LT EN

21-ojo „Kino pavasario“ apdovanojimų ceremonijoje pirmą kartą prizas įteiktas lietuvių kino kūrėjui

2016 04 15
Filmų festivalis
Ketvirtadienio vakarą kino mylėtojai ir užsienio kino kūrėjai susirinko į iškilmingą MEDIA paprogramės remiamo 21-ojo kino festivalio „Kino pavasaris“ uždarymo ceremoniją. Tradiciškai renginio metu buvo išdalinti prizai tarptautinių konkursinių programų nugalėtojams bei paskelbti daugiausia publikos simpatijų sulaukę filmai.

„Geriausi kino meistrai skleidė tokias emocijas, kurioms buvo sunku atsilaikyti ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių žiūrovams. Tikiu, kad ta emocija, kurią paskleidėme per festivalį, išliks iki kitų metų“, – sakė „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Trečius metus festivalyje rengiamos programos „Baltijos žvilgsnis“ pristatančios Baltijos jūros regiono kino režisierių darbus vertino tarptautinė žiuri, kurią sudarė: kino kritikas ir istorikas Ariel Schweitzer (Izraelis), Dublino tarptautinio kino festivalio direktorė Gráinne Humphreys (Airija), prodiuserė Juliette Lepoutre (Prancūzija), praėjusiais metais programos „Nauja Europa – nauji vardai“ geriausia aktore už vaidmenį filme „Pamoka“ pripažinta Margita Gosheva (Bulgarija), režisierius, scenarijų autorius, prodiuseris, kurio filmas „Aloysas“ rodomas šių metų „Metų atradimai“ programoje, Tobias Nölle (Šveicarija).
Festivalio uždarymo spaudos konferencijos akimirka. Nuotraukos autorius Robertas Daskevičius
Geriausiu programos „Baltijos žvilgsnis“ filmu paskelbtas Šiaurės Korėjoje filmuotas režisieriaus Vitaly Mansky darbas „Čia visad šviečia saulė“ („Under the Sun“). „Ačiū, kad parodėte mums stiprią, iššūkių kupiną Šiaurės Korėjos propagandos mechanizmo viziją, ir už delikatų bei žmogišką jaunos merginos paveikslą, kuri negali pasipriešinti ideologinėms jėgoms“, – apdovanojimą įteikdama sakė viena iš žiuri narių. „Be laisvės gyvenimas yra beprasmis“, – tarė specialiai į „Kino pavasario“ uždarymo ceremoniją atvykęs režisierius Vitaly Mansky. Geriausio režisieriaus apdovanojimą atsiėmė Mantas Kvedaravičius už filmą „Mariupolis“, fiksavusį Ukrainos, Donecko srities miesto gyventojų kasdienybę. Tarptautinėse konkursinėse „Kino pavasario“ programose lietuvių kino kūrėjui prizas įteiktas pirmą kartą. „Norisi padėkoti visai komandai ir žmonėms, apie kuriuos ir yra šis filmas. Taip pat noriu išreikšti padėką žvejui, kuris filme nieko nesugauna,“ – atsiimdamas prizą dėkojo M. Kvedaravičius.

Geriausia aktorė už intymų ir nuoširdų vaidmenį be barjerų dramoje „Komuna“ („The Commune, rež. Thomas Vinterberg) paskelbta Trine Dyrholm, o geriausiu aktoriumi tapo Oleg Maximov, vaidinęs pats save dokumentiniame filme „Donžuanas“ („Don Juan“, rež. Jerzy Sladkowski). „Trapus ir žmogiškas personažas, kurio kilni dvasia įsileido į savo visatą“, – paskelbdama apdovanojimą sakė žiuri narė Margita Gosheva. Specialaus paminėjimo prizas skirtas ir švedų režisierės Hannos Skold filmui „Močiutė šoka ant stalo“ („Granny‘s Dancing on the Table“). „Režisierius atkreipia dėmesį į smurtą artimoje aplinkoje ypatingai asmenišku, drąsiu ir vaizdingu būdu. Kino menas padeda kalbėti tema, kurią žodžiais būtų sunku apibūdinti. Tai nutrūktgalviškas, brutalus ir magiškas meno kūrinys. Prašau, nesustok kurti filmų“, – sakė žiuri narys Tobias Nölle.

Apie festivalį:
21-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyko 2016 m. kovo 31–balandžio 14 dienomis. Tai – didžiausias kino renginys Lietuvoje, pernai pritraukęs 107 tūkst. žiūrovų, ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje. Šiemet „Kino pavasaryje“ buvo parodyta 130 pilnametražių ir 80 trumpametražių filmų, kuriuos festivalio atstovai atrinko, per metus aplankę daugiau nei 30 tarptautinių festivalių.
Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris” remiamas ES MEDIA programos nuo 2003 metų.


Informacija parengta pagal festivalio organizatorių pranešimą spaudai.