LT EN

Kinotyros simpoziume „Kino festivalis ir viešoji erdvė“ – MEDIA biuro pristatomas pranešimas

2018 09 24
Filmų festivalis
Rugsėjo 26 dieną 11-ojo Tarptautinio Kauno kino festivalio metu vyks kinotyros simpoziumas, kurio tema – „Kino festivalis ir viešoji erdvė“.
Renginio misija – aptarti kino festivalio kaip kultūros reiškinio galimybes bei jo tyrimų reikšmę kinotyros ir kitų disciplinų kontekstuose. Kokiu būdu kino festivaliai šviečia visuomenę? Ar tai gali tapti demokratine platforma? Kokią vertę sukuria kino festivaliai tokiuose miestuose kaip Kaunas? Kokios galimos auditorijos pritraukimo strategijos?

Šie ir dar daugybė kitų klausimų bus gvildenami nuo ryto vyksiančiame simpoziume – pranešimus skaitys 5 industrijos profesionalai iš įvairių šalių:

  • Dr. Barbara Wurm – pranešėją pristato „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras


Barbara yra slavistė, mokslininkė, kuratorė, kritikė ir tyrėja. Ji konsultuoja ir padeda sudaryti programas įvairiems kino festivaliams (Dok Leipzig, goEast, Kurzfilmtage Oberhausen), taip pat dirba ir su kino archyvais Vienoje, Miunchene ir Berlyne. Barbara yra ir mokslininkė – Berlyno Humboldto universitete dėsto slavų literatūrą ir kino istoriją.

 Jos straipsniai pasirodo įvairiuose leidiniuose, jų tarpe ir taz, Ray, EPD Film, Filmdienst, kinokultura, Kolik, senses of cinema ir Sight and Sound. Barbara taip pat yra išleidusi ir nemažai knygų, mokslinių straipsnių, yra komisijos narė įvairiuose kino festivaliuose (pvz. Kurzfilmtage, Diagonale, Flahertiana, Docu Days). Praėjusiais metais Vokietijos festivalyje goEast Barbara kuravo retrospektyvą Baltijos šalių kinui skirtame simpoziume „Hibridinės tapatybės – Baltijos šalių kinas“.

  • Dr. Masha Salazkina (Concordia universitetas, Kanada), 

  • Dr. Alice O. Lovejoy (Minnesotos universitetas), 

  • Jason Fox (Princeton universitetas), 

  • Prof. Dr. Gintautas Mažeikis (Vytauto Didžiojo universitetas).

Renginys vyks anglų kalba, be vertimo.
Renginys nemokamas, tačiau būtina registruotis užpildant elektroninę registracijos formą.
Daugiau apie renginį ir kitus jo pranešėjus skaitykite čia.