LT EN

Naujienos

Visos
Filmų festivalis, MEDIA bendrafinansuoti filmai
Dėl „Auksinio lokio“ Berlyne varžysis 6 MEDIA paremti filmai
Tarptautinio Berlyno kino festivalio „Berlinale“ programoje - 18 MEDIA bendrafinansuotų filmų. 6 jų - konkursinėje festivalio programoje ir pretenduoja į aukščiausiąjį Berlynalės apdovanojimą - „Auksinį lokį“. (Skaityti daugiau...)
2018 02 14
Lietuvos kino centras, Statistika
Kviečiame susipažinti su naujais Lietuvos kino centro leidiniais
Lietuvos kino centras išleido du naujus leidinius - „Baltic Films“ statistinę publikaciją „Facts & Figures 2018“ bei katalogą „Lietuviški filmai/Lithuanian films 2017-2018“. (Skaityti daugiau...)
2018 02 13
kultūros paveldas, Lietuvos kino centras
Šiuolaikiniams ekranams pritaikyta lietuvių kino klasika populiarina paveldą Lietuvoje ir pasaulyje
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Europos kultūros paveldo metus, Lietuvos kino centras padvigubino metinį biudžetą, skirtą kino paveldui restauruoti, skaitmeninti ir pristatyti žiūrovams. Šiuolaikiniams ekranams pritaikyti filmai bus pristatomi ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose, planuojama surengti kino klasikos savaitgalius regionuose. (Skaityti daugiau...)
2018 02 12
Europos audiovizualinė observatorija, Statistika, Koprodukcija su kitomis šalimis
Europos audiovizualinė observatorija: per 10 metų filmų gamyba Europoje išaugo 47%
Europos audiovizualinė observatorija (European Audiovisual Observatory) paskelbė naują ataskaitą “Filmų gamyba Europoje: Gamybos apimtis, koprodukcija ir pasaulinė cirkuliacija" (ang. Film production in Europe - Production volume, co-production and worldwide circulation). (Skaityti daugiau...)
2018 02 08
Europos kino forumas, MEDIA renginys, Filmų festivalis, Konferencija
MEDIA ateitis ir kitos diskusijos - pirmajame šiais metais Europos kino forume Berlyne
Vasario 19 d., Tarptautinio Berlyno kino festivalio metu, vyks pirmoji 2018 m. Europos komisijos organizuojama konferencija - Europos kino forumas. (Skaityti daugiau...)
2018 02 05
Filmų festivalis, MEDIA bendrafinansuoti filmai, Renginiai Lietuvoje
„Kino pavasarį“ atidarys savo tema ir menine verte vienas svarbiausių pastarųjų metų filmų
Pradedančių kino kūrėjų talentams nuolatinį dėmesį skiriantis festivalis „Kino pavasaris“ 2018 m. atidarymo filmu pasirinko Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą ir debiutą apdovanoto prancūzo Xavier Legrand'o juostą „Sūnaus globa“ (angl. „Custody“, pranc. „Jusqu'à la garde“). Meistriškai visam pasauliui aktualia tema sukurtas filmas įtraukia žiūrovą ir išlaiko jo rimtį iki paskutinių kadrų bei primena apie visuomeniškas, gyvybes gelbstinčias pareigas. Filmą platinimo etape parėmė „Kūrybiška Europa“ MEDIA. (Skaityti daugiau...)
2018 01 05
MEDIA renginys
Vokietijos MEDIA biuras kviečia registruotis į projektų pristatymo renginį „Share Your Slate meeting 2018"
Vokietijos „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuras kasmet tarptautinio Berlyno kino festivalio metu vykstančios Europos kino mugės (European Film Market) metu "teikia" paslaugą programos finansavimo gavėjams - „Share Your Slate". Tai tris dienas vyksiantis renginys, kurio metu bus organizuojami Europos kino kompanijų, gavusių MEDIA „Projektų rinkiniai" schemos paramą, susitikimai. (Skaityti daugiau...)
2017 12 21
Rezultatai
Europinės programos atspindžiai Lietuvos kino industrijos pasiekimuose 2017-aisiais
Vos prieš porą savaičių įvykę prestižiniai Europos kino apdovanojimai tradiciškai pristatė šiųmetinius Europos kino kūrėjų pasiekimus. Ta proga norisi pažvelgti ir į Lietuvos kino industrijos laimėjimus. Pastarieji buvo nulemti ne tik kylančių lietuvių talentų kūrybinių ambicijų ar profesionalių prodiuserių, festivalių organizatorių ar platintojų profesinių užmojų, tačiau ir iš dalies europinės finansinės programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA paramos. (Skaityti daugiau...)
