LT EN

Naudinga informacija:

Kiti finansavimo šaltiniai

Vaidybiniai filmai, Dokumentika, Animacija, Trumpametražiai filmai, Susikertančios medijos, Parengiamieji darbai, Gamybos darbai, Sklaida, Kino edukacija, Nacionalinis finansavimas
Lietuvos kino centras
Lietuvos kino centras rengia kino projektų konkursus valstybiniam finansavimui gauti, konsultuoja paraiškovus, administruoja dalinį parengiamųjų, gamybos ir sklaidos projektų finansavimą.
Plačiau - www.lkc.lt
Gamybos darbai, Koprodukcija, Nacionalinis finansavimas
Mokesčių lengvata filmavimams Lietuvoje
Galimybė pritraukti iki 20% Lietuvoje filmuojamo filmo gamybos biudžeto. Lengvata gali naudotis nacionalinių, bendros gamybos bei užsienio filmų ar jų dalių gamintojai.
Plačiau - www.lkc.lt/lengvata-filmu-gamybai
Festivaliai, Renginiai, Kino edukacija, Stipendijos, Nacionalinis finansavimas
Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos kultūros taryba remia įvairių kultūros sričių, tame tarpe ir audiovizualinius, projektus. Taip pat skiria individualias, edukacines ir vardines stipendijas įvairių kultūros profesionalams.
Plačiau - www.ltkt.lt
Kūrybiška Europa MEDIA
Europos kultūros ir kūrybos sektorių rėmimo programos „Kūrybiška Europa“ paprogramė MEDIA suteikia finansinę paramą Europos Sąjungos kino ir audovizualinei industrijoms, jų projektų vystymui bei platinimui. MEDIA skatina naujųjų technologijų naudojimą, padeda Europos kino ir audiovizualiniams darbams, tokiems kaip vaidybiniams ir dokumentiniams filmams, televizijoms projektams ir naujoms medijoms atrasti kelią į tarptautines rinkas, finansuoja mokymus ir kino vystymo schemas.

Plačiau - www.creative-europe-media.eu
NORDEN Šiaurės ministrų taryba
Šiaurės ministrų taryba yra vyriausybinio bendradarbiavimo forumas, jungiantis penkias valstybes - Daniją, Islandiją, Norvegiją, Suomiją ir Švediją, o taip pat autonomijos statusą turinčias Grenlandiją, Farerų ir Alandų salas. Pagrindinis bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dokumentas yra Šiaurės ministrų tarybos bendradarbiavimo su Estija, Latvija ir Lietuva gairės. Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje įsteigtas 1991 m., siekiant atstovauti Šiaurės ministrų tarybai ir plėtoti Šiaurės šalių ir Lietuvos bendradarbiavimą.
Plačiau -
Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje tinklapyje (lietuvių k.). Šiaurės ministrų tarybos paramos schemos.


Gamybos darbai, Koprodukcija, Platinimas, Vaidybiniai filmai, Dokumentika, Animacija
EURIMAGES fondas
EURIMAGES yra Europos Tarybos Europos kino paramos fondas, kuris buvo įkurtas 1988 metais, siekiant skatinti Europos kino industrijos plėtotę. Fondo veikloje dalyvauja 36 valstybės narės. Dalyvaujančių šalių sąrašą galite rasti čia.

Svarbiausias EURIMAGES tikslas – Europos kinematografinių darbų (pilnametražių vaidybinių ir animacinių filmų bei ne trumpesnių nei 70 minučių trukmės dokumentinių filmų) bendros gamybos, platinimo ir viešo rodymo rėmimas.
Fondo finansinius išteklius sudaro 36 valstybių narių įnašai, kurie skiriami filmų platinimui, rodymui ir bendrai filmų gamybai.
Fondą valdo ir priima sprendimus dėl projektų finansavimo valdyba, į kurią atsovus siunčia visos šalys narės.

Lietuva „Eurimages“ nare tapo 2007 m. . Fondas administruoja keturias kino paramos programas, iš kurių Lietuvos projektai gali dalyvauti dvejose: parama bendrai gamybai ir parama platinimui. EURIMAGES fondo valdyboje Lietuvos interesus atstovauja režisierius Audrius Stonys ir Aušra Lukošiūnienė.
Daugiau informacijos apie EURIMAGES fondą, reikalavimus paraiškovams rasite tinklavietėjė (anlgų kalba).

