LT EN

Lukas Trimonis – vienas iš 20 dalyvių Kanų kino festivalio programoje „Producers on the Move“

2018 04 29
Filmų festivalis
20-ies veikliausių ir perspektyviausių Europos prodiuserių tarpe šiemet – ir lietuvių prodiuseris Lukas Trimonis. Jau gegužės 10-14 dienomis dvidešimtukas susitiks Kanų kino festivalyje dalinai MEDIA finansuojamoje programoje „Producers on the Move“, kurią rengia Europos kiną populiarinti organizacija „European Film Promotion“ (EFP). Čia išrinkti prodiuseriai dalyvaus intensyvioje programoje kartu su srities profesionalais. Jos tikslas – skatinti Europos šalių bendradarbiavimą kino sektoriuje: imtis bendros gamybos, megzti naudingus ryšius bei dalintis patirtimi.

Šiemet programoje: projektų pristatymo renginiai, asmeninės konsultacijos, sėkmės istorijų nagrinėjimas, naudingos patirties kino industrijoje mainai bei daugybė galimybių užmegzti pažintis su srities profesionalais.

Lukas Trimonis programoje „Producers on the Move“ pristatys tris prodiusuojamus bendros gamybos filmus:

  • Tragikomediją „Stebuklas“ – režisierė Eglė Vertelytė (Lietuva, Bulgarija, Lenkija);
  • Dokumentinį filmą „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ – režisierė Neringa Medutytė (2017 m., Jungtinė Karalystė, Lietuva);
  • Vaidybinį filmą „Olegas“ – režisierius Juris Kursietis (Latvija, Belgija, Lietuva).

„Tiek mane atrinkus į programą „Producers on the Move“, tiek ir kitais mano gyvenimą aplankančios sėkmės atvejais visada prisimenu posakį „no man is a self made man“, todėl nuoširdžiai dėkoju visiems prisidėjusiems ir palaikiusiems bei tikiu, kad tai yra džiaugsmo ir pasididžiavimo akimirka ne tik man, bet ir mano aplinkai“, – mintimis dalinasi Lukas Trimonis.

Kiti anksčiau dalyvavę ir šiam prestižiniam klubui priklausantys prodiuseriai:

  • Dagnė Vildžiūnaitė (2016 m.),
  • Živilė Gallego (2015 m.),
  • Donatas Žvalionis (2012 m.)
  • Ieva Norvilienė (2006 m.).

Lukas Trimonis (gim. 1981 m. Vilniuje) 2008 m. baigė Baltijos kino ir medijų mokyklą Taline. 2006 m. stažavosi Europos kino koledže Danijoje. 2006 m. baigė MAIA seminarus Italijoje ir įgijo Europos audiovizualinio sektoriaus finansavimo ir komercializavimo sertifikatą iš Prancūzijos Nacionalinio audiovizualinio instituto. 2011 m. baigė Nacionalinę kino ir televizijos mokyklą Didžiojoje Britanijoje ir įgijo Karališkojo meno koledžo magistro laipsnį. 2010 m. įkūrė audiovizualinės produkcijos gamybos kompaniją „Wostok“ Didžiojoje Britanijoje, 2013 m. – prodiuserinę kompaniją „In Script“.

Parengta pagal Lietuvos kino centro pranešimą spaudai.