2017 12 06
Europos Komisijos naujienos
Paskelbtas naujas MEDIA kvietimas teikti paraiškas schemai „Projektų vystymas. Projektų rinkiniai"
Vakar Europos Komisija paskelbė naują kvietimą (nr. EACEA/23/2017) teikti paraiškas schemai „Projektų vystymas. Projektų rinkiniai". Parama teikiama: tarptautinį platinimo potencialą turinčių Europos audiovizualinių 3-5 kūrinių, tiksliau – vaidybinių, dokumentinių, vaikų ir animacinių filmų bei TV kūrinių, o tai pat interaktyvių kūrinių vystymo rinkiniui. Rinkinyje kartu su ilgametražiais filmais gali būti ir 1 trumpametražis filmas. Paraiškų terminas - 2018 m. vasario 6 d. (Skaityti daugiau...)
2017 12 04
Konferencija
Kino industrijos atstovai ir politikai Seime diskutavo apie Lietuvos kino ateitį
Seimo Europos reikalų komiteto posėdžių salėje įvyko asociacijos „Vilniaus kino klasteris“, vienijančios daugiausiai Lietuvos kino sektoriaus įmonių, organizuota metinė kino industrijos konferencija „Lietuvos kino ateitis globalioje rinkoje“. Jos tikslas – pažvelgti į šiandieninę kino industriją bei jos pasiekimus, išdiskutuoti valstybės sukurtas sąlygas kino industrijai konkuruoti tarptautiniu mastu ir aptarti kino industrijos žinomumą gerinančias bei ekonominį augimą skatinančias galimybes. Pagrindiniai konferencijos partneriai – Lietuvos kino centras ir Lietuvos pramonininkų konfederacija. (Skaityti daugiau...)
2017 12 08
Renginiai Lietuvoje, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro Lietuvoje renginys
Lietuvos kino bendruomenė kviečiama tiesiogiai stebėti jubiliejinius Europos kino apdovanojimus
Jau rytoj, gruodžio 9-ąją, Berlyne vyks jubiliejiniai 30-ieji Europos kino apdovanojimai. Tai tarptautinei kino bendruomenei ypatinga šventė, kurioje tradiciškai pristatomi Europos kino kūrėjų metų pasiekimai. Lietuvoje Europos kino apdovanojimų tiesioginė transliacija vyks ne tik internetu. Prestižiniu europietiško kino reginiu „Skalvijos“ kino centre galės mėgautis vilniečiai ir miesto svečiai. (Skaityti daugiau...)
2017 12 04
Renginiai Lietuvoje
Įsibėgėjantis Kauno kino festivalis pristato neeilinius susitikimus su kino menininkėmis
Tarptautinis Kauno kino festivalis šią savaitę kviečia ne tik į kino sales, bet ir neeilinius susitikimus su kino menininkėmis Kauno Menininkų namuose ir Nacionalinėje Dailės galerijoje Vilniuje. Į festivalį sugrįžtanti medijų menininkė A. De Clercq šiemet ne tik pristatys savo filmus, bet ir pakvies diskutuoti apie kino ir vizualiųjų menų sankirtas. Prie pokalbio su ja prisijungs lietuvių kino  menininkė Emilija Škarnulytė ir belgų kino kurėja Rebecca Jane Arthur. (Skaityti daugiau...)
2017 11 30
Renginiai Lietuvoje
Paskaita-diskusija „Menininkų audiovizualinės kūrybos bei sklaidos ypatumai" Kaune ir Viniuje
„Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras Lietuvoje kartu su tarptautiniu Kauno kino festivaliu kviečia į išskirtinę paskaitą-diskusiją su menininkėms Anouk De Clercq ir Rebecca Jane Arthur. Renginys bus skirtas aptarti menininkų filmų kūrimo bei platinimo ypatumus. Paskaita vyks gruodžio 5 dieną, 17.30 val. Kauno menininkų namuose ir gruodžio 6 dieną, 14 val. Nacionalinėje dailės galerijoje. (Skaityti daugiau...)
2017 11 30
Europos kino akademija, Europos kino apdovanojimai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro Lietuvoje renginys
Europos kino apdovanojimai - tiesioginė transliacija „Skalvijos“ kino centre
Gruodžio 9-ąją Berlyne įvyks jubiliejiniai 30-ieji Europos kino apdovanojimai. Tai didelė šventė tarptautinei kino bendruomenei, tad „Kūrybiškos Europos" MEDIA biuras Lietuvoje kartu su Lietuvos kino centru kviečia iškilmingą ceremoniją stebėti tiesiogiai - gruodžio 9-ąją „Skalvijos“ kino centre, Vilniuje. (Skaityti daugiau...)
2017 11 27
Filmų festivalis
Didžiausiame kino festivalyje Baltijos šalyse – gausi lietuviškų filmų ir kino projektų panorama
Lapkričio 17 - gruodžio 3 d. vyksta tarptautinio Talino kino festivalio „Juodosios naktys“, kurio programoje gausu naujausių lietuviškų ir bendros gamybos su Lietuva filmų, o lapkričio 27 – gruodžio 1 d. vykstančiame kasmetiniame kino industrijos renginyje „Baltic Event" vyks gausi kino industrijos profesionalų ir lietuvių kino kūrėjų delegacija, čia pristatysianti savo vystomus projektus. (Skaityti daugiau...)