LT EN

Europos kino forumas San Sebastiane pakvies diskutuoti apie kino fondus

2018 09 21
Europos kino forumas, Filmų festivalis, Europos Komisijos naujienos, MEDIA renginys
Rugsėjo 24 d. San Sebastiano kino festivalyje vyksiančiame renginyje bus kalbama apie filmų paramos fondus Europoje ir Lotynų Amerikoje. Europos komisijos iniciatyva organizuojamas Europos kino forumas - puiki proga suinteresuotoms šalims susitikti ir aptarti filmų finansavimo galimybes tarptautinėje erdvėje.

Pagrindinis šio forumo tikslas yra pristatyti svarbiausius kino fondus, jų finansavimo apimtis, lėšų skyrimo gaires ir rezultatus. Forume bus siekiama skatinti dialogą tarp industrijos profesionalų – bus diskutuojama apie panašias iniciatyvas bei jų ateities tendencijas naujoje audiovizualinėje paradigmoje.

Kino paramos fondai ne tik remia kino industrijas nacionaliniu mastu, bet ir skatina bendrus kūrybinius projektus tarp valstybių, kuriose filmų gamybos pajėgumai yra riboti, ir atlieka lemiama vaidmenį plėtojant besivystančias kino pramones. Fondai taip pat funkcionuoja kaip tarpininkai tarp kūrėjų, potencialių partnerių ir festivalių, remia jų kūrybą bei kelia tarptautinį matomumą.

Konferencijoje taip pat bus diskutuojama apie viršvalstybinių organizacijų kaip „Kūrybiška Europa“ MEDIA, „Eurimages“, „Ibermedia“ vaidmenį. Šios organizacijos remia valstybių, kuriose veikia, produkciją ir taip stiprina audiovizualinę industriją, remia plataus masto filmus ir skatina tarptautinį jų žinomumą.

Visa forumo programa: čia.

Renginys vyks rugsėjo 24 d. 17.00-19.30 val., San Telmo muziejuje, San Sebastiane.
Įėjimas tik su festivalio akreditacijomis.
Tiesioginę transliaciją bus galima stebėti internetu.