LT EN

Dviejų lietuviškų projektų vystymui skirtas „Kūrybiška Europa" MEDIA finansavimas

2017 05 02
Finansuoti LT projektai, Europos Komisijos naujienos
Europos Komisija paskelbė projektų vystymo vieno kūrinio schemos rezultatus (kvietimo nr. EACEA 20/2016) ir tarp finansuotų 57 projektų - dviejų lietuviškų filmų pavadinimai. „Kūrybiška Europa" MEDIA finansavimą užsitikrino kompanija UAB „Artbox" režisierės Lino Lužytės ilgametražio vaidybinio filmo projektui „Pilis" ir viešoji įstaiga „Just a Moment" eksperimentinio kino kūrėjos Emilijos Škarnulytės kūrybinės dokumentikos projektui „Energijos sala".

„Kūrybiška Europa" MEDIA projektų vystymo vieno kūrinio schemai iš viso buvo pateikta 302 paraiškos, iš kurių finansuotos tik 57, o jų įgyvendinimui skirta daugiau nei 2,3 mln. eurų. Tuo tarpu šiuo kvietimu programos ekspertai sulaukė 7 paraiškų iš Lietuvos, tačiau finansinė parama skirta 2 projektams. Vieno kūrinio finansavimo schemos tikslas yra remti europinių audiovizualinių kūrinių vystymą, siekiant paskatinti Europos audiovizualinių kūrinių gamybos įmonių bendradarbiavimą ir kūrinių platinimą tarptautiniu mastu, pritraukiant naujas auditorijas.

Režisierė Emilija Škarnulytė

Emilijos Škarnulytės filmas „Energijos sala" - tai meditatyvi audiovizualinė ekspedicija į šiuo metu uždaromą Ignalinos atominę elektrinę (IAE) Lietuvoje. Kartu tai archeologijos ekspedicija iš ateities į paprastam žmogui neprienamas vietas: į tuščius bet vis dar alsuojančius branduolinius reaktorius, nutilusias turbinų sales, požeminius sarkofagų kambarius. Žmogaus ten nebėra, ekspedicijos metu randami tik artefaktai, liekanos, tebedirbantys tušti branduolinių reaktorių valdymo kambariai, įjungti ekranai. Praeitis tampa raktai į ateitį. Ir atvirkščiai. Šio kūrybinės dokumentikos filmo projektą vysto kompanija „Just a Moment", prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė. „Kūrybiška Europa" MEDIA „Energijos salos" vystymui skyrė 25 tūkst. eurų.

Režisierė Lina Lužytė

Filmas „Pilis“ pasakoja apie iš Lietuvos emigravusias Moniką ir jos mamą Jolantą, kurios stengiasi įsitvirtinti Dubline, kaip muzikantės. Kartą jos pakviečiamos groti ištaigingoje Golvėjaus pilyje. „Pilis“ – tai antrasis Linos Lužytės ilgametražis vaidybinis filmas, paliečiantis svarbius šiuolaikinės visuomenės klausimus: emigraciją, nacionalinį identitetą, atsakomybę ir kt. Žiūrovai ir kritikai palankiai įvertino pirmąjį režisierės filmą „Amžinai kartu“ ir tikimasi, kad naujasis jos filmas dar maloniau nustebins. Kaip teigia filmo prodiuseris Kęstutis Drazdauskas, pagrindinės filmo veikėjos yra lietuvės, tačiau filmo tema – universali, dėl to itin džiugu, kad „Pilis“ neliko nepastebėta ir MEDIA įvertino šio filmo tarptautinį potencialą. Šis vaidybinio filmo projekto vystymui skirtas 30 tūkst. eurų MEDIA programos finansavimas.

Išsami informacija apie paskelbtus vieno kūrinio schemos rezultatus (kvietimo nr. EACEA 20/2016): čia.