LT EN

Paskelbti schemos „Kino festivaliai“ II-ojo termino rezultatai

2018 08 31
Rezultatai, Filmų festivalis
Europos Komisija paskelbė kvietimo nr. EACEA/17/2017 rezultatus. Paraiškas pateikė 102 Europos kino festivaliai, atstovaujantys 28 valstybes. Parama buvo suteikta 31 festivaliui. Iš viso paskirstyti 1 672 000 eurų.

Iš dviejų Lietuvos įmonių, pateikusių paraiškas, finansavimą gavo viena. Tai - VšĮ „Kino Pavasaris“, rengianti Vilniaus tarptautinį kino festivalį „Kino pavasaris“. Atsižvelgus į europietiškų filmų skaičių festivalio programoje, projektui skirti 55 tūkst. eurų. Festivalis MEDIA paramą gavo jau dešimtąjį kartą.
Paremti buvo ne tik senbuviai festivaliai - „Kūrybiškos Europos“ paramą pirmąjį kartą užsitikrino net 4 festivaliai. Tai - Chichono tarptautinis kino festivalis (Ispanija), Tarptautinis trumpametražių filmų festivalis „Go Short“ (Nyderlandai), Korko kino festivalis (Airija) ir Verzio tarptautinis filmų žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis (Vengrija).

Tarp paremtų renginių: 18 - bendro pobūdžio festivaliai, 5 - skirti dokumentiniam kinui, 4 - trumpametražiams filmams, 3 - animacijai bei 1 - jaunąjai auditorijai. Verta pastebėti, kad net du remiami festivaliai yra dedikuoti filmams žmogaus teisių tematika.

Susipažinti su visų paremtų festivalių sąrašu bei paraiškų statistika galite čia.