LT EN

Kelionė į Europos kino apdovanojimus su „Media“

2016 10 03
Apdovanojimai, Konkursas
Kuris kino mylėtojas slapta nesvajoja savo akimis išvysti iškilmingą Europos kino apdovanojimų ceremoniją, kuri po vienu stogu kasmet sukviečia garsiausias Europos ir pasaulio kino industrijos žvaigždes? Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ paprogramės „MEDIA“ biuras Lietuvoje, švęsdamas 25-ąjį „MEDIA” veiklos jubiliejų, dovanoja šią progą ir spalio 4 – 31 dienomis rengia ypatingą konkursą.

Norintys jame dalyvauti, turi priimti #europeanfilmchallenge iššūkį – legaliomis platformomis pamatyti kuo daugiau ilgametražių Europos kūrėjų filmų. Dalyviai turi užsiregistruoti projekto svetainėje www.europeanfilmchallenge.eu ir pažiūrėję filmą į ją įkelti nuotrauką su bilietu, ekranu ar kitu įrodymu, jog tai padarė. Pasidalinus šia žinia bent viename iš siūlomų socialinių tinklų, jau bus pretenduojama į prizą - kelialapį į 29-uosius Europos kino apdovanojimus, vyksiančius gruodžio 10 dieną, Europos kultūros sostinėje Vroclave, Lenkijoje. Konkurso nugalėtoju lapkričio 4 dieną bus paskelbtas žiūrovas, iki spalio 31 dienos, peržiūrėjęs daugiausiai filmų. Visos kelionės bei apgyvendinimo išlaidos bus padengtos organizatorių.

„Kūrybiškos Europos“ MEDIA paprogramės paremta European Film Challenge iniciatyva, su kuria bendradarbiaudamas „Kūrybiška Europa“ paprogramės „MEDIA“ biuras Lietuvoje ir įsteigė šį specialų prizą, organizuojama VšĮ „Kino Pasaka“. Projektas gimė ieškant būdo kuo platesnę auditoriją sudominti europietišku kinu, paskatinti jį pamėgti ir diskutuoti, taip pat, pažinti debiutuojančių režisierių kūrybą bei atkreipti dėmesį į autorinių teisių apsaugą – skatinti filmus žiūrėti legaliai.

„MEDIA 25: KELIONĖ Į EUROPOS KINO APDOVANOJIMUS“ taisyklės trumpai:
1. „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro įsteigtas prizas – kvietimas į 29-uosius Europos kino apdovanojimus (su įskaičiuotomis kelionės ir apgyvendinimo išlaidomis), atiteks tam #europeanfilmchallenge dalyviui, kuris iki spalio 31 dienos bus peržiūrėjęs daugiausiai europietiškų filmų.
2. Pretendentai į prizą turi sutikti su #europeanfilmchallenge taisyklėmis, būti užsiregistravę www.europeanfilmchallenge.eu svetainėje ir ten esančioje galerijoje patalpinti nuotraukas su įrodymais, jog peržiūrėjo filmus, bei pasidalinti jomis bent viename iš siūlomų socialinių tinklų.
3. #europeanfilmchallenge reikalavimas, jog reikia būtinai peržiūrėti 10 filmų, MEDIA25 prizo konkursui negalioja.
4. #MEDIA25 prizo konkursas vyksta #europeanfilmchallenge iššūkio metu, 2016 10 04 - 2016 10 31 dienomis.
5. Prizo laimėtojas bus paskelbtas lapkričio 4 dieną. Tokiu atveju, jei daugiau nei vienas dalyvis bus peržiūrėjęs vienodą skaičių filmų, laimėtojas bus išrinktas burtų keliu.

Apie #europeanfilmchallenge iššūkio taisykles trumpai:
Iššūkio dalyviu gali tapti bet kuris Lietuvoje gyvenantis asmuo, sulaukęs 18 metų, kuris peržiūrėjęs europietišką filmą, tą įrodančią nuotrauką (demonstruojančią bilietus, kino teatro ekraną ar pan.) patalpins į www.europeanfilmchallenge.eu esančią galeriją bei pasidalins ja socialinuose tinkluose (Facebook, Instagram, Twitter). Konkurse dalyvauja tik pilnametražiai filmai (vaidybinės ar dokumentinės juostos, ilgesnės nei 60 minučių trukmės). Patalpintos nuotraukos, turi rodyti, kad filmas buvo pažiūrėtas legaliai. Visos taisyklės: www.europeanfilmchallenge.eu

Europos kino apdovanojimus nuo 1998 metų rengia Europos kino akademija, kuriai priklauso ir 16 kino profesionalų iš Lietuvos. Lietuvių kūrėjų darbai šiuose apdovanojimuose buvo nominuoti tris kartus: 1992 m. – Šarūno Barto „Trys dienos“, 1993 m. – Audriaus Stonio „Neregių žemė“ (pastarasis apdovanojimą ir laimėjo), 2005 m. – Arūno Matelio „Prieš parskrendant į Žemę“. Šiais metais režisierių Giedrės Žickytės ir Maite Alberdi trumpametražis dokumentinis filmas „Čia aš tik svečias“ (Lietuva, Čilė, Danija) laimėjo nominaciją trumpametražių filmų kategorijoje.

Sekite naujienas: čia.
Įsakymas dėl konkurso taisyklių patvirtinimo: čia.