LT EN

„European Short Pitch 2016“ scenarijaus vystymo dirbtuvės vyksta Vilniuje

2016 01 12
Mokymai, Projektų pristatymai, Projektų vystymas
Vakar Vilniuje startavo „European Short Pitch 2016“ mokymai, kuriuose trumpametražių filmų kūrėjai iš 15 Europos šalių sausio 12-17 dienomis tobulins savo įgūdžius, semsis žinių iš Europos kino profesionalų ir stengsis juos sudominti naujais filmų projektais.
„European Short Pitch 2016“ scenarijaus vystymo dirbtuvės sausio 12 - 16 d. Vilniuje.
Kaip ir kiekvienais metais mokymų programą sudaro dvi dalys – scenarijaus vystymo dirbtuvės bei projektų pristatymo (angl. pitching) sesija. Pastaroji tradiciškai vyksta Liuksemburge kovo mėnesį Tarptautinio Liuksemburgo festivalio metu, o scenarijaus vystymo dirbtuvės kasmet organizuojamos vis kitoje šalyje. Vilnius šiemet pasirinktas neatsitiktinai. „European Short Pitch“ jau antrus metus bendradarbiauja su „Baltic Pitching Forum“ – Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo plaforma, kurią rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”. Šiais metais, bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru ir siekiant sustiprinti šių dviejų mokymų platformų profesinius ryšius ir buvo pasirinktas Vilnius.

Šiandien startuojančiuose „European Short Pitch“ mokymuose dalyvauja dvidešimt projektų iš penkiolikos šalių, tarp jų ir du lietuviški projektai. Tai režisierės Kamilės Milašiūtės ir scenarijaus bendraautorės Teklės Kavtaradzės projektas „Motinos diena“ ir režisieriaus Lauryno Bareišos bei prodiuserės Klementinos Remeikaitės projektas „Pirtis“. Pastarasis į šių mokymo programą pateko išskirtinėmis teisėmis tapus geriausiai pristatytu projektu 2015 spalį vykusiuose „Baltic Pitching Forum“ mokymuose.

Kaip teigia „European Short Pitch 2016“ scenarijaus vystymo dirbtuvių vietos koordinatorė, viena iš lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts” steigėjų Marija Razgutė, šie mokymai yra vieni svarbiausių Europos trumpametražių filmų scenarijų vystymo dirbtuvių, todėl džiugu, jog šiemet Vilniuje kino renginius pradedame labai aukštai pakelta kartele.

„Mes labai džiaugiamės, jog scenarijaus vystymo sesija vyksta Vilniuje, gražiame ir įkvepiančiame mieste. Mažoms šalims kaip ir trumpiems filmams reikia didelių idėjų. Taigi šios savaitės mūsų šūkis bus: jei lietuvių krepšininkai gali, tai galim ir mes.“ – teigė Wim Vanacker, „European Short Pitch“ mokymų scenarijaus vystymo vadovas.

Dalyvių sąrašą bei daugiau informacijos apie mokymus galite rasti „Nisimasa" tinklapyje.

„European Short Pitch“ dirbtuvių scenarijaus vystymo sesiją Vilniuje dalinai parėmė ES programa „Kūrybiška Europa", Liuksemburgo filmų fondas bei Lietuvos kino centras.