LT EN

VDFF‘15 renginiai industrijai

2015 09 03

VILNIAUS DOKUMENTINIŲ FILMŲ FESTIVALIS
IR „KŪRYBIŠKOS EUROPOS“ MEDIA BIURAS PRISTATO:Rugsėjo 25 d. PENKTADIENIS
Diskusija „Televizija ir dokumentika”
Laikas: 10 val. - 13 val.
Diskusijoje bus aptartos Lietuvoje ir Europoje veikiančių transliuotojų galimybės bei planai finansuoti dokumentinių filmų gamybą. Renginio metu taip pat apžvelgsime ES programos „Kūrybiška Europa“ televizinių projektų finansavimo schemą, projektų pavyzdžius bei HBO Europe dokumentinių filmų ko-finansavimo politiką.
Diskusijoje dalyvauja:
  • Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT), televizijos programų direktorius Viktoras Snarskis.
  • „HBO Europe“ dokumentinių filmų prod. Hanka Kastelicová
  • „B2B Doc - Baltic to Black Sea Documentary Network“, prod. Alex Shiriaieff

Diskusija skirta kino prodiuseriams, pardavimų agentams, platintojams.
Dalyvavimas nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas. Kviečiame registruotis iki rugsėjo 23 d..

Rugsėjo 26 d. ŠEŠTADIENIS
Seminaras „Distribution Rewired”

„Distribution Rewired“ – tai kino industrijai skirtas renginys, kurio tikslas pristatyti naujausius kino platinimo būdus ir aptarti sėkmingas filmų platinimo strategijas.
Šiuo metu kino kūrėjai vis dažniau susiduria su didėjančia konkurencija, ribotomis galimybėmis pasiekti norimas auditorijas, trūksta diskusijų apie atsirandančius naujus platinimo modelius ir galimybes, kurias suteikia skaitmeninės technologijos ir pasikeitę žiūrovų įpročiai.
Norėdami atliepti šiuolaikinius kino platinimo iššūkius, renginyje aptarsime, kuo dabar gyvena kino platinimo verslas ir daug dėmesio skirsime naujausioms tendencijoms. Be to, nagrinėsime konkrečius kino platinimo atvejus Baltijos šalyse, įvertindami pastangas būti matomiems namų rinkoje ir svetur.
Baigiamojoje renginio diskusijoje aptarsime klausimus, svarbius dokumentinių filmų platinimo ateičiai Baltijos šalyse. Kas padėtų išsilaisvinti iš pasenusių platinimo modelių ir įsisavinti naujus? Ar galime sukurti tvarią filmų platinimo sistemą, užtikrinančią maksimalią filmo sklaidą?
Seminaras skirtas kino prodiuseriams, pardavimų agentams, platintojams, kino teatrų vadybininkams.
Renginys – anglų kalba. Dalyvavimas nemokamas, tačiau vietų skaičius ribotas. Kviečiame registruotis iki rugsėjo 23 d..

Patikslinta seminaro programa:
10.00 – 11.00 Kino platinimo naujienos (VOD (Video on Demand), renginiai kino teatruose (Event Cinema) ir kt.). Kas vyksta Baltijos šalyse ir kaimyninėse valstybėse?
11:00 – 11.15 Kavos pertraukėlė
11:15 – 12:45 Pavyzdžiai iš Baltijos šalių:
Lietuva: „Meistras ir Tatjana“ („Just a Moment“ prod. Dagnė Vildžiūnaitė)
Latvija: „Mano tėvas – bankininkas“ („Mistrust Media“ prod. Antra Gaile)
Estija: „Allan “ („Acuba Film“ prod. Arko Okk )
12:45 – 13:45 Pietų pertrauka
13:45 – 14.45 Diskusija su platintojais, TV ir kino profesionalais. Dalyvauja: Rolandas Kvietkauskas (LKC), Hanka Kastecilova (HBO Europe), Justinas Vancevičius (MEED FILMS), Giedrė Krikščiūnaitė (A-ONE FILMS BALTIC), Tania Chepurna (KinoKino - Online movie theater In Baltic countries), Darius Vaitiekūnas ir Lina Buzelytė (AVAKA)
15:00 – 17:00 Individualios konsultacijos su Beatrice Neumann.

PO SEMINARO BEATRICE NEUMANN TEIKS INDIVIDUALIAS KONSULTACIJAS PRODIUSERIAMS, VYSTANTIEMS KONKREČIŲ DOKUMENTINIŲ FILMŲ PLATINIMO STRATEGIJAS.

Beatrice Neumann:
Konsultacinės pardavimų ir platinimo firmos „BeA Film“, teikiančios paslaugas nepriklausomiems kino kūrėjams, kompanijoms ir institucijoms, vadovė. Yra dirbusi vadybininke įvairiose kino kūrimo ir platinimo kompanijose, taip pat vykdančiąja prodiusere prie tokių filmų kaip „Akvariumas“ („Fish Tank“, rež. A. Arnold), „Šėtoniškas bunkeris“ („Outpost“, rež. S. Barker). Šiuo metu B. Neumann konsultuoja pardavimų ir platinimo klausimais (tarp jos klientų – Edinburgo tarptautinis kino festivalis, Roterdamo tarptautinis kino festivalis „CineMart“, kūrybinių industrijų startavimo platforma „Creative England“), taip pat dėsto Šefildo universitete. Ji dažnai kviečiama pasisakyti tarptautiniuose forumuose, konsultuoja ir veda mokymus tokiose programose kaip ACE, EAVE, „New Horizons Studio“, „EIFF Talent Lab“ ir kt. Jos naujausias projektas – su Edinburgo tarptautiniu kino festivaliu organizuojamas dviejų dienų renginys „Distribution Rewired“, skirtas naujiems platinimo modeliams ir metodams.

Kviečiame užpildyti paraiškos formą dalyvauti individualiose konsultacijose (anglų k. ):
ir atsiųsti el. paštu media@kurybiskaeuropa.eu iki rugsėjo 21d.
Atrinkti dalyviai bus informuoti asmeniškai.

Renginiai vyks „Skalvijos“ kino centre (A. Goštauto g. 2/15).
Esant klausimams galite kreiptis tel. +370 685 66739 ar el. paštu: media@kurybiskaeuropa.eu.
Daugiau informacijos apie festivalį vdff.lt

26 d. seminaras rengiamas bendradarbiaujant su Tarptautiniu Edinburgo festivaliu, „BeA Films“, „KINOMIND Films“.