LT EN

Europos audiovizualinė observatorija: europietiški serialai sudaro ketvirtadalį VOD platformų turinio

2018 04 10
Europos audiovizualinė observatorija, Statistika, VOD
Europos audiovizualinė observatorija (European Audiovisual Observatory) paskelbė naują ataskaitą „Televizinio turinio kilmė užsakomuosiuose vaizdo programų kataloguose“ (ang. The origin of TV content in VOD catalogues).

Pagrindiniai aspektai:

  • Pagal serijų kiekį Europos televizinis turinys sudaro 24% viso turinio, esančio TVOD platformų (angl. TVOD – Transactional Video On Demand, mokėjimu už peržiūrą pagrįstos platformos) kataloguose ir 21% visų serijų yra prieinamos SVOD platformose (angl. SVOD – Subscription-based Video On Demand, mokėjimu už prenumeratą pagrįstos platformos.).
  • Nacionalinės TV serialų serijos sudarė 63% visų europietiškų TV serijų mokėjimu už peržiūrą (angl. pay-per-view) paremtose platformose.. Tuo tarpu SVOD paslaugų kataloguose Europietiškos serijos sudarė tik 19%.
  • Tarptautinio turinio gretose JAV turinys TVOD platformose sudarė didžiausią dalį (92%).


1. Europietiško TV turinio pasiskirstymas TVOD ir SVOD platformose

Pagal serijų skaičių Europos TV turinys sudaro 24% viso turinio, esančio TVOD kataloguose, ir 21% esančio SVOD kataloguose.

Nacionaliniai darbai sudarė didžiąją dalį Europietiškų TV serialų TVOD paslaugose (63%), tačiau kur kas mažesnę SVOD paslaugose (19%). Didesnis susidomėjimas TVOD paslaugomis rodo, kad vartotojai yra linkę rinktis vietinus arba populiariausius serialus, o SVOD paslaugos padeda atrasti naują turinį.

2. Europietiško turinio kilmė SVOD kataloguose

3. Europietiško turinio kilmė TVOD kataloguose

Tarptautinio turinio gretose JAV turinys TVOD platformose sudarė didžiausią dalį (92%), tačiau mažesnę SVOD (66%). SVOD laikosi ilgalaikės strategijos ir siūlo įvairesnį turinį.

4. TV turinio pasiskirstymas Netflix ir iTunes platformose

Kuo panašios europietiškos ir tarptautinės platformos? Netflix ir Apple iTunes katalogai yra gana vienodi: vidutiniškai, įvedus TV turinio pavadinimą į abi platformas, jis bus rastas maždaug pusėje iš esamų 27 ar 3 katalogų. Europietiškos SVOD paslaugos ženkliai prisideda prie turinio cirkuliacijos.
Abiem atvejais amerikietiškų kūrinių yra gerokai daugiau nei europietiškų. JAV turinio galima rasti 15,3 Netflix kataloguose, kai tuo tarpu Europietiško yra tik 8,3. iTunes platformose kūrinių iš JAV yra 1,6 kataloguose, o europietiškų - 1,2. Šį skirtumą gali paaiškinti tai, kad nacionalinis projektai nebūtinai visada sudomina kitų šalių žiūrovus. Skaičiai rodo gausų (ir vis didėjantį) europietiško turinio kiekį Netflix platformoje.

5. Europietiškų ir daugiašalių SVOD katalogų sudėtis

  • Netflix (27 šalių katalogai) turi pasaulinį katalogą, kuriame yra ne tik amerikietiškas bei europietiškas turinys, bet ir labai daug kūrinių iš kitų pasaulio regionų, todėl gali būti laikomas pirmuoju pasaulinio garso ir vaizdo tinklu.
  • Horizon (4 šalių katalogai) platforma sukurta taip, kad atitiktų nacionalinių televizijos žiūrovų poreikius, todėl šioje platformoje dominuoja vietinis turinys.
  • C More (3 šalių katalogai): tai regioninė paslauga Skandinavijos šalims. Šiame kataloge yra 74% turinio - europietiškas, didžioji dalis jo – nenacionalinis. Turinys iš kitų Skandinavijos šalių sudaro 33% šios dalies.
  • Dviejų šalių Amazon katalogai (Vokietijos ir Jungtinės Karalystės) pasižymi labai specifinėmis savybėmis: abi paslaugos iš pradžių buvo sukurtos nacionaliniu lygmeniu, o vėliau įsigytos Amazon.


Visą ataskaitą galima nemokamai parsisiųsti: čia.