DUK

  • 1. Kas yra ES programa „Kūrybiška Europa“?

    „Kūrybiška Europa 2021-2027“ yra Europos Sąjungos programa, skirta remti Europos kiną, televiziją, žiniasklaidą, architektūrą, muziką, vizualiuosius menus, literatūrą, scenos menus, paveldą ir kitas kultūros sritis.

    2021-2027 m. iš viso bus suteikta 2,44 milijardo eurų parama Europos kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriui.

  • 2. Kokio tipo pareiškėjai dalyvauti ES programoje „Kūrybiška Europa“?

    Paraiškas ES programai „Kūrybiška Europa“ gali teikti tik juridiniai asmenys, aktyvūs kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriuje, taip pat žiniasklaidos sektoriuje. Specifiniai juridinių asmenų tinkamumo kriterijai priklauso nuo inidividualaus programos kvietimo.

    Nors pagrindiniams programos kvietimams paraiškas gali teikti tik juridiniai asmenys, individualiems kūrėjams ir kultūros profesionalams (išskyrus audiovizualinio sektoriaus atstovams) yra skirta mobilumo schema „Culture Moves Europe“.

  • 3. Kurios šalys dalyvauja ES programoje „Kūrybiška Europa“?

    Programoje dalyvauja 27 Europos Sąjungos valstybės narės, Europos Laisvosios Prekybos Asociacijos (EFTA) narės, kurios taip pat priklauso Europos ekonominei erdvei (EEA) bei dar keletas kitų valstybių, pasirašiusių bendradarbiavimo su programa sutartis.

    Šalių, kurios dalyvauja programoje, bet nėra ES valstybės narės, sąrašas.

  • 4. Koks yra ES programos „Kūrybiška Europa“ projektų finansavimo intensyvumas?

    Programos projektų finansavimo intensyvumas priklauso nuo individualaus kvietimo.

    Paprastai finansavimo intensyvumas yra 60-80%.

  • 5. Kur ir kaip galėčiau gauti kofinansavimą, jei mano paraiška ES programos „Kūrybiška Europa“ kvietimui būtų sėkminga?

    Lietuvos kultūros taryba skiria kofinansavimą organizacijoms, dalyvaujančioms  paprogramėje KULTŪRA ir TARPSEKTORINĖS paprogramės kvietime „Kūrybinių inovacijų laboratorija“.

    Lietuvos kino centras skiria kofinansavimą MEDIA paprogramės projektams.

    Abi institucijos 1-2 kartus per metus rengia atvirus kvietimus kofinansavimui gauti.

  • 6. Kaip galiu pateikti paraišką?

    Programos kvietimams paraiškos teikiamos per Funding & Tenders Opportunities Portal anglų kalba.

    Daugiau informacijos apie tai, kaip teikti paraiškas, gali rasti mūsų svetainės polapyje „Kaip pateikti paraišką“.

  • 7. Kaip galiu susirasti užsienio partnerius savo projektui?

    Jeigu kvietimas reikalauja teikti paraišką kartu su užsienio partneriais, juos savo projektui galite rasti šiais būdais:

    • Norėdami susirasti užsienio partnerius savo projektams arba prisijungti prie kitų projektų galite ieškodami tinkamų Partnerių paieškos formų šios skilties polapyje „Partnerių paieška“.
    • Efektyviausia partnerių paiešką pradėti nuo jau turimo partnerių tinklo iš jau vykdytų tarptautinių projektų, jeigu tokių turite.
    • Taip pat įsitinklinimas europiniame kontekste gali padėti susirasti partnerius, taigi rekomenduojame sekti Europos tinklų, skirtų skirtingoms kultūros sritims, veiklą ir tapti šių tinklų nariais. Europos tinklų sąrašą rasite ČIA.
    • Šiuo klausimu taip pat gali praversti „Kūrybiškos Europos“ finansuotų projektų duombazė, kurioje galima lengvai pagal filtrus ir raktažodžius susirasti dominančios srities projektus. Ši duombazė gali padėti suprasti dėsningumus, maždaug kokio tipo projektai yra finansuojami. Be to, ji gali pasitarnauti ir kaip užsienio partnerių paieškos įrankis, mat galbūt norėsite susisiekti su Jums patikusio projekto vykdytojais.
  • 8. Į ką aš galiu kreiptis dėl pagalbos renkantis kvietimą ar pildant paraišką?

    Dėl paraiškų teikimo galite kreiptis į „Kūrybiškos Europos“ biurą Lietuvoje.

    Atsakymus į techninius paraiškos teikimo klausimus taip pat galite rasti skaitmeniniame žinyne ir Funding & Tenders Opportunities Portal DUK.

    Jeigu šiuose šaltiniuose rūpimų atsakymų nerasite, galite kreiptis į IT pagalbos punktą.

  • 9. Kas vertina ES programos „Kūrybiška Europa“ kvietimams paduotas paraiškas?

    Europos švietimo ir kultūros vykdomoji įstaiga (EACEA) turi daug žinių ir patirties turinčių ekspertų duombazę. Šie ekspertai vertina savo ekspertizės srities paraiškas (pvz., patyręs vertėjas ar leidėjas vertins KULTŪROS paprogramės kvietimo „Europos grožinės literatūros sklaida“ paraiškas).

    Ekspertai paprastai vertina paraiškas, teikiamas ne jų šalių kultūros organizacijų tam, kad būtų išvengta galimo interesų konflikto.

    Kiekviena paraiška yra vertinama dviejų nepriklausomų ekspertų atskirai.

  • 10. Kaip galiu tapti ES programos „Kūrybiška Europa“ vertinančiuoju ekspertu?

    Informacija apie tai, kaip tapti ekspertu, pateikta Europos Komisijos puslapyje „Dirbk ekspertu“.

  • 11. Kaip sužinosiu kvietimo rezultatus?

    Visi pareiškėjai gauna pranešimus apie jų paraiškų rezultatus el. paštu vidutiniškai po 5 mėnesių nuo paraiškos teikimo termino. Pranešimų laiškai taip pat yra patalpinami pareiškėjų profiliuose Funding & Tenders Opportunities Portale.

  • 12. Kas yra Europos švietimo ir kultūros vykdomoji įstaiga (EACEA)?

    Europos švietimo ir kultūros vykdomoji įstaiga (anksčiau – Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomoji įstaiga), arba EACEA, yra Europos Komisijos vykdomoji įstaiga, įsikūrusi Briuselyje (Belgija). Ji administruoja dalį Europos Komisijos finansavimo programų švietimo, kultūros, žiniasklaidos, sporto, jaunimo, pilietiškumo ir humanitarinės pagalbos srityse. EACEA veikia nuo 2006 m. sausio mėnesio.

  • 13. Kas yra ES programos „Kūrybiška Europa“ biurų tinklas?

    Programos „Kūrybiška Europa“ biurų tinklas veikia ES valstybėse narėse ir daugelyje kitų programoje „Kūrybiška Europa“ dalyvaujančių valstybių. Jų užduotis – skleisti informaciją apie programą vietiniu, regioniniu ir nacionaliniu lygmeniu ir padėti galimiems pareiškėjams teikti paraiškas programos kvietimams

  • 14. Kur galiu rasti ES programos „Kūrybiškos Europos“ logotipą ir instrukcijas jo naudojimui?

    Paramos gavėjai privalo visuose pranešimuose ir reklaminėje medžiagoje rodyti ES vėliavą ir nurodyti pagal atitinkamas ES programas gautą paramą. Naudojimo gaires ir atitinkamas bylas galite atsisiųsti iš Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) svetainės.