LT EN

Europietiški filmai jūsų namuose

2020 03 25
VOD
Kadras iš filmo „Naujienos iš Marso planetos“

Karantino metu „Kūrybiška Europa“ MEDIA biuras kviečia leisti laiką kokybiškai ir žiūrėti geriausius Europietiškus filmus. Tai galite padaryti apsilankydami internetinėse platformose, kurios šiuo metu siūlo filmus žiūrėti nemokamai arba už simbolinį mokestį.

„My Darling Quarantine“ trumpametražių filmų festivalis
Talking Shorts“ platforma karantino metu kiekvieną pirmadienį pristato 7 trumpametražių filmų programą, kurią galima internete žiūrėti nemokamai. Kūrinius atrenka Kanų, Venecijos, Berlyno festivalių trumpametražių programų sudarytojai. Nors šis interaktyvus festivalis yra nemokamas, organizatoriai renka lėšas, kurios bus perduotos kino organizacijoms, nukentėjusioms nuo koronaviruso bei „Gydytojams be sienų“, padedantiems kovoti su pandemija.
Filmų programą rasite čia.

Amsterdamo tarptautinis dokumentinių filmų festivalis
MEDIA remiamas IDFA festivalis šiuo laikotarpiu siūlo daugiau nei 200 dokumentinių filmų žiūrėti nemokamai. Taip pat už nedidelį mokestį tarptautinei kino bendruomenei prieinami dar 500 filmų.
Festivalio filmus rasite čia.

Artekino festivalis
Taip pat MEDIA paramą gaunantis „Artekino“ internetinis kino festivalis, vykstantis gruodžio mėn., ne festivalio metu siūlo po vieną nemokamą filmą. Kovo mėnesį galite žiūrėti rež. Alicia Duffy filmą „All Good Children“.
Filmą rasite čia.

Festival Scope
Kita MEDIA remiama iniciatyva – portalas „Festival Scope“, kuris bendradarbiavimo su žymiausiais pasaulio festivaliais dėka, šiuos kino renginius perkelia į jūsų ekranus – programos dažnai pristatomos iš karto po premjeros kino teatruose.
Šiuo metu platformoje nemokamai prieinami dokumentinių filmų festivalio „Cinéma du réel“ atrinkti filmai, nepriklausomo Meksikos kino naujienos iš „Ficunam“ festivalio bei speciali „TorinoFilmLab“ programa.
Filmus rasite čia.

MUBI
Prenumerata paremta VOD platforma „MUBI“ karantino metu siūlo profesionalių programos sudarytojų kuruojamą filmų programą žiūrėti už 1 eurą net tris ateinančius mėnesius! Kas mėnesį MUBI filmoteka visiškai atsinaujina - kiekvieną dieną platformoje įkeliama po naują filmą, o iš viso vienu metu prieinami – 30 . „MUBI“ yra rodžiusi Jono Meko, Agnès Varda, Michael Haneke ir kitų autorinio kino režisierių retrospektyvas, taip pat savo auditorijai siūlo ir naujus nepriklausomus filmus bei legendines, klasiką tapusias juostas. „MUBI“ platforma ir kitos iniciatyvos taip pat yra remiami MEDIA paprogramės.
Daugiau apie „MUBI“ sužinosite čia.

FilmDoo
Kita internetinė platforma, taip pat remiama MEDIA, „FilmDoo“ šiuo laikotarpiu taip pat paruošė ypatingą pasiūlymą ir kviečia nemokamai žiūrėti savo kataloge turimus trumpametražius ir ilgametražius filmus. Su kodu „TOGETHERWITHFILM“ galite išsirinkti norimą filmą nemokamai.
Filmų sąrašą rasite čia.

Goethe institutas
Goethe instuto internetinėje platformoje „Onleihe“ rasite daugiau nei šimtą vokiškų filmų nemokamai. Filmai prieinami vokiečių k., dalis – su angliškais subtitrais.
Goethe instituto siūlomus filmus rasite čia.

Kino fondas
Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA nuo 2015 m. vykdo Lietuvos kino fondo projektą, kuriame šalies gyventojams yra prieinami lietuviški filmai. Dalis iš jų yra nemokami. Beje, internetinė platforma šiuo metu siūlo net 59 kurtiesiems pritaikytus filmus.
Kino fondo“ filmus rasite čia.

Nepriklausoma sinemateka
VšĮ „Meno avilys“ projektas siūlo nemokamai žiūrėti restauruotus lietuviškus filmus bei videomeno kūrinius. Filmai tarptautinei kino bendruomenei taip pat prieinami su angliškais subtitrais.
Filmų sąrašą rasite čia.

LRT Mediateka
Nacionalinis transliuotojas „LRT“ savo internetinėje mediatekoje siūlo nemokamą filmų programą. Joje rasite šiuolaikinių ir klasikinių lietuviškų kūrinių be filmų vaikams.
Filmų sąrašą rasite čia.

„15min.lt“ ir „Lokys, liūtas ir šakelė“
15min.lt“ ir filmų platinimo kompanija „A-One Films Baltic“, socialinėje erdvėje geriau žinoma kaip „Lokys, liūtas ir šakelė“, karantino metu kviečia žiūrėti tris komedijas nemokamai: su MEDIA parama sukurtas „Belgų karalius“, „Naujienos iš Marso planetos“ ir „50 pavasarių“.
Filmus rasite čia.

My French Film Festival
UniFrance organizuojamas internetinis kino festivalis „My French Film Festival“, kurio tikslas supažindinti auditoriją su kylančiais, jaunaisiais kino režisieriais, iki balandžio 27 d. siūlo žiūrėti daugiau nei 50 prancūziškų trumpametražių filmų nemokamai.
Filmus rasite čia.