DĖMESIO nuo 2015 m. Sausio 1 d. įsigalioja atnuajintos "Eurimages“ paramos bendrai filmų gamybai taisyklės. Plačiau apie pakeitimus skaitykite mūsų tinklapio naujienose.
AVAKA Socialinis - kultūrinis fondas
Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA, siekdama skatinti bei prisidėti prie Lietuvos kūrėjų darbų sklaidos, iniciatyvų, skatinančių audiovizualinių kūrinių autorių ir gamintojų kūrybą, o taip pat siekdama padėti jauniems audiovizualinių kūrinių kūrėjams įsteigė Socialinį - kultūrinį fondą.

Plačiau - www.avaka.lt/socialinis-kulturinis-fondas
Cofiloisirs Film Finance Solution
Įkurta 1953 metais, Cofiloisirs yra Prancūzijos kreditinė institucija, besispecializuojanti kino ir audovizualinėje industrijoje. Kasmet Cofiloisirs užsiima daugiau nei 100 vietinių ir tarptautinių produkcijų, skirdama paskolų už daugiau nei 500 milijonų eurų. Kartu su akcininkais Neuflize-OBC (ABN Amro) ir BNP Paribas, Cofiloisirs, Colifloisirs rūpinasi savo klientų veiklų finansavimu visose projekto vystymo stadijose, prisitaikydami prie kiekvieno konkretaus atvejo, kliento pageidavimų, poreikių bei galimybių.

Plačiau - www.cofiloisirs.com
The Malik Bendjelloul Memorial Foundation
The Malik Bendjelloul Memorial Foundation - 2016 metais įkurtas fondas, skirtas Malik Bendjelloul, "Searching for Sugar Man" režisieriaus, atminimui. Fondo tikslas - remti dokumentinių filmų kūrėjus, dirbančius Švedijoje, sukurti jiems tiek naują finansavimo šaltinį, tiek ir galimybes augti bei tobulėti, padedant dokumentikos profesionalams.

Plačiau - www.malikfund.org
Olffi Online Film Financing
Neseniai startavusi Olffi svetainė yra skirta audiovizualinio sektoriaus profesionalams, ieškantiems galimybių finansuoti savo projektą.
Svetainėje pateikiama susisteminta informacija apie audiovizualinio sektoriaus projektų gamybą ir finansavimą, valstybinį finansavimą teikiančias institucijas, mokestines lengvatas, paramos schemas, kino institutus ir centrus, profesines asociacijas, bendros gamybos sutartis ir t.t. Taip pat svetainėje galima įvertinti projekto galimybes pasinaudoti įvairiomis paramos schemomis.

Plačiau - www.olffi.com
Cine-Regio
Cine-Regio - regioninių kino fondų tinklas, veikiantis Europoje. Nuolat augantis, šiuo metu tinklas atstovauja 44 regioninius fondus iš 12 Europos Sąjungos narių bei Norvegijos ir Šveicarijos. Tinklo nariai kino sektoriui siūlo įvairias finansavimo schemas ir paslaugas, su tikslu remti kultūrą, skatinti socialinius ryšius ir bendradarbiavimą bei regioninę infrastruktūrą.
Plačiau - www.cine-regio.org
EFB European Film Bonds
EFB teikia garantijas kino ir televizijos prodiuseriams, finansuotojams, platintojams ir valstybinėms paramos agentūroms, užtikrinančias profesionalią vaidybinių bei dokumentinių filmų, televizijos projektų ir kompiuterinių žaidimų gamybą, užbaigimą ir pateikimą. EFB biurai įsikūrę Kopenhagoje, Londone, Stokholme, Melburne, Keiptaune bei Madride, o projektai įgyvendami visame pasaulyje. Šiuo metu jau pasirūpinta daugiau 200 produkcijų daugiau nei 35 šalyse, tarp kurių - JAV, Kuba, Kinija bei Kenija.

Plačiau - www.filmbonds.com
Fundsurfer
Fundsurfer - hibridinė sutelktinio (crowdfunding) ir komercinio finansavimo platforma ir bendruomenė, siūlanti įvairias paramos formas projektams bei kompanijoms. Fundsurfer bendradarbiauja su įvairiaus dydžio bei pobūdžio verslo bei labdaros įmonėmis, socialinės organizacijomis bei nepriklausomais kūrėjais. Ši platforma taip pat organizuoja su finansavimo paieška susijusius mokymus, dirbtuves, konsultacijas.

Plačiau - www.fundsurfer.com