LT EN

„Maia Workshops“ mokymuose tobulinsis ir Lietuvos kino prodiuseriai

2015 03 16
Mokymai, Projektų vystymas
„Maia Workshops“ yra mokymų programa, skirta pradedantiesiems Europos prodiuseriams. Programą sudaro 3 atskiros mokymų sesijos per metus. Mokymai skirti prodiuseriams, vystantiems, ar norintiems vystyti vaidybinius, dokumentinius, susikertančių medijų projektus bei kitiems kino profesionalams, norintiems patobulinti prodiusavimo įgūdžius. Į kiekvieną sesiją atrenkama 20 prodiuserių iš Europos šalių, mokymai vyksta anglų kalba. Šiemet mokymai vyks Sardinijoje (Italija), Trakuose (Lietuva) ir Bolonijoje (Italija). Dalyvauti tarptautinėje mokymų programoje „Maia Workshops“ atrinkti du prodiuseriai iš Lietuvos – Paulius Juočeris su projektu „Aleksandras Didysis“ ir Klementina Remeikaitė su projektu „Leaving Vilnius“.

Lietuviai norintys dalyvauti antrajame mokymų etape „Legal & Financial Issues“, kuris vyks liepos 6 - 10 dienomis Lietuvoje, Trakuose gali registruotis iki gegužės 15 d.
Apie atrinktus lietuvių projektus:
Režisieriaus Vytauto Puidoko kuriamas dokumentinis filmas „Aleksandras Didysis“ pasakoja apie intriguojančią ir paslapčių gaubiamą asmenybę Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį. Iš Lietuvos kilęs misionierius, gydytojas ir kunigas Amazonės džiunglėse buvo įtvirtinęs savo kultą, tačiau dėl paslaptingai susiklosčiusių aplinkybių, po mirties jo vardas nugrimzdo į nežinią.

Režisierės Marijos Kavtaradzės kino projektas „Leaving Vilnius“ pasakoja apie sąmoningą pabėgimą nuo realybės. Netekusi vaidmens žymaus teatro režisieriaus spektaklyje, kuriame vaidino nuo vaikystės, šešiolikametė Ugnė ima nesaikingai vartoti alkoholinius gėrimus. Ji visai nesiruošia nustoti ir kodėl turėtų, jeigu jai sekasi daug geriau negu kitiems.

Daugiau informacijos: www.maiaworkshops.org

Lietuvos prodiuserių dalyvavimą mokymuose finansuos Lietuvos kino centras.
„Maia Workshops“ mokymai yra dalinai finansauojami iš ES programos "Kūrybiška Europa".