LT EN

Spalio 30 d. mokymai su muzikos teisių ekspertu Laurence Kaye

Mokymai, Projektų vystymas
Spalio 30 d. kviečiame į „Screen music“ metu vyksiančius mokymus prodiuseriams su muzikos teisių ekspertu Laurence Kaye.

Seminaras skirtas audiovizualinėje industrijoje dirbantiems žmonėms: prodiuseriams, režisieriams, redaktoriams / montuotojams, dirbantiems su filmo kūrimo baigiamaisiais darbais (post-production) ir tiems, kuriems teko susidurti su problemomis ar klausimais, susijusiais su muzikos kūriniais, jų atrinkimu ir kt. Šis susitikimas ypač naudingas prodiuseriams, nes jo metu bus atsakoma į visus teisinius klausimus, kuriuos turi išmanyti prodiuseris licencijuodamas muzikos kūrinį.

Nesvarbu, ar seniai dirbate filmų gamybos pasaulyje, muzikos panaudojimas ten dažnai sukelia sumišimą. Todėl šiame seminare su L. Kaye bus siekiama įveikti šiuos sunkumus ir muzikos teises padaryti suprantamas – kad muzika būtų matoma kaip galimybė, o ne problema. Dėmesys bus sutelkiamas į tikslaus planavimo ir lėšų numatymo muzikai svarbą, kaip ir kada sudaryti sutartį su kūrinių autoriais ir / arba garso dizaineriais, apibrėžiant sudėtingą sinchronizacijos teisių sritį, skirtumus tarp paskelbimo ir originalo įrašymo licencijos. Sužinosite, kuo gali būti naudingos gamybos kompanijų pastangos turėti savo teises į muzikos kūrinius ir kaip tai prodiuseriams gali suteikti naują pajamų srautą.

L. Kaye pasidalins įžvalgomis apie galimus pliusus glaudžiai bendradarbiaujant su muzikos industrija – kaip šiandienos muzikos versle norint išsiskirti reikalingos medijos gamybos įmonės, marketingo ir reklamos pranašumai, kaip santykiai su vietos leidėjais gali būti naudingi abiem šalims. Bus nuodugniai aptarti ir teisiniai bei kūrybiniai muzikos aspektai medijose ir telkiamas dėmesys į dalyvių klausimus, susijusius su jų dabartiniais ar planuojamais projektais.

Seminaras vyks anglų kalba apskritojo stalo diskusijoje Spalio 30 d.

Šių dirbtuvių įvadas – trumpas ir išsamus kompozitoriaus, EFA nario, lietuviškų filmų ,,Vardas tamsoje” ir ,,Kolekcionierė” Tito Petrikio pranešimas apie kino muzikos funkciją filmuose.
Dėmėsio patikslintas renginio laikas, pradžia: 14.00 val.
Renginio programa:
14.00 - 14.30 - Titas Petrikis. " Exsiting music in films? Some practical considerations"
14.30 - 15.00 – arbatos/kavos/gryno oro pertrauka
15.00 - 16.30 - Laurence Kaye mokymai


Renginio vieta: Užupio meno inkubatorius, „Galera“, Užupio g. 2, Vilnius

Laurence Kaye
Daug metų dirbo kvalifikuotose muzikos įrašų leidybos kompanijose. Kaip muzikos teisių ekspertas, kino filmų, televizijos ir medijos vadovas dirbo pasaulyje pirmaujančioje leidėjų įmonėje „Universal Music Publishing“ (Jungtinė Karalystė), kurios veiklos sritis apėmė rašytojų ir muzikos kūrinių licencijavimą / panaudojimą kino filmuose, televizijos ir reklamos industrijose, multimedijoje ir kitose naujose erdvėse visoje Europoje. Tarp sėkmingų milijoninių pardavimų, už kuriuos L. Kaye buvo atsakingas, galima paminėti „Inspector Morse“, „Lock, Stock & Two Smoking Barrels“ garso takelių albumus, tarp jų ir „Best of Ladysmith Black Mambaso“ hitus. Jis dirbo su skirtingais projektais – „Notting Hill“, „Bridget Jones' Diary“, „Breaking the Waves“, „Trainspotting“, „Welcome to Sarajevo“ – ir daugybe sėkmingiausių Jungtinės Karalystės nepriklausomų kino filmų, komercinių reklamų, televizijos serialų bei žaidimų. Taip pat glaudžiai bendradarbiavo su žymiausiais režisieriais, tarp kurių galima paminėti Lars von Trier, Michael Winterbottom, Shane Meadows, Danny Boyle, Guy Richie, Niall Johnson ir Marc Evans, taip pat jų prodiuseriais ir gamybos kompanijomis.
Asmeninio arch. nuotrauka.

Dabar L. Kaye yra „Deep Recording Trust“ mokymų garso inžinieriams ir kitiems muzikos gamintojams organizacijos narys, taip pat konsultuoja daug nepriklausomų muzikos, filmų gamybos ir medijos įmonių ir reguliariai veda seminarus visame pasaulyje. Pastaruosius dešimt metų dalyvauja EAVE prodiuserių dirbtuvėse kaip „muzikos ekspertas“, kur dalinasi vertingomis įžvalgomis, susijusiomis su teisiniais ir finansiniais muzikos panaudojimo aspektais.

Facebook: Mokymai su muzikos teisių ekspertu Laurence Kaye