LT EN

Paskelbti Kino festivalių schemos rezultatai – parama skirta dviem Lietuvos kino festivaliams

2020 11 10
Rezultatai, kino festivaliai
Europos komisija paskelbė Kino festivalių schemos rezultatus. Tarp pirmuoju paramos veiksmu paremtų 43 kino festivalių – Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ ir Europos kino forumas „Scanorama“, kuriems skirta po 46 000 eurų.
Kvietimu nr. EACEA/26/2019 pirmuoju veiksmu „Parama kino festivaliams“ iš 27-erių šalių sulaukta 103 paraiškų – 5 penkiomis daugiau nei ankstesniais metais. Daugiausia paraiškų sulaukta iš Italijos (15), Prancūzijos (11), Graikijos (8) ir Vokietijos (7). Visiems festivaliams paskirstyta beveik 2 milijonų eurų suma. Iš Lietuvos šiam kvietimui buvo teiktos 3 paraiškos – sėkmingumo reitingas 66.67%.
Europos komisija pirmą kartą šiais metais pradėjo remti kino festivalių tinklus. Šiuo antruoju veiksmu buvo finansuoti 6 festivalių tinklai: „Moving Images Open Borders“ (Vokietija), „European Children’s Film Festival Network“ (Olandija), „NoJSe 2020-2021“ (Danija), „CEE Animation Festival Network“ (Vengrija), „Doc Alliance“ (Čekija) ir „European Short Film Network“ (Austrija). Šiuo kvietimu iš viso iš 13 šalių sulaukta 18 paraiškų (sėkmingumo reitingas 33%).
Kino tinklui „Moving Images Open Borders“ (MIOB), kuriam priklauso Europos kino forumas „Scanorama“, skirta 141 600 eurų parama. Jo nariais yra iš viso 7 kino festivaliai, kurie skatina susidomėjimą europietišku kinu savo šalyse. Bent 20-ies metų patirtį turintys festivaliai ne tik džiugina kino žiūrovus filmais, bet taip pat rengia industrijos renginius profesionalams. MIOB tinklą koordinuoja Kotbuso kino festivalis Vokietijoje. Be „Scanoramos“ šiam dar priklauso Triesto kino festivalis (Italija), Sevilijos Europos kino festivalis (Ispanija), Europos kino festivalis „Palic“ (Serbija), Linzo kino festivalis „Crossing Europe“ (Austrija) ir „Les Arcs“ kino festivalis (Prancūzija). Tinklo tikslas – ne tik dalintis turiniu, bet ir ieškoti kitokių gilių bendradarbiavimo strategijų, atkreipiant dėmesį į regioninius skirtumus ir siekti sukurti geriausią bendradarbiavimo modelį tarp Europos kino festivalių. MIOBI tinklas taip pat skiria 2 bendrus apdovanojimus – „Discovery Awards“, skirtą inovatyvumu išsiskiriančiam filmui bei žiūrovų apdovanojimą, geriausiam trumpametražiam filmui.

Plačiau su visais rezultatais galite susipažinti čia.