LT EN

Europos šalių kino forumui SCANORAMA suteiktas „EFFE (Europe for festivals. Festivals for Europe) Label 2017-2018" vardas

2017 05 04
Apdovanojimai, Renginiai Lietuvoje
Europos festivalių asociacijos archyv.
Gegužės pradžioje Europos festivalių asociacijos (EFA) iniciatyva „EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe" paskelbė sąrašą `Europos festivalių, kuriems suteiktas „EFFE Label 2017-2018" vardas, žymintis "įsidėmėtinus festivalius" Europoje. Į minėtą sąrašą įtrauktas ir „Kūrybiška Europa" MEDIA finansuojamas Europos šalių kino forumas „Scanorama“, vyksiantis š.m. lapkričio 9-19 d. Vilniuje.

„Europe for Festivals, Festivals for Europe“ (EFFE) – tai Europos Sąjungos remiama Europos festivalių asociacijos (EFA) iniciatyva, suteikianti puikią galimybę festivaliams pelnyti tarptautinį pripažinimą. EFA su partneriais visoje Europoje siekia suburti Senojo žemyno festivalius ir pristatyti turtingą Europos festivalių kultūrą visam pasauliui. Pirmieji „EFFE Label“ apdovanojimai vyko 2015–2016 metais, ši iniciatyva subūrė 761 festivalį iš 31 šalies.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ yra didžiausias ir svarbiausias rudens sezono kino renginys Lietuvoje. 2003 metais įkurtas kino festivalis prasidėjo kaip Šiaurės šalių kino forumas ir iš pradžių į kino teatrų sales traukė išskirtinai skandinaviško kino gerbėjus. Užmezgusi stiprius draugystės ir bendradarbiavimo ryšius su svarbiausiais Europoje vykstančiais Šiaurės šalių kino festivaliais (Ruano kino festivaliu Prancūzijoje, Liubeko Vokietijoje, Geteborgo Švedijoje ir kt.), netrukus „Scanorama“ tapo didžiausiu Šiaurės šalių kino forumu Baltijos regione.

Nuolat augdama ir plėsdamasi „Scanorama“ lieka ištikima savo principams ir vertybėms: dalintis geriausių filmų atradimais, provokuoti diskusijas, formuoti diskursus su kūrėjais ir ieškoti atsakymų į kinui aktualius klausimus. Todėl kiekvienų metų lapkričio mėnesį keturiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose) vykstantis festivalis, per kone dvi savaites žiūrovams pristato daugiau nei 100 įdomiausių ir vertingiausių pastarųjų metų Europos kino kūrinių, kviečia į susitikimus su reikšmingiausiais šiuolaikiniais kino kūrėjais ir į akistatą su pačiais savimi.

Daugiau informacijos apie „EFFE Label 2017-2018": čia.