LT EN

Kino profesionalai kviečiami nepraleisti „SCA Krypčių“ industrijos renginių

2020 11 05
Lapkričio 4–15 dienomis vykstantis Europos kino forumas „Scanorama“ ir „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras Lietuvoje kviečia kino profesionalus dalyvauti industrijos „SCA Kryptys“ renginiuose, kurie šiemet vyks virtualioje erdvėje. Renginiai nemokami, tačiau būtina registracija.

Seminaras „Kaip filmai randa savo auditorijas? Auditorijos strategija – jau scenarijaus vystymo fazėje“. Atviras visiems norintiems (1,5 val.).
Lapkričio 8 d., sekmadienį, 12.00-13.30 val., ,,Zoom” platformoje anglų kalba.
Auditorijos dizaino specialistas Paul Rieth iš Vokietijos atskleis, kaip nuo pat filmo kūrimo proceso pradžios įtraukti auditoriją į bendrą darbą, pasitelkiant taikliai suplanuotos komunikacijos, netradicinio platinimo galimybes. „Filmai kuriami tam, kad juos žiūrėtų“, – savo meistriškumo seminarą Paulas pradeda tokia fraze ir papildo, jog riboti sklaidos ir viešinimo biudžetai – viena didžiausių problemų, paaiškinančių, kodėl autorinis kinas taip trumpai „sukasi“ ekranuose. Seminare ieškosime sprendimų, kaip nuo filmo kūrimo pradžios tinkamai suformuluoti tikslus, identifikuoti savo tikslines auditorijas ir rasti būdus įtraukti jas į projektą – nuo scenarijaus darbinės versijos vystymo iki pat sklaidos.

Meistriškumo seminaras „Tarptautinė kino mugių rinka. Galimybės kino kūrėjams COVID-19 kontekste“
Lapkričio 8 d., sekmadienį, 17.00-18.30 val. ,,Zoom” platformoje anglų kalba.
„Moterys Lietuvos kino ir TV industrijoje“ (WIFT LT) ir „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius kviečia į meistriškumo seminarą su tarptautinių kino mugių ir rinkodaros stratege iš Austrijos Marika Kozlovska. Jame kino prodiuseriai, platintojai, festivalių organizatoriai, kino kūrėjai turės galimybę plačiau susipažinti su šiandiene tarptautine kino mugių rinka. Po COVID-19 protrūkio skaitmeninė komunikacija kino sektoriui tapo pagrindiniu viešinimo bei pardavimų kanalu. Šiame interaktyviame seminare kino industrijos atstovai sužinos apie tarptautinės kino mugių rinkos principus, šiandienę rinkos padėtį, tinkamiausias viešinimo ir rinkodaros priemones, taip pat turės galimybę aptarti savo projektų plėtros perspektyvas.

Meistriškumo seminaras su animacijos prodiusere Moe Honan – „Ko galime pasimokyti iš Airijos?“
Lapkričio 14 d., šeštadienį, 12 val., trukmė: 1,5 val. Renginys vyks ,,Zoom” platformoje anglų kalba.
Lietuvių animacijos kūrėjai galės detaliau susipažinti su animacijos prodiusavimu ir sklaida. Vadybine patirtimi pasidalyti pagaliau galimybę rado „Moetion Films“ vadovė Moe Honan, sukaupusi ilgametę ilgametražių animacinių filmų ir TV serialų prodiusavimo patirtį. Per pastaruosius 20 metų Airijos animatoriai tapo globaliais partneriais kūrybos, paslaugų ir bendros gamybos srityse. Moe Honan pasidalins palyginti mažos šalies sėkmės istorija žengiant į globalią animacijos kūrybos ir prodiusavimo areną. Taip pat pristatys naujausią prodiusuotą animacinį filmą „Du po du už borto“ (Two by Two Overboard!, 2020) ir atskleis jo koprodiusavimo iššūkius, patirtis ir atradimus.

Diskusija „Filmų nacionalinio ir tarptautinio išleidimo bei platinimo strategija COVID-19 kontekste“.
Lapkričio 15 d., sekmadienį, 14.00-15.30 val. Vingio Kino Centro III a. foje ir tiesioginė transliacija internetu.
„Moterys Lietuvos kino ir TV industrijoje“ (WIFT LT) ir „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyrius kviečia į diskusiją su Lietuvos filmų gamybos, platinimo ir kino teatrų atstovais.
Lietuvių kino prodiuseriai, platintojai ir kino teatrų atstovai pasidalys istorijomis, kaip per pandemiją sekėsi išleisti filmus į kino teatrus ir skaitmenines platformas. Koronaviruso protrūkio sukeltus pokyčius taip pat bus siekiama apžvelgti iš kino platintojų ir agentų požiūrio taško.

Parengta pagal Europos kino forumo „Scanorama“ informaciją. Daugiau informacijos apie visus renginius: www.scanorama.lt