LT EN

Įsibėgėjantis Kauno kino festivalis pristato neeilinius susitikimus su kino menininkėmis

2017 12 04
Renginiai Lietuvoje
Tarptautinis Kauno kino festivalis šią savaitę kviečia ne tik į kino sales, bet ir neeilinius susitikimus su kino menininkėmis Kauno Menininkų namuose ir Nacionalinėje Dailės galerijoje Vilniuje.
Menininkė Anouk De Clercq. Festivalio archyv.
Į Kauno kino festivalį sugrįžtanti medijų menininkė, savo kūryboje jungianti vaizdą, tekstą, muziką,  animaciją ir architektūrą, A. De Clercq šiemet ne tik pristatys savo filmus, bet ir pakvies diskutuoti apie kino ir vizualiųjų menų sankirtas. Prie pokalbio su ja prisijungs lietuvių kino  menininkė Emilija Škarnulytė, neseniai apdovanota prestižine Norvegijos šiuolaikinio meno galerijos „Oslo Kunstforening“ bei DNB taupomojo banko paramos fondo įsteigta stipendija,  ir belgų kino kurėja Rebecca Jane Arthur.

Gruodžio 5 dieną 18 val. Kaune (Kauno menininkų namuose) ir gruodžio 6 dieną 14 val. Vilniuje (Nacionalinėje dailės galerijoje) Anouk De Clercq ir Rebecca Jane Arthur aptars menininkų filmų, atsiduriančių kino ir vizualiųjų menų sankirtoje, kūrimo bei filmų platinimo ypatumus. Nemokamos paskaitos organizuojamos kartu su „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuru Lietuvoje.
Menininkė Emilija Škarnulytė. Festivalio archyv.
Penktadienį, gruodžio 8 dieną Kauno menininkų namuose vyksiančiame specialiame renginyje Anouk De Clercq ir Emilija Škarnulytė surengs bendrą filmų seansą ir pakvies į pokalbį apie savo kūrybines praktikas.  Idėja pakviesti jas kūrybiniam pokalbiui kilo įžvelgus netiesioginių paralelių ne vien gvildenant jųdviejų kūryboje atpažįstamas temas, bet ir mąstant apie jųdviejų laikyseną meno ir kino sričių kontekste.  Abiems menininkėms rūpi regimybės bei neregimybės temos, supančio pasaulio suvokimas mikroskopiniu bei makroskopiniu lygmenimis.

Tarptautinis Kauno kino festivalis buvo pirmasis, Lietuvoje surengęs Emilijos Škarnulytės kūrybos retrospektyvą. Šįsyk menininkė grįžta pristatyti naujausiojo savo darbo, kurio premjera įvyko Jungtinės Karalystės Berviko kino ir medijų meno festivalyje – filmo „Sirenomelija“.

Renginius finansuoja „Iniciatyvos Kaunui” ir „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras Lietuvoje.

Kaune kino festivalio renginiai ir filmų seansai  vyks iki gruodžio 13 d. „Romuvos“ laikinojoje kino centro salėje, KTU Kultūros ir renginių  centre, Kauno menininkų namuose bei M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Vilniuje festivalis viešės gruodžio 7-13 d. kino teatre „Pasaka“. Panevėžyje festivalis gruodžio 15-17 d. vyks kino teatre „Garsas“.
Visa festivalio programa - www.kinofestivalis.lt.