LT EN

Lietuvos kino centras kviečia į paskaitą: Danijos patirtis integruojant kiną į vaikų ugdymą mokyklose

2018 09 19
Renginiai Lietuvoje, Kino edukacija
Rugsėjo 21 d., penktadienį, 10 val. „The Atomic Garden“ (Gedimino pr. 27, II aukštas) Vilniuje vyks atvira paskaita „Danijos patirtis integruojant kiną į vaikų ugdymą mokyklose“.

Renginyje kino edukacijos ir kino industrijos atstovams gerosios praktikos pavyzdžiais dalinsis kompanijos „Lommefilm“ įkūrėjas Kasperas B. Olesenas ir kino edukacijos ekspertė Ditte Mejlhede. Lektoriai ne pristatys danų moksleivių ugdyme naudojamus kino kūrimo metodus, kalbės apie efektyvius būdus įtraukti vaikus į patį mokymosi procesą, kad kinas jiems taptų ne tik pramoga ar laisvalaikio praleidimo būdu, bet ir naudinga veikla, skatinančia mokymąsi, padedančia jiems atviriau reikšti savo mintis bei skleistis jų kūrybiškumui.

Apie lektorius:

Kasperas B. Olesenas, „Lommefilm“ įkūrėjas
„Lommefilm“ turi daugiau nei dešimties metų darbo patirtį Danijos mokyklose. „Lommefilm“ (danų k. – „kišeninis filmas“) tikslas – mokyti vaikus kurti kokybiškus filmus paprastais būdais. „Dirbdami mes naudojame mobiliuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius, o vaizdo įrašų galimybė yra veiksmingas ir patrauklus būdas, kaip paskatinti moksleivius įsitraukti ir įsitraukti patiems. Mokydami pereiname filmo kūrimo procesą nuo idėjos iki galutinio rezultato, todėl reikalingos visų dalyvių pastangos. Kai jauni žmonės nori perduoti žinią, jie yra motyvuoti ieškoti atitinkamų žinių, kurias įgiję gali naudoti ir toliau“, – sako Kasperas B. Olesenas.

Ditte Mejlhede
Patyrusi kino edukacijos ekspertė, turinti didelę patirtį įgyvendinant kino ir medijų raštingumo projektus Danijos mokyklose.

Renginį organizuoja Lietuvos kino centras kartu su Danijos kultūros institutu. Dvišalis bendradarbiavimas, prasidėjęs atvira paskaita šalies kino industrijos atstovams ir edukatoriams, tęsis spalio – lapkričio mėnesiais ir persikels į didžiųjų miestų ir regionines mokyklas. Projektas apims keliasdešimt kūrybinių dirbtuvių, kurios supažindins 5–8 klasių moksleivius su Danijoje sėkmingai taikomais kino edukacijos metodais ir kūrybiško mokymosi pritaikant kiną būdais.