LT EN

„Meno avilio“ kino stovykloje - iššūkis tobulam kinui kartu su MEDIA biuro pristatomu kino kritiku Ed Halter

2018 07 13
Kino edukacija
Šiemet VšĮ „Meno avilys“ rengiama Kino stovykla „Netobulas kinas“ vyks Salų miestelio dvare (Rokiškio raj.) antrąjį rugpjūčio savaitgalį (9–12 d.).
Jos metu bus mestas iššūkis tobulam kinui – organizatoriai kvies susipažinti su kitokiu – drąsiu, neįprastu, netobulu kinu ir bent trumpam pamiršti nuvalkiotas tobulumo paieškas.

Kas yra netobulas kinas? Ar netobulas kinas gimsta „filmavimo aikštelėje“, šviečiant dirbtinėms šviesoms, ar filmuojant miesto gatvėse kuriose filmo aktoriumi gali tapti kiekvienas mūsų? O gal jau montuojant filmą? Net keturias dienas truksiančioje stovykloje drauge su srities profesionalais dalyviai ieškos atsakymų diskusijų ir įvairių pranešimų metu.

„Kino stovyklos tema kasmet kinta. Šįkart tai reakcija į nusistovėjusį požiūrį, jog kinas yra tik „didysis“ – kuriamas jau pripažintų režisierių, su populiariais aktoriais, dideliais biudžetais, didžiais pasakojimais ir visuomet paklūstantis rinkos dėsniams. Todėl ir norisi atsigręžti į eksperimentinius, mažabiudžečius, bet ne mažiau įdomius filmus, kuriamus veikiau ne ilgo, aiškiai sustyguoto proceso metu, bet gimstančius dėl akimirkos poetikos ar atsitiktinumo. Toks alternatyvų ieškojimas, priešinimasis įprastoms konvencijoms ir vienija kūrėjus, sudarančius ne visada aiškiai išreikštą ar vienalytį, bet gausų ir spalvingą netobulo kino pasaulį. Ar tai būtų politinė pozicija, ar estetinis iššūkis – netobulas kinas visuomet siūlo atsigręžti į stebinančią, nenuspėjamą realybę“, – sako programos kuratorius Lukas Brašiškis.

Stovykloje pranešimą skaitys ir diskusją ves MEDIA biuro pristatomos lektorius - kino kritikas Ed Halter (Bardo koledžas, JAV)
Edas Halteris yra Niujorke gyvenantis kino kritikas ir kuratorius, kino ir video meno projektų erdvės Šviesos industrija įkūrėjas ir direktorius. Jis dėsto kino ir elektroninio meno fakultete Bardo koledže, Niujorke. Daugiau nei du dešimtmečius jo straipsnius publikuoja 4Columns, Artforum, The Believer, Bookforum, Cinema Scope, The Criterion Collection, frieze, Little Joe, Mousse, Rhizome, Triple Canopy, the Village Voice ir kiti. Nuo 1995 m. iki 2005 m. jis vadovavo ir sudarinėjo programą Niujorko pogrindinio kino festivaliui. Edas Halteris taip pat yra „Creative Capital | Warhol Foundation Arts Writers“ 2009 m. stipendijos laureatas, o vėliau, 2017 metais pelnė ir "Thoma Foundation Arts Writing Award in Digital Art" apdovanojimą debiutuojantiems skaitmeninio meno rašytojams.

Taip pat programoje: filmų kūrėjai Peggy Ahwesh (JAV), Jemas Cohenas (JAV), Azinas Feizabadi (Iranas), broliai Adamas and Zackas Khalilai (JAV), menininkė Andrėja Šaltytė (Lietuva), kino kritikė Erika Balsom (Kanada), kino akademikė ir kuratorė Miriam De Rosa (Koventrio universitetas, JK), kino kuratorius Herbas Shellenbergeris (JAV), kino istorikė Maria Vinogradova (Niujorko universitetas, JAV), dokumentaristas, kino ir video profesorius Michaelas Chananas (Roehamptono universitetas, JK) bei būrys Lietuvoje dirbančių kūrėjų ir mokslininkų.

Daugiau informacijos apie stovyklą rasite čia.

Parengta pagal VšĮ „Meno avilys“ pranešimą spaudai.