LT EN

Stebėti Europos kino apdovanojimų Sevilijoje vyks ir du lietuviai

2018 12 03
Europos kino apdovanojimai
Europos Komisijos programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA iniciatyva šiais metais surengtas Europos kino gerbėjams skirtas konkursas patikrino dalyvių žinias apie Senojo žemyno filmus ir jų industriją. Konkurso laimėtojai, tarp kurių ir du lietuviai, jau gruodžio 15 d. galės gyvai stebėti Europos kino apdovanojimus Sevilijoje.

Rugsėjo viduryje internete paskelbtas konkursas-klausimynas apie Europos kiną sulaukė itin didelio susidomėjimo. Dalyviai iki lapkričio 5 d. aktyviai atsakinėjo į 10 pateiktų klausimų ir varžėsi dėl galimybės sudalyvauti europietiško kino šventėje, pakeliauti po pietų Ispanijos perlą - Sevilijos miestą bei 31-ojoje Europos kino apdovanojimų ceremonijoje, iškilmingoje vakarienėje ir baigiamajame vakarėlyje pamatyti didžiausias Europos kino žvaigždes.

Lietuviai buvo vieni aktyviausių

Iš viso konkurse dalyvavo virš 2 tūkst. kino gerbėjų, o teisingai atsakiusiųjų į visus klausimus suskaičiuota 164. Po kontrolinio klausimo atrinkti 10 laimėtojų, kurie po daugiau nei kelių savaičių taps 2018 m. vainikuojančio Europos kino renginio dalimi. Lietuviai buvo vieni aktyviausių Europoje – laimę bandė per 200 dalyvių.

„Esu laiminga dėl galimybės nukeliauti į Europos kino apdovanojimus – ne tik dėl to, kad man patinka europietiškas kinas. Užpildžiau klausimyną norėdama sužinoti ar galiu teisingai atsakyti bent į kelis klausimus, bet nesitikėjau tokios sėkmės“, – įspūdžiais dalinasi viena konkurso laimėtojų Goda.

Kito konkurso nugalėtojo Justino manymu, „<...> Europos kino apdovanojimai yra puiki proga švęsti Europos kiną. Nesugalvoju geresnio būdo tai padaryti nei gyvai dalyvauti šioje išskirtinėje šventėje su žmonėmis, kuriančiais istorijas. Mane labiausiai žavi faktas, kad apdovanojimai pagerbia filmus, kurie yra aktualūs ne tik šiandien, bet išliks vertingi ir ateityje“, – apdovanojimų išskirtinumą pabrėžia lietuvis.

Apdovanojimų ceremonijos transliacija – tiesiogiai visoje Europoje


Europos kino apdovanojimai yra rengiami Europos kino akademijos (EFA) ir „EFA Productions“, su tikslu švęsti didžiausius metų pasiekimus Europos kine ir apdovanoti geriausiuosius net 23 kategorijose. Lietuvos kino centras yra vienas iš renginio partnerių. Apdovanojimų ceremonija kas du metus rengiama Berlyne, o kitus kartus keliauja po įvairius Europos miestus – šių metų europietiško kino centre atsidūrė Sevilija, Ispanijos mieste gruodžio viduryje bus sukviestos ryškiausios kino žvaigždės ir įvyks ilgai laukti apdovanojimai. Lietuvos žiūrovai ceremoniją galės stebėti per tiesioginę transliaciją internete arba atvykti į šia proga organizuojama specialų „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro Lietuvoje renginį Vilniuje, apie kurį plačiau – jau netrukus.