LT EN

Lietuvių filmo projektas „Gladiatoriai. Kita planeta“ – vienas geriausių Europoje

Spalio pabaigoje paskelbtas televizijos filmų projektų, kurių gamybai šiemet paskirta Europos Sąjungos Media programos parama, sąrašas. Jų gretose atsidūrė ir vienas projektas iš Lietuvos – Arūno Matelio šiuo metu kuriamas dokumentinis filmas „Gladiatoriai. Kita planeta“.
Media programa – pagrindinė ir didžiausia Europos Sąjungos paramos programa, skirta skatinti audiovizualinės produkcijos kūrimą, vystymą ir sklaidą. Programos vertinimo komisija filmui „Gladiatoriai. Kita planeta“ skyrė 99 balus – tai geriausias įvertinimas iš visų dokumentinio kino paraiškų ir antras rezultatas apskritai. Pirmąją vietą šiame sąraše užimantis švedų vaidybinio filmo projektas gavo vos vienu balu daugiau.
Nuo 1991 m., kai buvo įsteigta Europos Sąjungos Media programa, jos paramą yra gavę Larso von Triero, Woody’io Alleno, Danny’io Boyle’o, François Ozono ir kitų pasaulyje pripažintų režisierių darbai, taip pat tokie žiūrovų pamėgti filmai kaip „Amelija iš Monmartro“ ar „Pianistas“.
Filmas „Gladiatoriai. Kita planeta“ – septynių šalių (Lietuvos, Latvijos, Italijos, Airijos, Šiaurės Airijos, Šveicarijos ir Belgijos) koprodukcija, norą transliuoti šią istoriją ir prisidėti prie filmo gamybos jau pareiškė penkių Europos valstybių televizijos. Lietuvoje filmą transliuos „Lietuvos ryto“ televizija.
Nuotrauka iš „Gladiatoriai. Kita planeta“ filmo kūrėjų archyvo.
http://www.arunasmatelis.com/
http://www.facebook.com/studionominum/