LT EN

Finansuotas lietuviškas vaizdo žaidimas apie neolito laikotarpį

2020 08 14
vaizdo žaidimai, Rezultatai
Europos komisija paskelbė Vaizdo žaidimų vystymo schemos rezultatus. Tarp 32 finansuotų projektų – lietuvių įmonės „NIEKO“ kuriamas žaidimas „Neolithic“. Iš viso projekto vystymui skirta 148 tūkst. eurų.

Kvietimu teikti paraiškas nr. EACEA/19/2019 iš 26 šalių sulaukta 125 projektų, kurių prašoma suma sudarė 14 679 637 eurų. Reikiama kiekį taškų surinko ir buvo finansuoti 32 vaizdo žaidimų projektai iš 16 šalių. Jiems Europos komisija paskirstė beveik 3,8 mln. eur. Pirmą kartą MEDIA istorijoje paraiškos pateiktos iš tiek daug valstybių. Tai puikiai iliustruoja didėjančią industrijos įvairovę.

Lietuvos kūrėjai šiame kvietime pateikė 5 paraiškas, iš kurių šį kartą sėkminga buvo viena – virtualios ir papildytos realybės žaidimus, patirtis ir sprendimus kuriančios studijos „NIEKO“ vystomas projektas „Neolitihic“. Žaidimas nukels žaidėjus į neolito laikotarpį, kuriame jie atsidurs žmonių ir gyvūnų migracijos, virsmo iš medžiotojų rinkėjų į žemdirbius Pietų Europoje.

Virtualios realybės žaidimo pagrindinis veikėjas Kiiplu gyvena gentinėje bendruomenėje. Po tragiškai pasibaigusio potvynio jie atsiduria naujose žemėse ir turi įveikti daug iššūkių, kad užtikrintų ateitį savo genčiai. Kelionės metu žaidėjai sutiks įvairias gentis ir laukinius gyvūnus, žaidėjas bendraus su naujomis kultūromis, sutiks naujų draugų ir juos praras, ir tuo pačiu sužinos apie neolito laikų Europą. Žaidimo istorija yra linijinė, tačiau žaidėjas turės laisvę tyrinėti. Jo moraliniai sprendimai žaidimo metu šakoja istoriją jo pabaigoje. Numatomas žaidimo laikas – 10 val.

Su visais kvietimo rezultatais ir statistika galite susipažinti čia.