LT EN

Virtualioje konferencijoje bus pristatomi geriausi Europos kino edukacijos jaunimui pavyzdžiai

2020 09 14
Kino edukacija, Konferencija, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro Lietuvoje renginys
„Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras Kroatijoje ir „Art-kino Rijeka“, bendradarbiaudami su „Kids Regio“ iniciatyva bei kitų šalių MEDIA biurais, rugsėjo 17-18 d. organizuoja dviejų dienų konferenciją, vyksiančią Rijekos mieste ir virtualiai, pavadinimu „Children & Youth – The Importance of Dedicated Spaces”.

2020 m. Rijekoje ypatingi – šiais metais miestas paskelbtas Europos kultūros sostine. Vienas iš šiuo laikotarpiu įgyvendinamų projektų – „Children‘s House“. Tai speciali kultūrinių veiklų vaikams programa bei fizinis pastatas – būsima erdvė dedikuota mažiesiems bei jaunimui. Prieš jam atveriant duris, konferencijos organizatoriai kviečia diskusijai apie erdvių, skirtų europietiškam kinui, trūkumą. Ypač – orientuotų į jaunuosius žiūrovus. Tokių vietų stygius pastebimas visoje Europoje, tiek mažose, tiek didesnėse valstybėse. Konferencijos metu vyks diskusijos, sėkmės istorijų, įgyvendinant kino edukacijos projektus jaunimui, pristatymai. Organizatoriai tikisi, kad taip pavyks užvesti sėkmingą dialogą tarp įvairių suinteresuotųjų šalių ir kitų dalyvių, bei paskatinti juos bendradarbiauti.

Pagrindinis konferencijos tikslas – pabrėžti kino edukacijos jaunąjai auditorijai svarbą bei pateikti pavyzdžių, kaip inovatyviai ir įtraukiančiai jaunieji žiūrovai gali būti supažindinami su aukštos kokybės meniniu audiovizualiniu turiniu. Suteikdami vaikams ir jaunimui tokias galimybes tyrinėti, mokytis, patirti, mes padedame jiems vystyti jų gebėjimus geriau suprasti aplinką, pasaulį, situacijas bei emocijas.

Kviečiame susipažinti su visa renginio programa ir jo pranešėjais, kurių net 39 kino industrijos ir edukacijos profesionalai, atstovaujantys net 17 šalių!

Pirmoji konferencijos diena bus skirta diskusijoms apie filmų vaikams ir kino edukacijos situaciją Europos Sąjungos lygmenyje bei nacionalines valstybių kino švietimo strategijas.

Antrąją dieną konferencija persikels į pokalbių „kambarius“ („chatrooms“), kur bus aptariamos įvairios edukacinės prieigos, nepriklausomos iniciatyvos bei pristatomos programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA sėkmės istorijos.

Konferencija vyks anglų k., per programą „Zoom“.

Kaip prisijungti prie virtualios konferencijos?

Pirmoji diena

Tema: Conference: Children & Youth - the Importance of Dedicated Spaces
Laikas: Rugsėjo 17 d. 11 val. Lietuvos laiku.
Nuorodą į „Zoom“ susitikimą: čia.

Susitikimo ID: 825 4748 3894
Slaptažodis: 806825

Antroji diena

Tema: Conference: Children & Youth - the Importance of Dedicated Spaces
Laikas: Rugsėjo 18 d. 11 val. Lietuvos laiku.
Nuorodą į „Zoom“ susitikimą: čia.

Susitikimo ID: 834 3116 8416
Slaptažodis: 251628

Tikimės aktyvaus jūsų dalyvavimo!