MEDIA 360°
)
-
Kokie kvietimo tikslai?
Kurti reikšmingus audiovizualinius centrus, galinčius pasiūlyti strateginį veiklų rinkinį, atspindintį esmines sektoriaus galimybes ir iššūkius europiniu lygmeniu. Kad centrai būtų skatinami nuosekliai išnaudoti savo unikalias tapatybes ir galimybes, taip pat ir masto ekonomiją, MEDIA 360° remia veiklų paketus, įgyvendinančius bendrą viziją ir tikslus, turinčius poveikį visoje industrijos vertės grandinėje.
Parama bus skiriama veiklų rinkiniui, padedančiam kurti, reklamuoti ir platinti europietišką turinį ir/ar audiovizualiniam sektoriui įsisavinti naujas technologijas ar verslo modelius. Veiklos turi turėti poveikį visoje industrijos vertės grandinėje (pavyzdžiui, remti talentų ir įgūdžių ugdymą, rengti muges ir tinklaveikos iniciatyvas, remti inovacijas ir skatinti privačias investicijas, remti tarptautinę bendrą gamybą ir kitas susijusias sritis) ir būti įgyvendinamos Europos organizacijų, galinčių pritraukti dalyvius iš Europos ir kitų šalių.
Pareiškėjai turi pristatyti išsamią strategiją ir nuoseklų veiklų paketą bei sugebėti parodyti savo didelę pridėtinę vertę ir struktūrizuojantį poveikį visoje Europos audiovizualinėje industrijoje.
-
Kokie projektai remiami?
Projektai turi apimti veiklas bent iš 2 žemiau nurodytų segmentų:
1. Įgūdžių ugdymas
Mokymų ir mentorystės veiklos, didinančios audiovizualinio sektoriaus profesionalų gebėjimus prisitaikyti prie naujų kūrybinių procesų, rinkos pokyčių ir skaitmeninių technologijų, turinčių įtakos visai vertės grandinei. Veiklos gali apimti: naujų kūrybinių procesų rėmimą, skaitmeninių inovacijų audiovizualinėje gamyboje ir platinime naudojimą, skaitmeninių įrankių vaizdo žaidimų gamyboje ir platinime naudojimą, intelektinės nuosavybės teisių išnaudojimo tobulinimą, perėjimą prie ekologiškesnės industrijos.
Veiklos gali būti įgyvendinamos gyvai ir/ar virtualiai, idealiausia – derinant šiuos būdus ir taip užtikrinant nepertraukiamą įgūdžių ugdymą.
Mokymų pabaigoje dalyviams turi būti išduoti pažymėjimai, nurodantys, kokios kompetencijos buvo įgytos.
Bent 20% dalyvių turi būti suteiktos stipendijos. Stipendijos turi būti skiriamos dalyviams iš mažo gamybinio pajėgumo šalių arba šalių, kurios neskiria edukacinių stipendijų, arba dalyviams, kuriems finansinė parama reikalinga dėl kitų patvirtintų priežasčių.
2. Mugės, B2B (verslas verslui) veiklos ir tinklaveika
Tinklaveika, kitos veiklos, industrijos renginiai, vykstantys gyvai, virtualiai ar hibridiniu būdu, orientuoti į B2B mainus tarp Europos audiovizualinio sektoriaus profesionalų, palengvinantys bendrą gamybą, pardavimus, bei demonstruojantys struktūrizuojantį poveikį Europos audiovizualinei ekosistemai, taip pat įtaką Europos audiovizualinių kūrinių reklamai ir pardavimui pasaulinėse rinkose.
Veiklos, orientuotos į šių tipų kūrinius, nėra laikomos tinkamomis finansuoti: gyva transliacija, muzikiniai klipai, nenaratyviniai meniniai kūriniai (įskaitant, bet neapsiribojant meniniais ir eksperimentiniais vaizdo įrašais), komerciniai ir reklaminiai kūriniai, realybės šou ir pokalbių laidos.
3. Tarptautinė gamyba tarp įmonių iš MEDIA paprogramėje dalyvaujančių ir nedalyvaujančių šalių. Tinkama finansuoti veikla yra laikomas finansinės paramos skyrimas reikalavimams atitinkančių trečiųjų šalių projektams, atitinkantiems šiuos kriterijus:
- Vaidybinių filmų, TV serialų, animacijos ir dokumentikos gamybai (trumpametražiai filmai nėra tinkami)
- Platinimo veiklai ir tarptautinės sklaidos strategijų kūrimui ir įgyvendinimui, siekiant padidinti tarptautinių koprodukcijų cirkuliaciją ir praplėsti auditorijas Europoje ir už jos ribų.
4. Inovacijų panaudojimas siekiant padidinti Europos kūrinių prieinamumą, matomumą ir auditoriją skaitmeniniame amžiuje ir/arba didinti Europos audiovizualinės industrijos konkurencingumą arba ekologiškumo procesą.
Reikalavimus atitinkanti veikla taip pat gali apimti veiklą, skirtą inkubuoti, akseleruoti ir didinti inovacijas audiovizualinėje ir žaidimų ekosistemose.
5. Privačios investicijos
Parama dirbtuvėms, seminarams ar mokymų programoms, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas finansinių investicijų svarbai: esamų galimybių ir ilgalaikės naudos audiovizualinio ir žaidimų sektorių įmonėms pristatymui. Šie renginiai taip pat gali būti platforma audiovizualinio ir žaidimų sektorių įmonėms bendrauti su finansų ekspertais ir perspektyviais finansuotojais bei dalintis įmonių ir projektų, pasinaudojusių finansinių investicijų teikiama nauda, sėkmės istorijomis, taip paskatinant ir kitus domėtis šiomis galimybėmis.
Veiklų rinkiniai taip pat gali apimti ir kitas B2B veiklas, atitinkančias kvietimo tikslus.
Didelė dalis projektų dalyvių turi būti iš kitų nei pareiškėjo MEDIA paprogramėje dalyvaujančių šalių.
Paraiškose turi būti pristatomos strategijos, užtikrinsiančios tvaresnes ir aplinkai atsakingesnes industrijos praktikas bei lyčių lygybę, socialinę įtrauktį, įvairovę ir tinkamą atstovavimą.
Projektų trukmė – 36 mėnesiai.
-
Kas gali teikti paraiškas?
Paraiškas gali teikti Europos juridiniai asmenys, įsteigti programoje „Kūrybiška Europa“ dalyvaujančiose valstybėse (ne ES valstybių, dalyvaujančių programoje, sąrašas).
Paraiškas gali teikti vienas pareiškėjas arba iš dviejų ir daugiau partnerių sudarytas pareiškėjų konsorciumas.
-
Kokio dydžio finansavimas skiriamas?
Projekto biudžetui limito nėra.
Finansavimo intensyvumas – 70 % tinkamų projekto išlaidų.
Iš viso kvietimu numatoma paskirstyti 21 000 000 EUR.
-
Kaip teikti paraiškas?
Susipažinti su kvietimo gairėmis ir pateikti paraišką galite paspaudę čia.
-
Kokie projektai paremti anksčiau?