUM) & Martin Ericsson (Bardo AB) | Vokietija
Herwig Kopp yra Association of Diversification & Novelty (ADN) bendraįkūrėjas, kurio specializacija - asmeninės inovacijos. Nuo 2007 m. jis yra nepriklausomas socialinis dizaineris ir kenceptualusis menininkas, kuris sujungia socialinį meną, streteginį mąstymą ir žaidimų dizainą, siūlydamas transmedijų strategijų konsultacijas. Taip pat jis studijuoja socialinius ir asmeninius pokyčius.

Besikeičiantis televizijos veidas – antrojo ekrano atsiradimas
Peržiūrėjimo elgsena – linijinio žiūrėjimo būdo perėjimas į on-demand televizijos vartojimą ir antrųjų prietaisų svarba. Taisyklingų strateginių pozicijų svarba ir socialinės televizijos aplikacijų naudojimas kituose prietaisuose namų aplinkoje. Telco atsiradimas televizijos paslaugose – IPTV svarbumas moderniajame televizijos sektoriuje. Iššūkiai ir galimybės daugiaekranėms paslaugoms – kaip mokama televizija turėtų atsakyti į OTT pavojų.
Pristato: Irina Kornilova | Rusija
I. Kornilova dirba IHS Screen Digest’s Broadband komandos analitike. Irina seka tarptautines online filmų ir televizijos rinkas – jos pagrindinės atsakomybės yra IHS Screen Digest’s online video modelių priežiūra, sustiprinta interviu ir tyrimais.

Lietuvos susikertančių medijų apžvalga
Pristato: Justinas Katkus | Lietuva
J. Katkus yra mobiliųjų technologijų entuziastas ir inžinierius. Šiuo metu jis vadovauja pirmam startup ekologijos centrui Kauno technologijų universitete, pastaruosius 10m. dirbo su skaitmeninėmis medijomis, žaidimais ir mobiliosiomis technologijomis. Taip pat jis turi savo Nuzin.com "startup‘ą", kuris yra pasiruošęs įsiterpti į naują, žmonių, publikuojančių "iPad‘ams", rinką.

Interkatyviųjų medijų schemų ir mokymų galimybės
Pristato: Dominykas Širvinskas | Lietuva

Šeštadienis, birželio 9d. |KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: pirma diena || Vilniaus dizaino kolegija, Kauno g. 34, Vilnius

Dėl nesibaigiančios skaitmeninės transformacijos, kurią kai kurie mato kaip revoliuciją, kiti kaip evoliuciją, mūsų pasaulis smarkiai keičiasi, tačiau taip pat tai kaičia ir tai, kaip mes mąstome ir suvokiame mus bei mus supančią aplinką. Auditorijos lūkesčių kitimai ir fragmentacijos supažindina su naujais socialiniais ir ekonominiais iššūkiais medijų industrijai ir reikalauja inovatyvaus istorijos pasakojimo, kuris pasiektų visus svarbius kanalus pasinaudodamas ir eksperimentuodamas naujomis technologijomis. Kūrybiškas įvairių platformų mišinys gali skirti geriausią galimybę pasiekti ir išplėsti IP auditoriją, kuri keičia transliavimo paradigmą bei dalyvavimo dinamiką.
Šios kūrybinės dirbtuvės skatina palengvinti istorijos pasaulių kūrimą. Darbas vyksta mažose (5-8 žmonių) grupėse, kurios kuria plačios istorijos daugybės pasaulių kūrimą. Darbas yra parodomas teoriškai ir praktiškai, kurio idėja yra užtikrinti, kaip yra svarbu suprasti vieną istorijos dalį kaip mažą viso kūrinio dalelę ir visą kūrinį apskritai.
Šeštadienis, birželio 10d. | KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS: antra diena || Vilniaus dizaino kolegija, Kauno g. 34, Vilnius