LT EN

Dokumentinis filmas „Sengirė“ atrinktas į vieną prestižiškiausių pasaulyje dokumentinių filmų festivalių Amsterdame - IDFA

2017 10 13
Finansuoti LT projektai
Kadras iš filmo „Sengirė“
Kūrybiškai ir techniškai itin sudėtingo, ketverius metus kurto filmo „Sengirė” (angl. The Ancient Woods) kūrybinė grupė šiandien gavo džiugią žinią - jų kurtas dokumentinis filmas buvo atrinktas į IDFA festivalio Amsterdame (Nyderlandai) programą. IDFA - vienas didžiausių dokumentinių filmų festivalių pasaulyje, vykstantis kiekvieną lapkritį. „Kūrybiška Europa" MEDIA programos finansuotas filmas „Sengirė” bus pristatytas konkursinėje festivalio programoje.

Mindaugo Survilos režisuotas filmas žiūrovus perkels į kiekvieno lietuvio sielai artimas šimtametes Lietuvos girias. „Vakarų Europoje sengirės yra beveik išnykusios, o Lietuvoje mes vis dar turime mažus lopinėlius šių unikalių miškų” - sako režisierius Mindaugas Survila, skyręs ketverius metus darbo tam, kad perteiktų unikalų pirmykštį Lietuvos miško potyrį ir žmogaus santykį su juo.

„Labai nustebome, kai nusiuntę nebaigto filmo juodraštį festivalio organizatoriams netrukus gavome kvietimą daryti „Sengirės“ pasaulinę premjerą būtent IDFA konkursinėje programoje. Juk tai didžiausias pasaulio dokumentinių filmų festivalis, į kurį nori patekti tūkstančiai dokumentinio kino profesionalų!“ - sako filmo režisierius ir operatorius Mindaugas Survila.

Ankstesnis režisieriaus darbas „Stebuklų laukas“ buvo vienas labiausiai Lietuvos žiūrovus palietusių dokumentinių darbų - apdovanotas „Sidabrine gerve“ jis sulaukė pripažinimo ir Kanados, Australijos, Brazilijos, Izraelio ir kituose filmų festivaliuose. Naujam filmui „Sengirė” filmo režisierius ir kūrybos grupė ruošiesi (ieškojo herojų, kūrė unikalią filmavimo įranga) apie aštuonerius metus, pats filmo kūrimas užtruko ketverius metus. „Tik bendradarbiaujant kūrybinei grupei su įvairių sričių mokslininkais ir gamtininkais pavyko surasti filmo „Sengirė“ herojus, kurių Lietuvos teritorijoje kartais buvo vos keliolika. Filmavimo metu dažnai tekdavo po keliolika valandų tūnoti palapinėse esant minusinei temperatūrai, arba vasaros metu neišlipant kelias paras iš medžio 30 metrų aukštyje laukti kadro”- apie filmo kūrimo procesą dalinosi Mindaugas Survila.

Filmas „Sengirė" unikalus ir tuo, kad prie jo kūrimo, taip vadinamu „crowdsourcing” būdu prisidėjo daugybė įvairių specialybių žmonių: nuo įprastinių kino profesionalų (operatorių, montažo režisierių ir t.t.) iki įvairių metalo apdirbimo specialistų, mechanikos ekspertų, siuvėjų, programuotojų, dailidžių, narų, „šerpų“, IT specialistų ir žinoma įvairių sričių mokslininkų (biologijos, istorijos bei fizikos). Filmo kūrimą finansiškai rėmė ne tik Lietuvos Kino Centras ir „Kūrybiška Europa" MEDIA programa, bet ir privačios įmonės bei gausybė žmonių, savanoriškai skyrusių savo 2% paramą ar pervesdami lėšas tiesiogiai į filmo sąskaitą.

Pasaulinė filmo „Sengirė” premjera vyks IDFA festivalio metu, lapkričio 15 - 26, Amsterdame. Lietuvoje numatoma filmą rodyti ateinančių metų žiemą. Naujienas apie filmą ir komandą galima sekti filmo facebook paskyroje: www.facebook.com/sengires arba filmo internetiniame puslapyje: www.sengire.lt .

Informacija parengta pagal filmo kūrybinės komandos pranešimą žiniasklaidai.