TV ir internetinis turinys
)
-
Kokie kvietimo tikslai?
Televizinio ir internetinio turinio programos paramos tikslas – padidinti audiovizualinio sektoriaus kūrėjų pajėgumus vystyti projektus, turinčius potencialo būti platinamiems Europoje ir už jos ribų, taip pat palengvinti bendrą gamybos procesą europiniu ir tarptautiniu mastu bei paskatinti bendrą gamybą Europoje ir už jos ribų televizijos ir internetiniame sektoriuje.
Siekiama sustiprinti prodiuserių nepriklausomumą nuo transliuotojų ir skaitmeninių platformų, paskatinti nepriklausomų prodiuserių, transliuotojų, skaitmeninių platformų ir pardavimo agentų iš skirtingų Europos valstybių bendradarbiavimą, tam, kad būtų sukurti aukštos kokybės kūriniai, skirti plačiam tarptautiniam platinimui ir įvairioms auditorijoms, įskaitant ir komerciniam platinimui daugiaplatformėje aplinkoje.
Ypatingas dėmesys bus skiriamas projektams su inovatyviais aspektais tiek turinyje, tiek projekto finansavime, glaudžiai susisiejančiais su nusimatyta platinimo strategija.
-
Kokie projektai remiami?
TV ir interneto turinio kvietimu remiami kūriniai (vaidybiniai, animaciniai bei dokumentiniai), skirti linijiniam ir nelinijiniam transliavimui, pasižymintys:
- stipriu skirtingų MEDIA paprogramėje dalyvaujančių valstybių subjektų, įskaitant transliuotojus, bendradarbiavimu;
- aukšta kūrybine/menine verte bei plačiu tarpvalstybinio platinimo potencialu, galinčiu pasiekti auditorijas Europoje ir tarptautiniu mastu;
- inovatyviais tiek kūrinių turinio, tiek ir projektų finansavimo bruožais, aiškiai susijusiais su numatyta platinimo strategija.
Paraiškose turi būti pristatomos strategijos, užtikrinsiančios tvaresnes ir aplinką tausojančias industrijos praktikas (ypač pasinaudojant tvarumo konsultantų paslaugomis, leidžiančiomis užtikrinti mažesnį gamybos proceso ir filmavimų poveikį gamtai) bei lyčių lygybę, socialinę įtrauktį, įvairovę ir tinkamą atstovavimą.
Projektai, kurie atitinka reikalavimus:
- Vaidybiniai filmai (vienos dalies ar serijiniai), kurių mažiausia bendra trukmė yra 90 minučių;
- Animaciniai (vienos dalies ar serijiniai), kurių mažiausia bendra trukmė yra 24 minutės;
- Meninė dokumentika (vienos dalies ar serijinė), kurios mažiausia bendra trukmė yra 50 minučių.
Visi šie kūriniai turi būti pirmiausia skirti rodyti televizijoje ar skaitmeninėse platformose.
Kūriniai, planuojami kaip serijiniai, turintys bendrą platinimo ir rinkodaros strategiją, turi būti pristatomi ir paraiškoje teikiami kaip serialai. Pavieniai serialo epizodai negali būti išskirstyti į atskiras paraiškas.
Kiti reikalavimai:
- Paraiška vėliausiai gali būti pateikta pirmąją gamybos (filmavimų ar tai atitinkančios veiklos, pvz. animavimo pradžios animacinių projektų atveju) dieną;
- Reikšminga dalis prie projekto dirbančių profesionalų turi būti MEDIA dalyvaujančių šalių piliečiai arba gyventojai;
- Prie projekto turi būti prisijungę ir finansiškai įsipareigoję mažiausiai 2 transliuotojai iš 2 Europos šalių;
- Kūrinio panaudojimo teisės, licencijuotos transliuotojams, dalyvaujantiems gamyboje, turi sugrįžti prodiuserinei įmonei po ne daugiau kaip 7-10 m. licencijavimo laikotarpio;
- Mažiausiai 40 % viso numatyto gamybos biudžeto paraiškos teikimo metu jau turi būti užsitikrinta iš trečiųjų šalių (tokių kaip transliuotojai, platintojai, fondai, privataus ar viešo kapitalo investuotojai ir kt.)
- Mažiausiai 50 % viso numatyto finansavimo turi ateiti iš MEDIA paprogramėje dalyvaujančių valstybių.
-
Kas gali teikti paraiškas?
Paraiškas gali teikti nepriklausomos audiovizualinės gamybos įmonės.
Nepriklausoma įmone laikoma tokia įmonė, kurios dauguma nėra tiesiogiai ar netiesiogiai kontroliuojama audiovizualinių paslaugų teikėjų (pvz. transliuotojų). Dauguma yra suprantama kaip daugiau nei 25 % prodiuserinės įmonės akcijų paketo priklausymas vienam medijų paslaugų teikėjui.
Audiovizualinės gamybos įmone laikoma tokia įmonė, kurios pagrindinis tikslas ir veikla yra audiovizualinių kūrinių gamyba.
Paraiškas gali teikti vienas pareiškėjas arba 2 ir daugiau pareiškėjų konsorciumas.
-
Kokio dydžio finansavimas skiriamas?
Meninei dokumentikai didžiausia dotacijos suma yra 300 000 EUR.
Animaciniams kūriniams didžiausia dotacijos suma yra 500 000 EUR.
Vaidybiniams projektams didžiausia dotacijos suma yra:
-
- 500 000 EUR, jeigu biudžetas yra iki 10 mln. EUR;
- 1 mln. EUR, jei biudžetas yra 10 mln.-20 mln. EUR;
- 2 mln. EUR, jei biudžetas yra didesnis nei 20 mln. EUR.
Dotacija bus skiriama fiksuota suma (lump sum). Tai reiškia, jog ji padengs tiksliai nustatytą sumą, neatsižvelgiant į faktiškai patirtas išlaidas. Skiriama suma yra iš anksto nustatoma dotaciją skiriančių institucijų pagal numatytą projekto biudžetą ir 20% finansavimo intensyvumą.
-
-
Kaip teikti paraiškas?
Susipažinti su kvietimo gairėmis ir pateikti paraišką galite paspaudę čia.
-
Kokie projektai paremti anksčiau?